گزیده شعر مفتون امینی برای نوجوانان

مرداد 16, 1400
85 بازدید

گزیده‌ شعرهای «مفتون امینی» در مجموعه‌ کتاب‌های «گزیده شعر ما» به انتخاب فاطمه سالاروند روانه‌ بازار نشر شد. به گزارش ایسنا، این گزیده‌ شعر  که در بردارنده ۹۲ قطعه شعر با عنوان‌هایی مانند هدیه، برفِ سبز، روزها، تعجبِ زیبا، جست‌وجو، باد را، از ماه ترسیدن، گویه و…  است در ۱۲۰ صفحه با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه […]

گزیده شعر مفتون امینی برای نوجوانان

گزیده‌ شعرهای «مفتون امینی» در مجموعه‌ کتاب‌های «گزیده شعر ما» به انتخاب فاطمه سالاروند روانه‌ بازار نشر شد.

به گزارش ایسنا، این گزیده‌ شعر  که در بردارنده ۹۲ قطعه شعر با عنوان‌هایی مانند هدیه، برفِ سبز، روزها، تعجبِ زیبا، جست‌وجو، باد را، از ماه ترسیدن، گویه و…  است در ۱۲۰ صفحه با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۴هزار تومان برای گروه سنی بالاتر از ۱۵ سال در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهیه و با نظارت هنری مانلی منوچهری منتشر شده است.
در شعر «روزها»ی این شاعر می‌خوانیم:
روزها از آسمان می‌گذرند
پیش‌تر از ابرها
روزها از یاد می‌روند
زودتر از نامه‌های جواب‌داده
روزها را تا می‌کنیم (همچون سفره‌های پس از مهمانی)
روزها را می‌چینیم (همچون گل‌های پیش از تابستان)
وقتی که همه‌ روزها را برداشتیم
دیگر چیزی نخواهد ماند
جز خاک و تاریکی
روزها در قله‌های سفید کمی بیشتر می‌مانند
اما سرد و پوسیده‌وار.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرده با بهره‌گیری از تجربیات و پیشینه‌ خود درصدد است تا در عرصه‌ شعر برای نوجوانانی که دارای استعداد شاعری هستند و نیز نوجوانان علاقه‌مند به شعر امروز، مجموعه ‌شعرهایی با عنوان کتاب‌های «شعر ما» منتشر کند. تاکنون چند جلد از این مجموعه به بازار کتاب عرضه شده است.
از یدالله مفتون امینی متولد ۱۳۰۵، کتاب‌هایی با عنوان‌های دریاچه، کولاک، انارستان، نهنگ یا موج، اکنون‌های دور، من و خزان و تو، از پرسه خیال و… منتشر شده که گزیده‌ای از این شعرها در کتاب حاضر آمده است.
برای تهیه‌ این کتاب و سایر آثار فرهنگی کانون در کنار مراجعه به مراکز عرضه‌ محصولات این سازمان در سراسر کشور، خرید از فروشگاه اینترنتی کانون به نشانی shop.kpf.ir نیز پیش‌بینی شده است.