سارق ارزهای دیجیتال دستگیر شد

دی 1, 1400
141 بازدید

ایسنا/قم معاون دادستان عمومی و انقلاب قم، از دستگیری سارق کیف پول‌های الکترونیک خبر داد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین تحریری، معاون دادستان عمومی و انقلاب قم، از دستگیری سارق کیف پول‌های الکترونیک خبر داد و عنوان کرد: این متهم پس از تبلیغ و اعتمادسازی در کانال‌های سیگنال دهی ارزهای دیجیتال با دریافت رمز کیف پول الکترونیک افراد، به ۲۹ […]

سارق ارزهای دیجیتال دستگیر شد

ایسنا/قم معاون دادستان عمومی و انقلاب قم، از دستگیری سارق کیف پول‌های الکترونیک خبر داد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تحریری، معاون دادستان عمومی و انقلاب قم، از دستگیری سارق کیف پول‌های الکترونیک خبر داد و عنوان کرد: این متهم پس از تبلیغ و اعتمادسازی در کانال‌های سیگنال دهی ارزهای دیجیتال با دریافت رمز کیف پول الکترونیک افراد، به ۲۹ کیف پول دسترسی و بیش از یک میلیارد تومان سرقت کرده است.

معاون دادستان قم گفت: این سارق ارزهای دیجیتال، در کانال‌های تلگرامی با چند آی دی مختلف وارد شده و پیام‌هایی در رابطه با سیگنال دهی و معرفی ارز دیجیتال به صورت عمومی در گروه‌های مختلف می‌داد و بابیان اینکه سرمایه خود را در صرافی نگذارید و حتماً به کیف پول ولت انتقال دهید اقدام به فریب قربانیان و هدایت آنان به چت خصوصی می‌کرد و با ترفندهای خود، رمز کیف پول آن‌ها را دریافت می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه این متهم با ردیابی و اقدامات فنی شعبه ۱۳ بازپرسی دادسرای قم و پلیس فتا در یکی از شهرهای شمالی کشورشهرهای شمالی کشور دستگیر شده است، بیان کرد: متهم مبالغ دریافت شده را صرف شرکت در سایتهای شرط ‌بندی و پیش‌بینی مسابقات فوتبال و بسکتبال و خریدهای تجهیزات الکترونیکی مانند گوشی و لب تاپ و دیگر موارد کرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تحریری در خصوص سوء استفاده کلاه‌برداران از افراد ناآگاه در حوزه رمز ارزها هشدار داد و اظهار: کاربران تحت هیچ شرایطی رمزهای کیف پول خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و اطلاعات کافی را از کارشناسان مربوطه دریافت کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,