مدت زمان چسب بینی گوشتی؛ نکات مهم چسب زدن

مدت زمان چسب بینی گوشتی؛ نکات مهم چسب زدن
تیر 27, 1402
124 بازدید

مدت زمان چسب زدن برای بینی گوشتی چقدر است؟ مدت زمان چسب زدن بینی های گوشتی متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله نوع چسب بینی، نوع پوست، میزان تعرق، رطوبت هوا، شرایط محیطی و …. بستگی دارد. در این مقاله در مورد مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی، مزایای چسب بینی، نحوه چسب زدن بینی گوشتی و […]

مدت زمان چسب زدن برای بینی گوشتی چقدر است؟ مدت زمان چسب زدن بینی های گوشتی متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله نوع چسب بینی، نوع پوست، میزان تعرق، رطوبت هوا، شرایط محیطی و …. بستگی دارد. در این مقاله در مورد مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی، مزایای چسب بینی، نحوه چسب زدن بینی گوشتی و نکات مهم چسب بینی گوشتی صحبت می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید:

مدت زمان چسب زدن بینی بعد از عمل

مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی بعد از عمل

مدت زمان چسب بینی گوشتی چقدر است؟ چسب بینی بعد جراحی بینی گوشتی به منظور کاهش تورم انجام می‌شود. بعد از جراحی، بینی به خصوص در قسمت نوک آن متورم است که با چسب زدن فشار ملایمی وارد شده و باعث کاهش ورم بینی می‌شود. همچنین چسب بینی کمک می‌کند تا پوست بینی بهتر با شکل جدید خود سازگار شود. با توجه به ساختار بینی گوشتی و پوست ضخیم که دارد چسب بینی برای بینی گوشتی اهمیت زیادی داشته که باید حتما توسط پزشک متخصص انجام گیرد.

مدت زمان چسب بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی بیشتر بوده و تا حداقل 2 ماه بعد جراحی باید ادامه داشته باشد. با این حال، با توجه به نوع بینی و شرایط فرد، بهترین زمان چسب بینی را بهترین جراح بینی گوشتی اهواز تعیین می‌کند.

نحوه چسب زدن بینی گوشتی

نحوه چسب زدن بینی گوشتی باید با دقت و به درستی انجام شود تا سبب ایجاد مشکلات جدی برای بینی شما نشود. در زیر نحوه چسب زدن بینی گوشتی به صورت کلی توضیح داده خواهد شد:

  1. تمیز کردن بینی: قبل از چسب زدن بینی گوشتی، باید ابتدا بینی خود را با آب و صابون پاک کرده و سپس با یک پارچه نرم و خشک بینی خود را خشک کنید.

  2. آماده کردن چسب بینی: برای آماده کردن چسب بینی، باید دو تکه چسب را برش دهید و به طور مرکزی آن‌ها را به هم چسبانید. باید مطمئن شوید که چسب به درستی به هم چسبیده است.

  3. قرار دادن چسب بینی: بعد از آماده کردن چسب بینی، باید آن را روی بینی قرار دهید. برای این کار، چسب را با توجه به شکل بینی و به گونه‌ای که بیشترین پوشش را برای بینی شما فراهم کند، قرار دهید. همچنین، باید مطمئن شوید که چسب به طور صحیح و بدون ایجاد فشار زیادی بر روی بینی قرار گرفته است.

  4. تنظیم چسب بینی: پس از قرار دادن چسب بینی، باید آن را به طور دقیق تنظیم کنید. برای این کار، با استفاده از انگشتان خود، چسب را به طور ملایم به سمت پایین فشار دهید تا به شکل بینی خود تنظیم شود. همچنین، باید مطمئن شوید که چسب به طور محکمی به بینی شما چسبیده است و به سمت بالا و پایین حرکت نمی‌کند.

  5. توجه به تنفس: برای اطمینان از این که چسب بینی درست قرار گرفته است و تنفس شما را مختل نمی‌کند، باید به دقت تنفس کنید. توصیه می‌شود که هرگز از چسب بینی برای مدت طولانی بیشتر از چند روز استفاده نکنید و در صورت بروز هر گونه علائم ناراحتی یا درد، به پزشک خود مراجعه کنید.

در کل، برای چسب زدن بینی گوشتی باید با دقت و به درستی عمل کرد و در صورت هر گونه ناراحتی یا درد، به پزشک خود مراجعه کنید. شما می‌توانید بهترین دکتر جراح بینی شهر خود را از وبسایت پزشک 24 با توجه به نوع بینی پیدا کنید.

آیا چسب بینی بعد جراحی به کوچک شدن بینی کمک می‌کند؟

ایا چسب بینی را کوچک میکند؟ به طور کلی چسب بینی بعد جراحی به لیفت و کوچک نشان دادن بینی کمک می‌کند. با چسب بینی و اعمال فشار کم، التهاب و تورم بینی کم شده و در نتیجه بینی کوچکتر نشان داده می‌شود.

قبل و بعد عمل بینی گوشتی در اهواز

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی برای چسب زدن

نحوه چسب زدن بینی گوشتی و استخوانی هیچ تفاوتی ندارد ولی مدت زمان چسب زدن بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی به دلیل تورم بیشتری که بعد از جراحی خواهد داشت بیشتر است.

نکات مهم چسب زدن بینی بعد از عمل

مدت زمان چسب زدن بینی بعد از جراحی به نوع بینی و صلاحدید جراح بستگی دارد. ولی به طور میانگین باید حداقل 1 ماه بعد جراحی از چسب بینی استفاده کنید.

در اینجا به یک سری از نکات چسب بینی گوشتی اشاره شده است:

  • چسب بینی را بیش از حد سفت نزنید، زیرا نتیجه منفی دارد.

  • مدت زمان چسب بینی بعد جراحی به نوع بینی و نظر جراح بستگی دارد.

  • به طور معمول، بینی استخوانی به 4 هفته چسب بینی نیاز دارد و بینی گوشتی به 6 تا 8 هفته باید چسب بینی زده شود.

  • افرادی که دارای بینی گوشتی هستند به مدت زمان بیشتری برای شکل گرفتن پوست و بینی و انقباض آن نیاز دارند، زیرا پوست بینی گوشتی ضخیم می‌باشد. بنابراین، در بینی گوشتی به زمان بیشتری برای چسب زدن نیاز است.

  • بعد از حدود 2 ماه که بینی به طور مداوم چسب دارد، پس از آن باید فقط برای شب ها از چسب بینی استفاده کرد.

چند ماه چسب بینی بزنیم ؟

تا چند وقت بعد از عمل بینی باید چسب زد؟ به طور معمول 4 تا 6 هفته بعد جراحی بینی گوشتی توصیه می‌شود که برای کاهش ورم بینی از چسب استفاده کنید. بهتر است هر 3 الی 4 روز چسب بینی را تعویض کنید، زیرا اگر هر روز نسبت به تعویض آن اقدام کنید تاثیری در کاهش تورم نخواهد داشت.

مزایای چسب بینی برای بینی گوشتی

استفاده از چسب بینی بعد رینوپلاستی به کاهش تورم بینی کمک خواهد کرد. فشار ملایم وارد شده توسط چسب بینی به قرار گرفتن پوست در محل جدید و ساختار آن کمک می‌کند و فشاری که توسط چسب بینی وارد شده تورم بافت را از بین می‌برد. پوست بینی در مدت زمان چسب زدن نقش مهمی دارد که معمولا برای بینی گوشتی با پوست ضخیم مدت زمان بیشتری برای چسب بینی توصیه می‌شود.

نحوه تعویض چسب بینی گوشتی

بعد باز کردن آتل بینی باید چسب بینی را با دقت و طبق دستور پزشک روی بینی خود بزنید. بهتر است نوار چسب را هر 2 الی 3 روز یکبار تعویض کنید. به دلیل ضعیف شدن پوست و ساختار بینی بعد جراحی نباید هنگام باز کردن چسب به بینی فشار زیادی وارد کنید.

ابتدا می‌توانید نوار چسب را خیس کنید تا به راحتی از روی بینی جدا شود. اگر پوست حساس دارید باید از چسب ضد حساسیت استفاده کنید که باعث بروز حساسیت و مشکل پوستی نشود.

چسب بعد عمل بینی

چرا بعد برداشتن چسب، بینی گوشتی ورم می‌کند؟

بعد برداشتن چسب بینی، به دلیل فشاری که به آن توسط چسب وارد شده ورم می‌کند. این واکنش طبیعی بوده و معمولا بعد چند ساعت ورم آن از بین خواهد رفت. تاثیر چسب بینی فقط برای کاهش ورم بینی می‌باشد و برای شکل‌گیری فرم بینی تاثیری ندارد. به منظور کنترل ورم بینی بهتر است چسب بینی را با فشار ملایمی روی آن قرار دهید تا از بروز تورم بیشتر جلوگیری شود. چسب بینی علاوه بر کاهش تورم به فرم گرفتن پوست بینی در جای مناسب خود کمک می‌کند.

عوارض اشتباه چسب زدن بینی گوشتی

عوارض زیاد چسب زدن بینی و اشتباه بودن آن چیست؟ چسب زدن بینی در ماه اول به کاهش تورم و قرارگیری پوست بینی در جای مناسب کمک می‌کند. نحوه چسب زدن بینی توسط خود بیمار در دفعه اول صحیح نمی‌باشد و باید اجازه دهید پزشک نحوه صحیح چسب زدن را به شما آموزش دهد. اگر چسب بینی را اشتباه بزنید ممکن است بینی تحت فشار زیاد قرار بگیرد و یا برعکس چسب بینی به حدی شل باشد که هیچ تغییری در کاهش تورم بینی ایجاد نکند. به طور کلی می‌توان گفت چسب زدن زیاد روی بینی تاثیری بر فرم نهایی بینی ندارد و باید طبق دستور پزشک مدت زمان آن را با توجه به نوع بینی خود رعایت کنید.

برچسب‌ها: