رفع دو مورد تصرف از اراضی ملی در خراسان شمالی

مهر 8, 1400
52 بازدید

 مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی از رفع دو مورد تصرف از اراضی ملی در این استان طی سال جاری خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این اداره کل، سید عبدالمجید نژادصفوی در این خصوص اظهارکرد: به منظور احتمال تصرفات در اراضی ملی، عوامل یگان حفاظت از اراضی این اداره […]

رفع دو مورد تصرف از اراضی ملی در خراسان شمالی

 مدیر کل راه و شهرسازی خراسان شمالی از رفع دو مورد تصرف از اراضی ملی در این استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این اداره کل، سید عبدالمجید نژادصفوی در این خصوص اظهارکرد: به منظور احتمال تصرفات در اراضی ملی، عوامل یگان حفاظت از اراضی این اداره کل، ایام نوروز را در آماده‌باش کامل بودند که توانستند دو مورد از اراضی ملی به مساحت ۱۱۰۰ متر مربع را در شهرستانهای گرمه و شیروان رفع تصرف کنند.

وی به ارزش ریالی این دو مورد رفع تصرف از اراضی ملی در استان اشاره کرد و افزود : ارزش ریالی این دو مورد رفع تصرف حدود دو میلیارد ریال است.

نژادصفوی همچنین اضافه کرد: با برنامه ریزی های به عمل آمده در راستای جلوگیری از سوء استفاده از تعطیلات و احتمال زمین خواری در ایام تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰، نیروهای یگان حفاظت اراضی این اداره کل برای پیشگیری از هرگونه تخلف و تصرف به اراضی ملی و مقابله با متعرضین احتمالی در آماده‌باش کامل هستند .

وی اشاره کرد: گشت یگان حفاظت از اراضی این اداره کل با ۱۶ نیرو در ایام نوروز توانست حدود ۱۵ هزار هکتار از اراضی ملی در سطح شهرستان های استان را مورد بازدید خود قرار دهند و این گشت زنی تا پایان ایام نوروز ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت،

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی همچنین یادآوری کرد: افراد سودجو معمولاً در ایام تعطیلات مثل نوروز، آخر هفته‌ها، چند روز تعطیلی متوالی فرصت را برای دست‌درازی به زمین‌های ملی و دولتی فراهم می‌بینند؛ لذا از عموم مردم درخواست می‌شود در صورت مشاهده موارد تصرف و تعرض به اراضی ملی مراتب را فوراً از طریق تماس با شماره تلفن ۱۶۵۶ به یگان حفاظت از اراضی ملی اطلاع دهند.

منبع:ایسنا