کتاب‌خوانی، روشی برای ارتقای سلامت فکری

مهر 7, 1400
21 بازدید

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: در ایام عید دو کتابخانه در شهر زنجان برای بهره‌مندی علاقمندان باز است. امیرعلی نیک‌بخش در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با کتاب‌خوانی اظهار کرد: با توجه به بحث ویروس کرونا و تاکید بر خانه ماندن، علاوه بر اینکه کتاب‌ خواندن یکی از بهترین سرگرمی‌ها است، باعث ارتقای […]

کتاب‌خوانی، روشی برای ارتقای سلامت فکری

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: در ایام عید دو کتابخانه در شهر زنجان برای بهره‌مندی علاقمندان باز است.

امیرعلی نیک‌بخش در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با کتاب‌خوانی اظهار کرد: با توجه به بحث ویروس کرونا و تاکید بر خانه ماندن، علاوه بر اینکه کتاب‌ خواندن یکی از بهترین سرگرمی‌ها است، باعث ارتقای سلامت فکری نیز می‌شود.

وی افزود: در کتابخانه‌های عمومی استان نیز به ‌صورت PDF و مکتوب (از طریق پیک کتاب) سعی در رساندن کتاب‌ها به خانواده‌ها داریم و افراد از طریق همین روش‌ها می‌توانند در خانه به مطالعه بپردازند.

این مسئول تصریح کرد: علاوه بر اینکه دانشجویان و دانش‌آموزان پشت‌ کنکوری ممکن است در ایام عید به کتابخانه‌ها نیاز داشته ‌باشند، افرادی نیز در راستای علاقه خود به کتاب و کتابخوانی ممکن است به کتابخانه‌ها نیاز داشته ‌باشند که در همین راستا دو کتابخانه عمومی (سهروردی و حاج احمد مهدوی) در شهر زنجان و دو کتابخانه نیز در شهرستان ابهر در ایام عید تا ظهر باز است.

نیک‌بخش در رابطه با نرخ مطالعه در استان زنجان طی یک سال اخیر، ادامه داد: هنوز اندازه‌گیری خاصی برای این یک سال اخیر انجام نداده‌ایم ولی شواهد نشان می‌دهد که در این مدت مردم استان زنجان بیشتر به سمت کتاب و کتابخوانی حرکت کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همه اقدامات حضوری که در ایام عید نیز برای اعضای کتابخانه‌ها انجام‌ می‌شود، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی است.

منبع:ایسنا