۶۰۰ داوطلب انتخابات شورای شهر در خراسان جنوبی ثبت‌نام کردند

آذر 5, 1400
12 بازدید

ایسنا/خراسان جنوبی رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: ۶۰۰ نفر از آغاز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر تا ساعت ۲۴ روز گذشته (۲۶ اسفند) در ۳۱ شهر استان ثبت‌نام کردند. ناصر خوش خبر، امروز چهارشنبه ۲۷ اسفند در نشست خبری اظهار کرد: از شروع ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر (۲۰ اسفند) تا […]

۶۰۰ داوطلب انتخابات شورای شهر در خراسان جنوبی ثبت‌نام کردند

ایسنا/خراسان جنوبی رییس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: ۶۰۰ نفر از آغاز ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر تا ساعت ۲۴ روز گذشته (۲۶ اسفند) در ۳۱ شهر استان ثبت‌نام کردند.

ناصر خوش خبر، امروز چهارشنبه ۲۷ اسفند در نشست خبری اظهار کرد: از شروع ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر (۲۰ اسفند) تا ساعت ۲۴ دیروز با فرمانداران و عوامل انتخابات بستری مهیا شد که در کنار آرامش، ثبت‌نام در ۳۱ شهر استان انجام شود.

به گزارش ایسنا، وی افزود: احتمال تغییر در آمار وجود دارد و تغییرات برای کسانی که غیر حضوری ثبت‌نام کردند تا تایید نهایی دور از انتظار نیست.

خوش خبر اظهار کرد: بنا به توصیه مقام معظم رهبری فضای مطلوب انتخاباتی فضایی پرشور و آرام و متین است که همه اگر از حفظ آرامش تبعیت کنند احقاق حق می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: به جز شهرستان بیرجند که بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و ۹ اعضای شورا و شش علی‌البدل خواهد داشت مردم در بقیه شهرهای استان شرای پنج نفره با سه علی البدل را انتخاب خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ۲۵۵ کرسی وجود دارد و کسانی که تایید صلاحیت می‌شوند در ۲۸ خرداد رقابت خواهند کرد، اظهار کرد: ۱۱۳ داوطلب در بیرجند، ۸۵ نفر قاینات، ۵۰ نفر سربیشه، ۳۸ داوطلب زیرکوه، ۷۹ نفر طبس، ۳۵ داوطلب بشرویه، ۳۳ نفر سرایان، ۵۳ نفر فردوس، ۵۳ نفر درمیان و نهبندان و سربیشه در هرکدام ۲۹ داوطلب ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه تاکنون از داوطلبان ۲ نفر از قاینات و یک نفر از درمیان انصراف دادند، بیان کرد: داوطلبان پس از تایید صلاحیت و انتشار اسامی توسط فرمانداران به عنوان نامزد تلقی می‌شوند و فرماندار موظف است پس از تایید صلاحیت به افراد، تایید صلاحیت و یا رد آن را اعلام کند.

وی ادامه داد: از نهم تا ۱۲ اردیبهشت ماه افرادی که اعتراض دارند می‌توانند اعتراض کنند تا به پرونده و شکایت‌ها رسیدگی و به انتشار اسامی افراد نهایی ختم شود.

خوش خبر با بیان اینکه انتخابات برگزار می‌شود اما نحوه تبلیغات ممکن است متمایز از قبل باشد، یادآور شد: داوطلبان در شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر حق شکایت ندارند و تنها شهرهای که می‌توانند به هیات مرکزی نظارت شکایت کنند شهر بیرجند با بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است.
وی با بیان اینکه بیش از ۴۱۵ نفر از ثبت‌نام شدگان با ۷۰ درصد به صورت حضوری ثبت‌نام کردند، افزود: ثبت‌نام انتخابات شورای شهر بسته شد اما ثبت نام شورای روستایی از ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ آغاز می‌شود که باید آمادگی لازم با ورود نخبگان، روحانیون، رسانه و متنفذین برای اقبال به داوطلب‌شدن ایجاد شود.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی بیان کرد: ۳۳۰ نفر از داوطلبان این دوره لیسانس، ۱۴۷ فوق لیسانس، ۱۵ نفر دکتری، ۴۶ نفر فوق دیپلم و ۲۹ نفر حوزوی هستند که ۱۱۰ نفر از داوطلبان دارای سابقه ایثارگری هستند.

وی با بیان اینکه ۲۳ درصد معادل ۱۳۶ نفر از داوطلبان دارای سابقه شورایی بودند، یادآور شد: ۷۷ درصد بدون سابقه خدمت شورایی هستند که می تواند زمینه ساز انگیزه شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا