دوچرخه جاینت بخریم یا اسکات ؟

دوچرخه جاینت بخریم یا اسکات ؟
آبان 22, 1402
33 بازدید

در میان برندهای مختلف دوچرخه، اسکات و جاینت از محبوب‌ترین‌ها هستند و به همین دلیل هم بیشتر افرادی که قصد خرید دوچرخه دارند به سراغ این دو برند می‌روند و از آنجایی که هر دوی این برندهای عالی هستند، انتخاب بین آنها سخت خواهد شد. در این مقاله قصد داریم تفاوت میان دوچرخه‌های اسکات و […]

در میان برندهای مختلف دوچرخه، اسکات و جاینت از محبوب‌ترین‌ها هستند و به همین دلیل هم بیشتر افرادی که قصد خرید دوچرخه دارند به سراغ این دو برند می‌روند و از آنجایی که هر دوی این برندهای عالی هستند، انتخاب بین آنها سخت خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم تفاوت میان دوچرخه‌های اسکات و جاینت را بررسی نماییم تا در صورتی که قصد خرید دوچرخه دارید بتوانید یکی از این دو مدل که بیشتر مطابق انتظاراتتان است را انتخاب کنید. اگر شما هم علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

تفاوت جاینت و اسکات

زمانی که هدف خرید دوچرخه برای کوهستان یا هر نوع دیگری باشد، برندهای اسکات و جاینت حرف اول را می‌زنند. این دو برند اگرچه هر دو کیفیت بالایی دارند اما دارای تفاوت‌هایی هم با هم دارند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

جاینت بیشتر دوچرخه‌های کوهستانی تولید می‌کند که در میان آنها از پایه تا مدل‌های بسیار بالا را می‌توانید پیدا کنید. به عبارت دیگر هرچه که خواهید از میان تولیدات این برند پیدا می‌شود. اسکات نیز بیشتر دوچرخه‌های کوهستانی تولید می‌کند.

این برند به داشتن قطعات با کیفیت و همچنین خدمات پس از فروش عالی به مشتریان معروف است. بنابراین با خرید یکی از دوچرخه‌های اسکات می‌توانید مطمئن باشید که در صورت بروز هرگونه مشکل به سرعت می‌توانید آن را حل کنید.

دوچرخه‌های اسکات را از نظر قیمتی می‌توان میان رده رو به بالا دانست. اما دوچرخه‌های جاینت معمولا ارزان‌تر هستند و بیشتر افرادی که می‌خواهند یک دوچرخه مقرون به صرفه بخرند که کیفیت خوبی هم داشته باشند، به سراغ این برند می‌روند.

دوچرخه‌های اسکات سبک وزن هستند و سرعت بالایی دارند درحالی که دوچرخه‌های جاینت محکم‌تر و راحت‌تر هستند. در هر دو برند امکان سفارشی‌سازی نیز برای دوچرخه‌سوار وجود دارد. با توجه به این کلیات اگر دوچرخه سبک و سریع با قیمت نسبتا بالا می‌خواهید به سراغ برند اسکات و اگر دوچرخه محکم و راحت با قیمت نسبتا پایین می‌خواهید به سراغ برند جاینت بروید.

مقایسه دوچرخه های اسکات و جاینت

تصمیم‌گیری بین دوچرخه جاینت و اسکات هرگز کار آسانی نیست. در ادامه برخی از فاکتورهایی که می‌تواند به انتخاب شما میان این دو برند کمک کند را بررسی خواهیم کرد.

1. محدوده تولید دوچرخه‌های هر برند:

در حال حاضر، اسکات ٔ دوچرخه‌های زیر را تولید می‌کند:

دوچرخه‌های کوهستانی

دوچرخه‌های سیکلوکراس

دوچرخه‌های ساحلی

دوچرخه‌های شهری

دوچرخه‌های هیبریدی

دوچرخه‌های جاده‌ای

همچنین، دوچرخه‌های کوهستانی، جاده‌ای و شهری این برند گزینه‌های برقی نیز دارند و دوچرخه‌های ویژه زنان و کودکان نیز تولید می‌کند.

جاینت نیز انواع دوچرخه‌های زیر را تولید می‌کند:

دوچرخه‌های جاده‌ای

دوچرخه‌های شهری

دوچرخه‌های هیبریدی

کروزرها

دوچرخه‌های کوهستانی

دوچرخه‌های ساحلی

دوچرخه‌های سیکلوکراس

جاینت همچنین دوچرخه‌های برقی و ویژه کودکان و زنان تولید می‌کند. این دو برند تقریباً انواع مشابهی از دوچرخه‌ها را تولید می‌کنند. بنابراین، تا اینجای متن هنوز نمی‌توان به تفاوت میان دو برند پی برد.

2. بازار هدف دوچرخه‌های جاینت و اسکات:

جاینت طیف گسترده‌ای از مدل‌ها را برای نیازهای عمومی تولید می‌کند، از سطح مبتدی تا سطح متوسط و بالا. آنها بیشتر بر روی سطوح مبتدی و میانه تمرکز دارند. اگرچه اسکات نیز چند دوچرخه در سطح مبتدی تولید می‌کند، اما تمرکز اصلی این برند بر بازارهای میانه و بالا است. به طور کلی، اسکات بیشتر به سوی بازارهای میانه و بالا تمایل دارد در حالی که جاینت بیشتر به سوی بازارهای پایه، مبتدی و میانه تمایل دارد.

3. قیمت دوچرخه‌های جاینت و اسکات:

این دو برند از نظر قیمت نیز با هم تفاوت دارند. اگرچه جاینت از نظر سابقه تاریخی قدمتش بیشتر از اسکات است اما محصولات آن قیمت کمتری نسبت به اسکات دارد. به عنوان مثال، در حالی که می‌توان یک دوچرخه جاده‌ای جاینت را با قیمت کمتر از ۱۰۰۰ دلار تهیه کرد، برای تهیه یک دوچرخه جاده‌ای اسکات حداقل به ۲۰۰۰ دلار هزینه نیاز است. بنابراین، دوچرخه‌های اسکات کمی گران‌تر از دوچرخه‌های جاینت هستند.

4. گارانتی

در رابطه با پوشش گارانتی برای دوچرخه‌های اسکات و جاینت باید گفت که اسکات یک وثیقه پنج ساله برای تنه دوچرخه به خریدار ارائه می‌دهد. این گارانتی، محدود به خریدار اولیه است و آن را برای پوشش نقص‌های سازنده در دوچرخه تدارک دیده‌اند.

اما جاینت یک ضمانت مادام العمر را برای تنه دوچرخه ارائه می‌دهد و این مورد برای دوشاخ‌های محکم و سخت آن هم صادق است. با این حال، آنها تنها یک سال گارانتی برای سایر قطعات و لوازم جانبی دوچرخه دارد. به طور کلی، جاینت نسبت به دوچرخه‌های اسکات یک گارانتی بهتر برای تنه ارائه می‌دهد.

5. کیفیت تنه دوچرخه

در مقایسه کیفیت تنه دوچرخه‌های جاینت و اسکات، دو مواد اصلی وجود دارند که می‌توانید انتخاب کنید: فولاد و آلومینیوم. هر دوی این مواد دارای مزایا و معایب خود هستند و بنابراین مهم است که بدانید کدام یک برای سبک دوچرخه‌سواری و نیازهای شما مناسب‌تر است.

تنه‌های آلومینیومی به دلیل سبکی و دوام بیشترشان مورد تحسین قرار می‌گیرند. آنها نسبتاً هزینه‌ای مقرون به صرفه دارند و برای بسیاری از دوچرخه‌سواران انتخاب محبوبی هستند. با این حال، تعمیر فریم‌های آلومینیومی دوچرخه در صورت آسیب دیدن، دشوارتر است و همچنین برای سواری در جاده‌های ناهموار، کار با آنها چندان راحت نیست.

از طرفی، فریم‌های فولادی سنگین‌تر هستند، اما سواری با آنها بسیار راحت‌تر است. همچنین، در صورت آسیب دیدن، راحت‌تر تعمیر می‌شوند که آنها را به انتخاب محبوب دوچرخه‌های توریستی و جاده‌ای تبدیل می‌کند.

نتیجه گیری

به طور کلی، هر دو برند اسکات و جاینت دوچرخه‌های با کیفیتی ارائه می‌دهند و انتخاب بین آنها بستگی به نیازها و ترجیحات شما دارد. می‌توانید با مراجعه به فروشگاه‌ها یا وبسایت‌هایی که دوچرخه می‌فروشند، مدل‌ها و قیمت‌های مختلف را بررسی نمایید و با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارید، تصمیم‌گیری کنید. همچنین، می‌توانید با مشاوره از فروشندگان متخصص و دوچرخه‌سواران حرفه‌ای، نظرات و تجربیات آنها را درباره دوچرخه‌های مختلف بشنوید تا به انتخاب درستی برسید.

اگر نکته دیگری درباره این موضوع وجود دارد که در این مطلب بدان اشاره نشد و یا اگر تجربه استفاده از یکی از این برندها را دارید، حتما اطلاعات و تجربیات خود را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بهره ببرند. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید از آن استفاده کنید.

برچسب‌ها:,