رگبار باران و رعد و برق از شنبه در آذربایجان شرقی

مرداد 24, 1400
6 بازدید

 مسئول روابط عمومی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی،‌ از نفوذ سامانه بارشی جدید از بعدازظهر شنبه به استان خبر داد. افشین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: نقشه های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد سامانه‌ی بارشی از بعدازظهر روز شنبه (۹مرداد) وارد استان شده و موجب رگبار باران و رعد و برق، ‌وزش […]

رگبار باران و رعد و برق از شنبه در آذربایجان شرقی

 مسئول روابط عمومی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی،‌ از نفوذ سامانه بارشی جدید از بعدازظهر شنبه به استان خبر داد.

افشین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: نقشه های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد سامانه‌ی بارشی از بعدازظهر روز شنبه (۹مرداد) وارد استان شده و موجب رگبار باران و رعد و برق، ‌وزش باد گاهی تا نسبتا شدید و در نواحی مستعد احتمال بارش تگرگ خواهد شد.

وی ادامه داد: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیلها و رودخانهها، اصابت صاعقه و احتمال خسارت در اثر بارش تگرگ دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از سفرهای غیر ضروری، اتراق در حاشیه‌ی رودخانه و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات اجتناب شود.

مسئول روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان با اشاره به وزش باد گاهی تا شدید و رخداد تندبادهای لحظه ای نیز گفت: احتمال سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی و شکستن سرشاخه‌های درختان دور از انتظار نبوده و توصیه می‌شود از ساختمان‌های نیمه کاره و ایستادن در مکان‌هایی که احتمال سقوط اجسام وجود دارد، دوری کنید.

ابراهیمی در پایان تاکید کرد: به هم استانی‌ها عزیز توصیه می‌شود اقدامات پیشگیرانه‌ی لازم جهت جلوگیری از حوادث و خسارات احتمالی بعمل آید.

منبع:ایسنا