پروتکل‌های بهداشتی حرم رضوی در نوروز تشدید می‌شود

آذر 5, 1400
16 بازدید

ایسنا/خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی گفت: در موضوع انجام یا اجرا نشدن سفرهای نوروزی لازم است تمام هموطنان پیرو مصوبات ستاد ملی کرونا باشند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، اما دستگاه‌های اجرایی مرتبط با زائران نیز باید آمادگی و پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشند. حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در جلسه مشورتی خدمات سفر نوروز […]

پروتکل‌های بهداشتی حرم رضوی در نوروز تشدید می‌شود

ایسنا/خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی گفت: در موضوع انجام یا اجرا نشدن سفرهای نوروزی لازم است تمام هموطنان پیرو مصوبات ستاد ملی کرونا باشند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، اما دستگاه‌های اجرایی مرتبط با زائران نیز باید آمادگی و پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در جلسه مشورتی خدمات سفر نوروز ۱۴۰۰ استان خراسان رضوی که با حضور مسئولان ارشد دستگاه‌های اجرایی استان و شهر مشهد به میزبانی آستان قدس رضوی در تالار ولایت حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، با بیان اینکه هر توفیقی در مجموعه آستان قدس و صحن و سرای رضوی حاصل می‌شود، مرهون همکاری تمام دستگاه‌های مختلف استان و شهر بوده، اظهار کرد: دستگاه‌های مختلف استان حول نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه مشهد همکاری بسیار خوب و قابل تقدیری با آستان قدس در میزبانی از زائران حضرت رضا(ع) دارند.

وی در ادامه ضمن تأکید بر ضرورت اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا به محدودیت‌های سفر در ایام نوروز ۱۴۰۰ اشاره و عنوان کرد: در موضوع انجام یا اجرا نشدن سفرهای نوروزی لازم است، همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز تاکید فرمودند، تمام هموطنان پیرو مصوبات ستاد ملی کرونا باشند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند، اما دستگاه‌های اجرایی مرتبط با زائران نیز باید آمادگی و پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی بر ضرورت تشدید مراقبت‌ها و نظارت‌های بهداشتی حرم مطهر در ایام نوروز تأکید و خطاب به مسئولان اماکن متبرکه رضوی، ابراز کرد: باید در ایام نوروز با جدیت روند رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حرم مطهر ادامه یابد و به میزان افزایش جمعیت زائران، کمیت خدمات بهداشتی از توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده تا استقرار خادمان سلامت افزایش یابد. وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی عوامل مخل روند خدمت‌رسانی شایسته به زائران اشاره کرد و خواستار عزم جدی مسئولان برای مقابله با پدیده تکدی‌گری در حریم رضوی شد.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین خواستار مدیریت قدرتمند و نظارت دقیق بر قیمت کالاها و خدمات در ایام نوروز شد و گفت: فرمانداری، سازمان تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌های مربوطه باید با حضوری فعال و مدیریتی قوی بر بازار، قیمت کالاها و خدمات را در ایام نوروز کنترل کنند و فرصت سوء استفاده و گران‌فروشی را از سوء‌استفاده ‌گران بگیرند تا مبادا از این بابت برای مردم مشکلی ایجاد شود.

بر اساس اعلام آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه زائران در مشهد باید از ابعاد مختلف احساس امنیت کنند، گران‌فروشی را یکی از عوامل مخل احساس امنیت برای زائران دانست و گفت: نظارت و کنترل دقیق قیمت‌ها می‌تواند موجب آرامش و احساس امنیت اقتصادی برای زائران شود، لذا شرایط باید به گونه‌ای باشد که زائران احساس کنند در مشهد مدیریتی قوی و نظم حکم فرماست.

گفتنی است؛ در ابتداء این جلسه غلامعلی صادقی رئیس کل دادگستری خراسان رضوی، محمدرضا کلائی شهردار مشهد، سردار محمدکاظم تقوی فرمانده انتظامی خراسان رضوی، سید محمدرضا هاشمی فرماندار مشهد، سید محمدحسین بحرینی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مصطفی خاکسار قهرودی قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی و محمد صادق براتی معاون هماهنگی و مدیر امور زائران استانداری خراسان رضوی به ایراد سخن و ارائه گزارش برنامه‌ها و تدابیر مجموعه‌ متبوع خود در ایام نوروز پرداختند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا