ورود اردبیل به وضعیت نارنجی کرونا

مهر 11, 1400
31 بازدید

ایسنا/اردبیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با خیز چهارم کرونا در اکثر استان‌ها، پیش‌بینی می‌کنیم تا دو سه روز آینده اردبیل نیز وارد وضعیت نارنجی کرونا شود. شهرام حبیب‌زاده در جلسه ستاد کرونای اردبیل اظهار کرد: تعداد بیماران بستری و فوتی‌های کرونا در استان اردبیل شدت بیشتری گرفته به طوریکه در حال حاضر بیش از […]

 ورود اردبیل به وضعیت نارنجی کرونا

ایسنا/اردبیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با خیز چهارم کرونا در اکثر استان‌ها، پیش‌بینی می‌کنیم تا دو سه روز آینده اردبیل نیز وارد وضعیت نارنجی کرونا شود.

شهرام حبیب‌زاده در جلسه ستاد کرونای اردبیل اظهار کرد: تعداد بیماران بستری و فوتی‌های کرونا در استان اردبیل شدت بیشتری گرفته به طوریکه در حال حاضر بیش از 256 بیمار کرونایی در مراکز بیمارستانی و درمانی استان اردبیل بستری هستند.

وی به روند افزایشی تعداد مراجعین و بستری‌ها در چند روز اخیر اشاره کرد و گفت: در مقایسه با آمار یک ماه اخیر در چند روز گذشته انتشار ویروس کرونا و آثار آن را در ایام تعطیلات نوروزی به عینه شاهد هستیم به طوریکه تعداد بستری‌ها از روزانه 50 نفر بیشتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: انتشار ویروس کرونا در استان اردبیل و چرخش آن بسیار بالاست و همچنان انتظار داریم هموطنان در پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری موازین بهداشتی را به جد رعایت کنند.

حبیب‌زاده افزود: چنانچه افرادی علایمی نظیر تب و لرز، سرفه‌ و یا مشکل ریوی دارند، به سرعت باید به مراکز 16 ساعته دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کرده و تست کرونا بدهند که در صورت مثبت بودن امیدواریم با قرنطینه این افراد از چرخه شیوع بیماری و درگیر شدن بسیاری از افراد بر اثر کرونا جلوگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: چنانچه تست افراد مثبت باشد باید در کوتاهترین زمان تحت مداوا قرار گرفته و با قرنطینه کامل از انتشار ویروس به سایر افراد جلوگیری شود.

حبیب‌زاده اضافه کرد: افزایش انتشار ویروس در هفته‌های اخیر ایجاب می‌کند که همچنان تک تک افراد جامعه موازین و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند و حتما فاصله 1.5 متری و عدم حضور در جاهای مسقف را به دقت رعایت کنند.

وی بیان کرد: بهتر است همشهریان روزانه در چندین مرحله دست‌های خود را با آب و صابون و مواد شوینده شستشو داده تا به نوعی از سرعت انتشار ویروس کرونا جلوگیری شود.

حبیب‌زاده ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم تا دو روز آینده بسیاری از شهرهای استان به ویژه اردبیل وارد وضعیت نارنجی شود هر چند که الان وضعیت 10 شهر استان اردبیل زرد است.

وی اظهار کرد: در ادامه واکسیناسیون علیه بیماری کرونا برای گروه‌های مختلف جامعه، واکسیناسیون بیماران صعب‌العلاج نیز در استان آغاز می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: امیدواریم افراد بالای 18 سال که دچار بیماری صعب‌العلاج و زمینه‌ای هستند نظیر بیماران دیالیزی، تالاسمی، ام.اس، بیماران سرطانی و سایر گروه‌ها با دریافت واکسن کرونا خود را در برابر این بیماری ایمن کنند.

منبع:ایسنا