کشف و ضبط محموله حاوی ۴۵۰ کیلو هروئین در ملبورن

مهر 24, 1400
44 بازدید

مقامات استرالیایی با اعلام خبر توقیف ۴۵۰ کیلوگرم هروئین موجود در یک کانتینر حمل و نقل در شهر ملبورن این کشور، اظهار کردند که این توقیف بزرگترین کشف این ماده مخدر در خشکی در این کشور بوده است.  جعبه های حاوی هروئین که ارزش فروش غیر قانونی آن ۱۴۰ میلیون دلار تخمین زده می شود […]

کشف و ضبط محموله حاوی ۴۵۰ کیلو هروئین در ملبورن

مقامات استرالیایی با اعلام خبر توقیف ۴۵۰ کیلوگرم هروئین موجود در یک کانتینر حمل و نقل در شهر ملبورن این کشور، اظهار کردند که این توقیف بزرگترین کشف این ماده مخدر در خشکی در این کشور بوده است.

 جعبه های حاوی هروئین که ارزش فروش غیر قانونی آن ۱۴۰ میلیون دلار تخمین زده می شود در داخل یک کانتینر حامل کاشی های سرامیکی که در ۲۹ سپتامبر سال جاری (۲۰۲۱) از مالزی وارد استرالیا شده بود، شناسایی شده اند.
بر اساس گزارش ها، یک مرد مالزیایی در این رابطه متهم شناخته شده و در بازداشت به سر می برد.
پس از آنکه افسران نیروی مرزی استرالیا علامت مشخص قرمز هروئین را روی جعبه ها تشخیص دادند به بازرسان پلیس فدرال استرالیا (AFP) هشدار داده شد که ۱۲۹۰ بسته ماده مخدر هروئین در این کانتینر وجود دارد. بعد از خارج کردن بسته ها و آزمایش ماده موجود در آنها مشخص شد که این ماده، هروئین است و پس از آن، مأموران کانتینر و باقی محتویات آن را به یک منطقه صنعتی در شهر تولامارینِ استرالیا منتقل کردند.
مقامات پلیس محلی ادعا می کنند که این مرد مالزیایی جعبه ها را جمع آوری و قبل از دستگیری در ۱۳ اکتبر به یک انبار در شهر پاسکو وال جنوبی در استرالیا منتقل کرده است.
وی متهم به وارد کردن مقدار تجاری مواد مخدر است که این اتهامات حداکثر مجازات حبس ابد را برای وی در پی دارد.
کریسی بارت، سرپرست کمیسر پلیس فدرال استرالیا گفت: این محموله هروئین از مالزی وارد استرالیا شده است اما ما هنوز در حال تحقیق درباره منشأ اصلی این ماده مخدر هستیم.
به نقل از ای بی سی، این مرد مالزیایی که در ۱۴ اکتبر متهم پرونده کشف این ۴۵۰ کیلوگرم هروئین شده بود، روز جمعه در دادگاه جنایی ملبورن حضور یافت و قرار است مجددا در ژانویه ۲۰۲۲ نیز در دادگاه حضور پیدا کند.
منبع: ايسنا