کشف ۱۱۸ مزرعه رمزارز از سال ۹۸ تا کنون

آبان 17, 1400
10 بازدید

ایسنا/همدان معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان همدان گفت: از سال ۹۸ تاکنون ۱۱۸ مزرعه رمزارز با یک هزار ۹۳۴ ماینر در استان همدان کشف شده است. ایرج والی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه شرکت برق در دو دسته‌بندی به مشترکین خود خسارت پرداخت می‌کند، افزود: اولین نوع از خسارت‌ها خسارت‌های […]

کشف ۱۱۸ مزرعه رمزارز از سال ۹۸ تا کنون

ایسنا/همدان معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق استان همدان گفت: از سال ۹۸ تاکنون ۱۱۸ مزرعه رمزارز با یک هزار ۹۳۴ ماینر در استان همدان کشف شده است.

ایرج والی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه شرکت برق در دو دسته‌بندی به مشترکین خود خسارت پرداخت می‌کند، افزود: اولین نوع از خسارت‌ها خسارت‌های ناشی از فعل و انفعالات شبکه بوده که به نوعی می‌توان گفت شرکت برق در آن مقصر است و دیگری خسارت‌های ناشی از اتصالات داخلی خود مشترکین است که توسط یکی از شرکت های بیمه‌ای دارای قرارداد با شرکت توانیر پرداخت می‌شود.

والی‌زاده میزان خسارت‌های اتصالات داخلی ثبت شده در سال ۹۹ را ۲۲۷ مورد اعلام کرد و گفت: برای این تعداد یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خسارت مطالبه شده که خود متقاضی ثبت کرده و  از این تعداد ۷۱ درصد از شکایات معادل ۱۶۲ مورد و رقم ۲۴۰ میلیون تومان منجر به پرداخت شده است.

وی ادامه داد: اگر وسایل خانه در اثر نوسانات برق داخلی مشترکان دچار خسارت شود می‌توانند درخواست‌های خود را در سامانه بیمه توانیر (bime.tavanir.org.ir) ثبت، پیگیری و خسارات خود را دریافت کنند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت برق استان مطرح کرد: بعضی از مشترکین در هنگام ثبت خسارت به دلیل عدم بارگذاری مستندات و اوراق وسایل سوخته در سایت امکان دریافت خسارت را نخواهند داشت.

والی‌زاده با بیان اینکه در سال جاری ۱۳۰ مورد به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ثبت خسارت در سایت انجام شده است، تصریح کرد: به دلیل اینکه شرکت توانیر هنوز قرارداد جدیدی با بیمه منعقد نکرده، در سال ۱۴۰۰ تا کنون هیچ خسارتی پرداخت نشده است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۸ تاکنون ۱۱۸ مزرعه رمزارز با  یک هزار ۹۳۴ ماینر کشف شده است، بیان کرد: در سال ۹۸ تعداد ۲۹ مزرعه با ۹۰۱ ماینر، ۳۷ مزرعه با ۷۰۹ ماینر در سال ۹۹ و در سال‌جاری هم ۵۳ مزرعه رمزارز با ۳۲۵ ماینر کشف شده است.

والی‌زاده عنوان کرد: ۳ هزار ۶۲۴ کیلووات برق در لحظه توسط ماینرهای کشف شده مصرف می‌شود که در واقع این میزان می‌توانست برق ۲۵ هزار و ۸۸۶ خانوار کم مصرف را تأمین کند.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت برق استان  در پایان یادآور شد: هموطنان می‌توانند با معرفی مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارزها با توجه به تعداد و قدرت مصرفی ماینرها تا سقف ۱۰ میلیون تومان جایزه دریافت کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا