در انتخاب کابینه باید به کارآمدی افراد توجه کرد

مرداد 25, 1400
16 بازدید

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: در انتخاب کابینه و چینش مسئولین باید به کارآمدی افراد توجه کرد و نباید افراد فقط به خاطر سهم‌خواهی وارد کابینه شوند. حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی‌موثقی در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه ۱۵ مردادماه، اظهار کرد: مسئولیت پذیری از مصادیق امانتداری است و بر […]

در انتخاب کابینه باید به کارآمدی افراد توجه کرد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: در انتخاب کابینه و چینش مسئولین باید به کارآمدی افراد توجه کرد و نباید افراد فقط به خاطر سهم‌خواهی وارد کابینه شوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله شعبانی‌موثقی در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه ۱۵ مردادماه، اظهار کرد: مسئولیت پذیری از مصادیق امانتداری است و بر اساس فرمایشات امام علی (ع) مسئولیت، طعمه و سفره پهن شده نیست بلکه امانت الهی است و افرادی که مسئولیت دارند باید مراقب باشند تا در این امانت، خیانت نکنند.

شعبانی تصریح کرد: مدیران فعلی نباید کارها را رها کنند و تا لحظه آخری که بر سر کار هستند باید نسبت به مسئولیت خود، پایبند باشند.

وی با بیان اینکه مسئولان باید منافع اسلام و مردم را در نظر داشته باشند، مطرح کرد: مسئولان قسم خوردند که منافع اسلام و مردم را در نظر داشته باشند و در همین راستا باید منافع مردم و اسلام، محور برنامه‌ریزی‌ها باشد.

امام جمعه همدان در رابطه با سهم‌خواهی و چیدمان کابینه دولت، گفت: برای انتخاب مسئولان، نباید وارد سهم‌خواهی و دیدگاه‌های حزبی شویم بلکه باید به کارآمدی افراد، توجه کرد.

شعبانی ادامه داد: مسئولی که مدیریت بلد نیست و فقط با جناح و سهم‌خواهی وارد کابینه شده، پلی برای نفوز دشمن است و اگر کسی بخواهد یک فرد را فقط به خاطر نزدیک بودن به خود، وارد مسئولیتی کند، خیانت در امانت کرده‌است.

وی با اشاره به لزوم وحدت در کشور، بیان کرد: الان وقت دعوای سیاسی نیست و همه باید برای حل مشکلات، تلاش کنیم و نهادهای باید با هم وفاق داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکلات زیاد است و برای حل این مشکلات باید برنامه‌ریزی شود البته ما نباید عجله کنیم و باید به این دولت، برای حل مشکلات کشور، کمک کنیم.

شعبانی خطاب به اعضای شورای شهر همدان، اظهار کرد: شوراها باید به مناطق کم‌برخوردار توجه کنند زیرا در برخی مناطق، مشکلات عدیده‌ای وجود دارد و از طرفی ما از گرانترین شهرها در حوزه مسکن هستیم.

منبع:ایسنا