رسانه‌ها عالی‌ترین نهاد در امر به معروف و نهی از منکر هستند

مرداد 17, 1400
42 بازدید

  رئیس شورای اسلامی شهر یزد رسانه ها را عالیترین نهاد امر به معروف و نهی از منکر خواند و گفت: رسانه ها نباید منتظر خبر برای اطلاعرسانی باشند بلکه باید خود جریان ساز باشند و برای همین باید جلوتر از جامعه حرکت کنند. «غلامحسین دشتی» امروز یکشنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) […]

رسانه‌ها عالی‌ترین نهاد در امر به معروف و نهی از منکر هستند

  رئیس شورای اسلامی شهر یزد رسانه ها را عالیترین نهاد امر به معروف و نهی از منکر خواند و گفت: رسانه ها نباید منتظر خبر برای اطلاعرسانی باشند بلکه باید خود جریان ساز باشند و برای همین باید جلوتر از جامعه حرکت کنند.

«غلامحسین دشتی» امروز یکشنبه در بازدید از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در یزد، ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: خبرنگاری و کار رسانه تنها در انعکاس اخبار خلاصه نمیشود بلکه گفتمان سازی و جریان سازی نیز جزو وظایف اهالی رسانه است.

وی گفت: در حوزه مدیریت شهری نیز معتقدیم که این مهم نیازمند فراهم ساختن یکسری بسترهای فرهنگی است و در این فضای مناسب شهری می توان شهر را ساخت.

وی در همین رابطه به فلسفه شهر و چگونگی ساخته شدن شهر اشاره و تصریح کرد: شهر، مکانی است که نیازهای انسان ها و ساکنانش را فراهم می کند ولی در عین حال شهرها بیانگر و معرف انسان است لذا هر چه انسانهای شهر الهی تر باشند، نهادهایی که از بار معنوی بیشتری برخوردار باشند، برجسته تر خواهند بود.

دشتی بیان کرد: برای اینکه شهرها را بشناسیم باید انسان و فرهنگ شهر را بشناسیم چرا که تا خود را نشناسیم، نمی توانیم خدای خود را نیز بشناسیم.

وی نقش رسانه ها با توجه به سر و کار داشتن با روح و روان و حوزه عقلانیت را حائز اهمیت خواند و افزود: کار رسانه همانند کار انبیاء الهی است لذا رسانه ها باید پیشتاز در جامعه باشند تا بتوانند عقل و روان جامعه را تعالی بخشند.

وی تاکید کرد: رسانه ها نباید منتظر خبر برای اطلاعرسانی باشند بلکه باید خود جریان ساز باشند و برای همین باید جلوتر از جامعه حرکت کنند.

دشتی همچنین ارتباط رسانه ها با دانشگاه و حوزه علمیه را در جهت تعامل با منابع اصلی دانش و معنویت ضروری دانست.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد نقدی نیز به رسانه ها کرد و گفت: رسانه ها باید به جای نقد افراد، اندیشه ها را نقد کنند چرا که ساحت کار رسانه ها اندیشه و عقلانیت است و در این صورت مملکت ساخته خواهد شد.

دشتی در پایان نیز از رسانه ها به عنوان عالیترین نهاد امر به معروف و نهی از منکر یاد کرد و افزود : رسانه ها باید خوبی های برجسته را ترویج کنند و بدیها را نه تنها بیان بلکه راه رفع و دفع آنها را به جامعه نشان دهند.

یادآور می شود؛ در این بازدید حجت الاسلام سیدناصر حیدری عضو شورای شهر یزد نیز رئیس شورا را همراهی کرد.

منبع: ايسنا