دیدار جمعی از نخبگان و متنفذین مهاجر مقیم البرز با حسینی مزاری

مهر 8, 1400
46 بازدید

رییس مرکز فعالیت‏‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در دیدار با جمعی از نخبگان و متنفذین مهاجر افغانستانی در تهران، با اشاره به این‏که جمهوری اسلامی امروز تمام عزت و آبروی جهان اسلام مخصوصا جهان تشیع بوده و این شرایط برای جامعه مهدوی و علوی در طول تاریخ ممکن نشده است، تأکید کرد: حمایت از نظام جمهوری […]

دیدار جمعی از نخبگان و متنفذین مهاجر مقیم البرز با حسینی مزاری

رییس مرکز فعالیت‏‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در دیدار با جمعی از نخبگان و متنفذین مهاجر افغانستانی در تهران، با اشاره به این‏که جمهوری اسلامی امروز تمام عزت و آبروی جهان اسلام مخصوصا جهان تشیع بوده و این شرایط برای جامعه مهدوی و علوی در طول تاریخ ممکن نشده است، تأکید کرد: حمایت از نظام جمهوری اسلامی مهمتر از نفس کشیدن است.

 جمعی از نخبگان و متنفذین مهاجر افغانستانی مقیم استان البرز ایران به مناسبت سال نو و فرخنده میلاد باسعادت حضرت مهدی(عج) با حضور در دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در تهران، با حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، رییس این مرکز دیدار و گفت‏وگو کردند.

درابتدای این دیدار، تعدادی از نخبگان مهاجر پیرامون مشکلات و چالش‏‌های فراروی مهاجرین به خصوص وضعیت فرهنگی و اجتماعی جامعه مهاجر صحبت نمودند و سپس حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری پیرامون پنج مورد صحبت نمود.

وی در ابتدا هدف اصلی از هجرت را ساخته شدن و رشد و تکامل برای آینده کشور عنوان کرد و افزود، مهاجرت باید از هر لحاظ در راستای قوی شدن خود و خانواده و دوستان باشد تا بتوانیم برای جامعه خود نقش مفید و ارزنده ایفا نماییم.

دومین مورد صحبت رییس مرکز تبیان پیرامون حضور مهاجرین در صحنه بود. وی افزود، زمانی مشکلات و چالش های فراروی مهاجرین کم خواهد شد که مهاجرین در صحنه باشند، زیرا حضور در صحنه سبب می شود تا مشکلات و معضلات مهاجرین دیده و شنیده شود.

سومین مورد صحبت وی پیرامون شناخت انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و توجه به هدایات و رهنمود‏های امام خامنه‏‌ای حفظه الله بود. حسینی مزاری در این مورد تأکید کرد، الگوگیری از فرمایشات این دو بزرگوار ما را برای شناخت سیاست علوی و مهدوی و عمل به دستورات الهی نزدیک‏تر می‏کند.

چهارمین مورد از دیدگاه حسینی مزاری، حمایت از نظام اسلامی بود. وی اهمیت حمایت از نظام اسلامی را مهمتر از نفس کشیدن دانسته و افزود، جمهوری اسلامی امروز تمام عزت و آبروی جهان اسلام مخصوصا جهان تشیع است و این شرایط برای جامعه مهدوی و علوی در طول تاریخ ممکن نشده است، این حمایت سبب سپردن پرچم به صاحب اصلی اش حضرت امام زمان(عج) خواهد بود و تمام زندگی و نفس کشیدن ما درگرو این عزت مهم و حیاتی است.

حسینی مزاری در بخش پنجم صحبت‏اش به ظرفیت، توانمندی و اهداف کار مرکز تبیان در ایران اشاره کرد و گفت، مرکز تبیان به عنوان یک نهاد پیگیر و دلسوز برای رساندن صدای مشکلات مهاجرین به مسؤلین امور، تربیت جوانان و نخبگان جامعه مهاجر و رسیدگی به امورات فرهنگی، اجتماعی و علمی مهاجرین، مصمم است که در دفتر نمایندگی تهران نیز در خدمت مهاجرین باشد و در راستای کاهش دردها و مشکلات آن‏ها گام‏‌های موثری بردارد.

منبع:ایسنا