وحدت و انسجام مردم، دولت و نیروهای مسلح عراق زمینه‌ساز امنیت پایدار در این کشور خواهد بود

مرداد 16, 1400
144 بازدید

فالح فیاض، فرمانده الحشد الشعبی عراق پیش از ظهر امروز با دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و  گفت‌وگو کرد. به گزارش ایسنا، در این دیدار شمخانی با تجلیل از نقش تعیین کننده الحشد الشعبی در تامین امنیت و ثبات در عراق، این نهاد مردمی را یادگار ارزشمند […]

وحدت و انسجام مردم، دولت و نیروهای مسلح عراق زمینه‌ساز امنیت پایدار در این کشور خواهد بود

فالح فیاض، فرمانده الحشد الشعبی عراق پیش از ظهر امروز با دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و  گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، در این دیدار شمخانی با تجلیل از نقش تعیین کننده الحشد الشعبی در تامین امنیت و ثبات در عراق، این نهاد مردمی را یادگار ارزشمند و ماندگار فرماندهان بزرگ مقاومت اسلامی شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس توصیف کرد.
شمخانی، ضرورت حفظ و تقویت الحشد الشعبی عراق و لزوم هماهنگی و هم افزایی این نیروی توانمند مردمی با ارتش این کشور را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: وحدت و  انسجام مردم، دولت و نیروهای مسلح عراق زمینه ساز امنیت پایدار در این کشور خواهد بود.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به مصوبه مجلس ملی عراق در خصوص خروج نظامیان بیگانه از این کشور گفت:  تسریع در اجرای دقیق و کامل این مصوبه علاوه بر کاهش چشمگیر تنش های امنیتی و حتی سیاسی در عراق، گام بلندی در استقرار ثبات و امنیت بیشتر در منطقه است.
شمخانی انتخابات آتی در عراق را میدان مهمی برای تداوم مردمسالاری و تثبیت نقش موثر سیاسی مردم عراق در تعیین سرنوشت خود ذکر کرد و اظهار داشت: هوشمندی و انسجام گروههای سیاسی،دینی و قومی یکی از الزامات اجتناب ناپذیر در برگزاری انتخاباتی سالم و جلوگیری از دخالت بیگانگان در این فرایند مهم سیاسی درعراق است.
فالح الفیاض نیز در این ملاقات با تبریک برگزاری موفق و باشکوه انتخابات ریاست جمهوری در ایران، ثبات سیاسی و امنیتی در جمهوری اسلامی را در تداوم امنیت پایدار در منطقه بسیار مهم و تاثیر گدار عنوان کرد.
وی ضمن تجلیل از نقش ارزنده شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در شکل گیری و بالندگی حشدالشعبی در عراق افزود: امروز عراق با هدایت مرجعیت عالی و فداکاری نیروهای مسلح و حشدالشعبی به امنیتی قابل قبول و رو به توسعه رسیده است.
فالح الفیاض حشدالشعبی را سازمانی قانونمند و مکمل ارتش عراق عنوان کرد و اظهار داشت: وجود الحشدالشعبی که نماد مشارکت مردم در تامین امنیت کشورشان است موجب ناامیدی دشمنان و گروههای تروریستی برای ایجاد ناامنی و بی ثباتی در عراق شده است.