شیب تند کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ احتمال ابتلای زلزله زدگان شهرستان دنا به کرونا

آذر 22, 1400
7 بازدید

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. “دکتر پرویز یزدان پناه” افزود: هم اکنون ۱۲۶ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۴۲ نفر مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان […]

شیب تند کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ احتمال ابتلای زلزله زدگان شهرستان دنا به کرونا

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

“دکتر پرویز یزدان پناه” افزود: هم اکنون ۱۲۶ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۴۲ نفر مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
وی تصریح کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۲۴ هزار و ۶۹۴ مورد گزارش شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: از ۱۱۱۷ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۱۰ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستانهای بویراحمد، کهگیلویه و گچساران می باشند.
دکتر یزدان پناه تاکید کرد: با توجه به زلزله سی سخت احتمال ابتلای مردم این شهرستان به کووید ۱۹ بسیار زیاد است بنابراین باید در رفت و آمدها و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی احتیاط بیشتری صورت گیرد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، وی بیان کرد: ورود امدادگران از سایر شهرها و استان های دیگر احتمال شیوع کرونا را در شهرستان دنا بیش از پیش کرده است بنابر این از مردم شریف استان و کشور خواهش می کنیم با توجه به اینکه زلزله زدگان نیاز به حمایت مالی جهت بازسازی خانه های خود دارند و با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در بعضی از شهرهای کشور خواهشمند است کمک های خود را به صورت نقدی به حساب سازمان های مورد اعتماد واریز و از حضور در شهر سی سخت خودداری نمایید تا از مبتلا شدن زلزله زدگان به کرونا جلوگیری شود، از مردم شریف سی سخت بطور جدی خواهانیم که از حضور در تجمعات پرهیز نمایند تا دچار کرونا نشوند.

منبع:ایسنا