فارس در اجرای طرح نظارت بر مصرف گاز پیشتاز است

آذر 22, 1400
11 بازدید

ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: فارس با تشکیل ستاد کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی و انجام بازرسی‌های دقیق فنی با استفاده از دستگاه‌های دیجیتال و نیروهای متخصص، همچنان و در سومین سال پیاپی، پیشتاز طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز در کشور است. غلامعباس حسینی بیان کرد: طرح کنترل و […]

فارس در اجرای طرح نظارت بر مصرف گاز پیشتاز است

ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: فارس با تشکیل ستاد کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی و انجام بازرسی‌های دقیق فنی با استفاده از دستگاه‌های دیجیتال و نیروهای متخصص، همچنان و در سومین سال پیاپی، پیشتاز طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز در کشور است.

غلامعباس حسینی بیان کرد: طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز با هدف پیگیری اجرای بخشنامه معاون اول رئیس‌جمهوری به وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسه‌ها و شرکت‌های دولتی مبنی بر لزوم رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز در راستای جلوگیری افت فشار و استمرار جریان گاز اجرا شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شرکت گاز فارس، او افزود: در این طرح ملی، تیم‌های کارشناسی کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز طبیعی به‌ صورت مستمر، مقدار و نحوه مصرف گاز و موتورخانه‌ها را رصد و تذکرات لازم، راهکارهای مصرف بهینه، صرفه‌جویی و مدیریت این نوع از انرژی را ارائه کردند.

مدیرعامل شرکت گاز فارس ادامه داد: در طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز که هرساله از نیمه دوم سال در استان اجرایی شد، از ۲۷ هزار و ۶۱۰ ساختمان، بازرسی و برای هزار و ۸۰۷ ساختمان به دلیل رعایت نکردن حداقل یکی از مفاد بخشنامه،  اخطار کتبی صادر شد.

حسینی با بیان اینکه جریان گاز ۷۸۹ مشترک متخلف نیز به دلیل بی توجهی به اخطارها قطع شد، عنوان کرد: تجهیز تیم‌های بازرسی به دماسنج‌های دیجیتال برای افزایش دقت در پایش، تغذیه محتوایی و موثر فضای مجازی، برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین بهینه سازی مصرف گاز به ویژه در زمان افزایش شیوع کرونا، توزیع بروشور، پوستر و افزایش آگاهی مردم، از دیگر اقدامات ستاد کنترل و نظارت بر مصرف بهینه در شرکت گاز استان فارس است.

منبع:ایسنا