ورود سامانه بارشی به پایتخت از فردا

بهمن 14, 1400
166 بازدید

عکس خبر آرشیوی است. بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، طی امروز (۱۴بهمن‌ماه) آسمان استان به دلیل پایداری جو در نواحی پرتردد و صنعتی همراه با غبار محلی و کاهش کیفیت هوا خواهد بود و از فردا با ورود سامانه بارشی، وقوع برف و باران در برخی مناطق استان مورد انتظار است.  بر […]

عکس خبر آرشیوی است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، طی امروز (۱۴بهمن‌ماه) آسمان استان به دلیل پایداری جو در نواحی پرتردد و صنعتی همراه با غبار محلی و کاهش کیفیت هوا خواهد بود و از فردا با ورود سامانه بارشی، وقوع برف و باران در برخی مناطق استان مورد انتظار است.

 بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران امروز قسمتی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش ملایم باد و به دلیل پایداری جو در نواحی پرتردد و صنعتی همراه با غبار محلی و گاهی غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

از جمعه صبح (۱۵ بهمن ماه) با نفوذ سامانه بارشی تا یکشنبه( ۱۷ بهمن ماه)، آسمانی ابری در پاره‌ای نقاط نیمه ابری و در بعضی ساعات همراه با بارش باران در نیمه جنوبی استان و در نیمه شمالی بارش به صورت برف توام با باران و در ارتفاعات مه آلود گاهی همراه با بارش برف و کولاک برف مورد انتظار است.

از بعدازظهر جمعه (۱۶ بهمن ماه) با وزش باد متوسط تا نسبتا شدید به ویژه در ارتفاعات و شرق استان، و طی روزهای شنبه و یکشنبه (۱۶ و ۱۷ بهمن ماه) برای اکثر مناطق استان به ویژه در نواحی مرکزی، غرب و نیمه جنوبی، باد نسبتا شدید تا شدید پیش بینی می‌شود. دمای استان نیز برای فردا با روند افزایشی و از شنبه تا دوشنبه (۱۶ تا ۱۸ بهمن ماه) با روند کاهشی مواجه خواهد بود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه با دمای ۷- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

همچنین آسمان تهران فردا (۱۵ بهمن‌ماه) نیمه ابری تا ابری به همراه بارش و وزش باد در برخی ساعات با بیشترین و کمترین دمای۱۳ و ۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین شنبه (۱۶بهمن‌ماه) آسمان تهران نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات بارش باران با احتمال بارش برف و وزش باد شدید خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۹ و ۱ درجه سانتیگراد می‌رسد.