۱۶ مهرماه؛ ثبت بیشترین تردد در جاده‌های استان زنجان

مهر 24, 1400
27 بازدید

 یک مسئول در اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: بیشترین تردد امسال در ۱۶ مهرماه ثبت شده است. محمد محمدی اظهار کرد: امسال بیشترین عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان زنجان در روز ۱۶ مهرماه، هم‌زمان با پایان تعطیلات ایام صفر با رقم بیش از ۱۳۸ هزار تردد ثبت شده و آزادراه […]

۱۶ مهرماه؛ ثبت بیشترین تردد در جاده‌های استان زنجان

 یک مسئول در اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: بیشترین تردد امسال در ۱۶ مهرماه ثبت شده است.

محمد محمدی اظهار کرد: امسال بیشترین عبور و مرور در محورهای مواصلاتی استان زنجان در روز ۱۶ مهرماه، هم‌زمان با پایان تعطیلات ایام صفر با رقم بیش از ۱۳۸ هزار تردد ثبت شده و آزادراه زنجان – قزوین شاهد بیشترین حجم ترافیک بوده است.

وی با اشاره به اینکه از ۱۰ تا ۱۶ مهرماه شاهد تعطیلی و افزایش سفرها بودیم، عنوان کرد: در این بازه زمانی ۶۸۲ هزار و ۷۲۳ تردد در ورودی و خروجی‌های استان به ثبت رسیده است و زنجان جزو استان‌های میانه جدول در بیشترین ترددها قرار دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه بیشترین پلاک‌های عبوری از جاده‌های زنجان در بازه ۱۰ تا ۱۶ مهرماه به ترتیب متعلق به تهران با ۳۵ درصد، زنجان ۲۱.۴ درصد و ۱۴.۹ درصد آذربایجان شرقی است، گفت: ۵.۹ پلاک‌ها برای آذربایجان‌غربی، ۴.۳ درصد اردبیل، ۴.۲ درصد البرز، ۳.۲ درصد قزوین، ۱.۴ درصد اصفهان، ۱.۱ رصد قم، ۱.۱ درصد فارس، ۱.۱ درصد کردستان و ۶.۴ درصد سایر استان‌ها است.

رئیس مرکز اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان یادآور شد: در شش ماه نخست امسال ۱۴ میلیون و ۱۳۰ هزار از انواع وسایل نقلیه در محورهای ورودی و خروجی استان تردد داشتند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۲ درصد افزایش ‌یافته است.

وی ادامه داد: بر اساس آمار استخراجی از ۱۸ دستگاه ترددشمار منصوبِ در ورودی و خروجی محورهای مواصلاتی استان زنجان ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار وسیله نقلیه طی شهریورماه سال‌جاری در تردد بوده که این میزان از تردد در مقایسه با سال گذشته ۱۳ درصد کاهش داشته است.

محمدی افزود: طی شش ماه نخست سال‌جاری به‌طور متوسط در هر ساعت بیش از ۴۶ وسیله نقلیه سنگین در استان در حال تردد بوده‌اند که این میزان از تردد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۷.۵ درصد افزایش ‌یافته است.

منبع: ايسنا