نمايشگاه بين المللی «بالكن» در سنندج گشایش یافت

آذر 22, 1400
8 بازدید

نمایشگاه آثار طراحان گرافیست ایران و جهان با عنوان «بالکن» شامگاه دوشنبه با حضور جمعی از هنرمندان در گالری هنر (نگارخانه ارشاد) سنندج به مدت پنج روز دایر شد. به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، دبیر برگزاری نمایشگاه بین المللی دعوتی پوستر در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران رسانه‌های استان در سنندج اظهار کرد: […]

نمایشگاه آثار طراحان گرافیست ایران و جهان با عنوان «بالکن» شامگاه دوشنبه با حضور جمعی از هنرمندان در گالری هنر (نگارخانه ارشاد) سنندج به مدت پنج روز دایر شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، دبیر برگزاری نمایشگاه بین المللی دعوتی پوستر در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران رسانه‌های استان در سنندج اظهار کرد: نمايشگاه بين المللی دعوتی پوستر با عنوان «بالكن» به مناسبت گرامیداشت روز جهانی گرافیک برپا شده است.

امیر کریمیان با اشاره به تعداد آثار عرضه شده در این نمایشگاه عنوان کرد: در این نمایشگاه ۹۰ اثر از ٣٠ طراح مطرح بین المللی، متشکل از ١٤ طراح ایرانی و ١٦ طراح خارجی در معرض بازدید عموم قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه آثار طراحانی از کشورهای چین، کره، سوئیس، مجارستان، لهستان، ایرلند، روسیه و اسلواکی در این نمایشگاه به نمایش درآمده است، عنوان کرد: ۴۸ تابلو طراحی گرافیک از هنرمندان خارجی در نمایشگاه پوستر بالکن سنندج به نمایش درآمده است.

کریمیان همچنین گفت: آثار ۱۴ طراح ایرانی از جمله حمید نیکخواه، مجتبی زند، فرزاد ادیبی، بیژن صیفوری و حمیدرضا زری از هنرمندان گرافیست کردستانی در نمایشگاه پوستر بالکن سنندج وجود دارد.

دبیر برگزاری نمایشگاه بین المللی دعوتی پوستر افزود: موضوع آثار به نمایش درآمده آزاد است و بیشتر آثار دارای موضوعات اجتماعی، محیط زیست، فرهنگی هستند.

وی در ارتباط با انتخاب عنوان بالکن برای این نمایشگاه گفت: بالکن بخشی از خانه است که دید در آن گسترده تر و بازتر است و به همین دلیل این عنوان برای نمایشگاه پوستر انتخاب شد.

وی ادامه داد: نمایشگاه پوستر «بالکن» از دوم ارديبهشت تا هفتم ارديبهشت ماه در سنندج و هشتم تا 12 اردیبهشت در شهرستان‌های سقز و مریوان برپا خواهد شد.

به گفته وی، این نمایشگاه فرصتی برای علاقه مندان و هنرمندان گرافیست استان است تا با طرح‌های گرافیکی روز جهان و آثار هنرمندان مطرح ایرانی و بین المللی آشنا شوند.

نمایشکاه بین المللی پوستر بالکن از دوم تا هفتم اردیبهشت سال جاری در دو نوبت صبح و عصر در نگارخانه هنر سنندج پذیرای بازدید علاقه مندان است.منبع: ايسنا