مسئولین دستگاه‌های اجرایی برای احیای فریضتین مانع ایجاد نکنند

مرداد 22, 1400
6 بازدید

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی گفت: مسئولان نباید مانع ترویج امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه خود شوند و اگر مانع اجرای فریضتین شوند، طبق ماده ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر با آن‌ها برخورد خواهد شد. حجت الاسلام والمسلمین […]

مسئولین دستگاه‌های اجرایی برای احیای فریضتین مانع ایجاد نکنند

  دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان شرقی گفت: مسئولان نباید مانع ترویج امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه خود شوند و اگر مانع اجرای فریضتین شوند، طبق ماده ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر با آن‌ها برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن نستوهی در برنامه تلویزیونی بر ضرورت احیای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد.

وی ضمن تشریح برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دهه احیا که همزمان با دهه اول محرم الحرام نام گذاری شده است، آموزش، تبیین فریضتین و حمایت حقوقی از آمران به معروف و ناهیان از منکر دو محور فعالیت‌های این ستاد دانست.

وی افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دارد زمینه سازی فریضتین را در جامعه فراهم کرده و مردم هم با تذکر زبانی نسبت به ترویج فریضتین در جامعه و انجام تکلیف شرعی خود عمل کنند.

حجت الاسلام نستوهی گفت: تا زمانی که مردم به اتفاقات در جامعه واکنش ندهند و با بی تفاوتی از کنار آن‌ها بگذرند، در اقامه و انجام همه‌ی فرائض با مشکل مواجه شده و ارزش‌ها جای خود را به ضد ارزش‌ها خواهند داد.

به تقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان، وی اظهار کرد: طبق اصل هشتم قانون اساسی و ماده هشت قانون حمایت دعوت بخیر، حق همه‌ی مردم بوده و طبق قانون، حمایت حقوقی و قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه انجام خواهد شد.

منبع: ايسنا