نمایش مذهبی “یاران خورشید” در ده زیار کرمان اجرای عمومی می شود

مهر 11, 1400
27 بازدید

 مسئول هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل(علیه السلام) روستای ده زیار کرمان گفت: همزمان با ایام پایانی ماه صفر نمایش مذهبی “یاران خورشید” در روستای ده زیار کرمان اجرای عمومی می شود. “هوشنگ انکوتی” امروز ۱۱مهرماه با اعلام این خبر اظهار کرد: به همت جوانان هیئتی نمایش مذهبی برای ایام عزاداری ماه صفر در خاستگاه تعزیه […]

نمایش مذهبی "یاران خورشید" در ده زیار کرمان اجرای عمومی می شود

 مسئول هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل(علیه السلام) روستای ده زیار کرمان گفت: همزمان با ایام پایانی ماه صفر نمایش مذهبی “یاران خورشید” در روستای ده زیار کرمان اجرای عمومی می شود.

“هوشنگ انکوتی” امروز ۱۱مهرماه با اعلام این خبر اظهار کرد: به همت جوانان هیئتی نمایش مذهبی برای ایام عزاداری ماه صفر در خاستگاه تعزیه استان کرمان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه این نمایش با هدف ترویج معارف اسلامی و عمق بخشی به واقعه کربلا تدارک دیده شده، افزود: استفاده از ابزار هنر برای انتقال مفاهیم عاشورایی بسیار اثرگذار است.

مسئول هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل(علیه السلام) روستای ده زیار با بیان اینکه  “یاران خورشید” روایتی کوتاه از واقعه عظیم عاشورا است، تصریح کرد: عنوان نمایش یاران خورشید؛ درسها و عبرتها انتخاب شده که در آن به برخی از وقایع عاشورا از کوفه تا کربلا اشاره شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ نفر در برگزاری نمایش با هیئت همکاری دارند، گفت: ۱۵ نفر از هنرمندان حسینی و ذاکران تعزیه خوان نمایش یاران خورشید را بازیگری می کنند که تلفیقی از جوانان و نوجوانان هستند.

انکوتی با بیان اینکه اجرای گروه سرود متشکل از نوجوانان روستا پایان بخش نمایش یاران خورشید است، افزود: حدود یک ماه است که تعدادی از جوانان هیئتی برای رساندن این نمایش به ایام پایانی ماه صفر از فضاسازی تا تمرین برای اجرا کار می کنند.

وی تصریح کرد: نمایش مذهبی یاران خورشید از ۹ تا ۱۶ مهرماه جاری هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء در دو سانس یک ساعته در مسجد مقدس حضرت جوادالائمه (علیه السلام) روستای ده زیار اجرای عمومی می شود.

انکوتی خاطرنشان کرد: روستای ده زیار در سال گذشته و در نخستین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی میزبان جشنواره سراسری تئاتر “سردار آسمانی” بود که آغازی بر فعالیت در حوزه نمایش مذهبی برای جوانان هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل(علیه السلام) در این روستا شد.

منبع: ايسنا