قیمت آشفته‌ی نان در یزد

مرداد 25, 1400
3 بازدید

 در حالی طی ماه‌های اخیر شاهد بازار آشفته قیمت نان و نوعی هرج و مرج در بازار فروش این جزء سفره‌ی ایرانی در شهر یزد هستیم که رئیس اتحادیه نانوایان یزد معتقد است افزایش قیمت نان در نانوایی‌های شهر متوقف و به حالت اول بازگشته اما با توجه به لزوم افزایش قیمت نان، قیمتهای جدید […]

قیمت آشفته‌ی نان در یزد

 در حالی طی ماه‌های اخیر شاهد بازار آشفته قیمت نان و نوعی هرج و مرج در بازار فروش این جزء سفره‌ی ایرانی در شهر یزد هستیم که رئیس اتحادیه نانوایان یزد معتقد است افزایش قیمت نان در نانوایی‌های شهر متوقف و به حالت اول بازگشته اما با توجه به لزوم افزایش قیمت نان، قیمتهای جدید تا هفته آینده اعلام خواهد شد.

پیروی تماس های مردمی و گلایه از افزایش قیمت نان طی ماههای اخیر در یزد، یک شهروند یزدی در تماس با ایسنا اظهار کرد: نان لواش از قرصی ۳۰۰ تومان به ۵۵۰ رسیده که این نوع افزایش قیمت دو تا سه برابر  روی دیگر انواع نان نیز تحمیل شده است.

وی بیان می کند: با وجود طیف گسترده گرانی‌های هر روزه‌ی تمام کالاهای اساسی و غیراساسی و پایین آمدن قدرت خرید مردم، مسئولان باید به مهمترین و پایه ترین جزء هر سفره ایرانی یعنی نان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

«محمد دهقان طزرجانی» یکی از نانوایان شهر یزد نیز در گفت‌وگو  با ایسنا ضمن بیان این که همه چیز گران شده و پخت نان با قیمت قدیم دیگر نمی‌صرفد، اظهار کرد: هزینه اجاره مغازه، مالیات و همچنین دستمزد نیروی کار نانوایی‌ها طی این سال‌ها افزایش داشته اما هیچ تغییر چشمگیری در قیمت نان اتفاق نیافتاده است.

وی ادامه داد: انواع نان از دو تا سه برابر گران شده اما در هر نانوایی سطح شهر این اقزایش قیمت متغیر بوده و هیچ قیمت مصوبی وجود ندارد.

این در حالی است که دو هفته قبل، «حسین ملت یزدی» مدیر اجرایی اتحادیه نانوایان یزد در گفت‌وگو با ایسنا، گرانی نان را تکذیب کرده و گفته بود: گرانی نان شایعه است و موج این شایعات ناشی از گرانی نان در تهران بوده است.

در همین رابطه «جلال پیروزی فرد» مسئول این اتحادیه ضمن سرباز زدن از تشریح این افزایش قیمت، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: باید برای گرانی نان با در نظر گرفتن همه جوانب فکری اندیشیده و قیمت مصوبی به اتحادیه ارائه شود.

وی افزود: قیمت نان حدود چهار ماه است که معلق مانده و تصویب آن از سوی استانداری از روزی به تاریخ دیگر ارجاع می شود.

پیروزی فرد در حین وعده اعلام قیمت مصوب نان در شهر یزد، منکر گرانی نان در یزد شد و قیمت کنونی و تفاوت آن را با ماه قبل بیان نکرد.

منبع: ايسنا