خادم الحسین اردبیلی دار فانی را وداع گفت

آذر 26, 1400
148 بازدید

ایسنا/اردبیل پس از سال ها نوکری دربار سیدالشهدا (ع) خادم الحسین اردبیلی و از پیرغلامان مشهور این شهر امروز دار فانی را وداع گفت و به مولایش حسین (ع) پیوست. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اعلام این خبر اظهار کرد: مرحوم عسگر عزیزی‌کیا از مداحان شهیر اردبیلی و پیرغلام دربار امام حسین […]

خادم الحسین اردبیلی دار فانی را وداع گفت

ایسنا/اردبیل پس از سال ها نوکری دربار سیدالشهدا (ع) خادم الحسین اردبیلی و از پیرغلامان مشهور این شهر امروز دار فانی را وداع گفت و به مولایش حسین (ع) پیوست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اعلام این خبر اظهار کرد: مرحوم عسگر عزیزی‌کیا از مداحان شهیر اردبیلی و پیرغلام دربار امام حسین (ع) امروز در سن 78 سالگی درگذشت.

عبدالله بحرالعلومی خاطرنشان کرد: این مداح پرآوازه اردبیلی 50 سال در دربار مولایش امام حسین نوحه های سوزناک سر داده و همواره در طریق مولایش امام حسین (ع) در اغلب مراسمات حسینی حضوری موثر داشت.

وی با تسلیت فقدان این مداح شهیر اردبیلی به پیشگاه مردم حسینی اردبیل و جامعه مداحان استان گفت: مرحوم عزیزی‌کیا که از حدود ۱۳ سالگی نسبت به مداحی در مجلس عزای حضرت سیدالشهدا (ع) و سایر خاندان اهل بیت (ع) در استان اردبیل همت می کرد، براثر کهولت سن درگذشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل ادامه داد: خبر درگذشت این پیرغلام دربار حسینی و مداح با اخلاص حضرت سیدالشهدا (ع) باعث تالم فراوان همه دوستداران اهل بیت شده و اردبیل امروز یکی از گنجینه های بزرگ مداحی و ادب عاشورا و نوحه خوانی را از دست داد.

عبدالله بحرالعلومی افزود: این ذاکر و مداح با اخلاص، با نوای رسا و دلنشین، عمر خویش را در مدح و رثای اهل بیت (ع) به خصوص سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله‌الحسین (ع) سپری نمود.

وی یادآور شد: زنده ‌یاد عزیزی ‌کیا از دوبیت‌خوانان معروف استان اردبیل بود که چندین دهه با اشعار مرحومان تاج‌الشعرا یحیوی، انور، منزوی، حسینی و استادانی همچون سیفی، هادی و غفاری عزاداران حسینی را به فیض رساند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با تسلیت و تعزیت مصیبت تاثربار فقدان این خادم اهل بیت (ع) به جامعه حسینیان کشور، بیان کرد: خداوند روح آن پیرغلام صاحب‌نام را با شهدای کربلا محشور و به کلیه منسوبان، بازماندگان و جامعه حسینی دارالارشاد صبر و اجر عنایت فرماید.

مرحوم عزیزی‌کیا از مریدان اباعبدالله الحسین (ع) بود که عمر با برکت خود را در دلدادگی و خدمت به مکتب آن حضرت سپری کرد.

 

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,