نجات درختان طارم با آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی

مهر 19, 1400
17 بازدید

 سرپرست اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری طارم گفت: آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی در کاهش قطع درختان جنگل برخی روستاهای این شهرستان تاثیرگذار است. رضا احمدی در رابطه با استفاده از آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی در برخی از روستاهای طارم، اظهار کرد: با بررسی‌ها و شناسایی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم در برخی از روستاهای کوهستانی این شهرستان برای گرم‌ کردن […]

نجات درختان طارم با آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی

 سرپرست اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری طارم گفت: آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی در کاهش قطع درختان جنگل برخی روستاهای این شهرستان تاثیرگذار است.

رضا احمدی در رابطه با استفاده از آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی در برخی از روستاهای طارم، اظهار کرد: با بررسی‌ها و شناسایی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم در برخی از روستاهای کوهستانی این شهرستان برای گرم‌ کردن آب از درختان جنگل‌ها استفاده کرده و به قطع درختان می‌پردازند که این کار برای آینده پوشش جنگلی خطرناک بود.

وی افزود: برای جلوگیری از قطع درختان در روستاهایی که برای گرم کردن آب از چوب درختان جنگل استفاده می‌کردند، به آن روستاها آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی اعطا کردیم تا حدی از مشکلات آن‌ها برای گرم کردن آب کاهش یابد.

این مسئول تصریح کرد: طی چند سال اخیر روستاهای تازه‌کند، سرخ‌آباد، بندرگاه و چرزه از آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی برای گرم کردن آب خود استفاده می‌کنند و استفاده از این آب‌گرم‌کن‌ها در جلوگیری از قطع درختان تاثیرگذار بوده‌ است.

وی با بیان اینکه اعطای آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی با همکاری این اداره انجام شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر روستاهایی که از آب‌گرم‌کن خورشیدی استفاده می‌کنند، می‌توانند در طول سال از این آب‌گرم‌کن‌ها برای گرم کردن آب استفاده کنند.

منبع: ايسنا