جیم رایان از سونی به پیشنهاد Call of Duty ایکس باکس سایه می اندازد

جیم رایان از سونی به پیشنهاد Call of Duty ایکس باکس سایه می اندازد
شهریور 17, 1401
86 بازدید

به گزارش خبر اول و به نقل از gametplay جیم رایان از سونی بیانیه‌ای در رابطه با پیشنهاد خرید Call of Duty اکتیویژن بلیزارد پس از ایکس‌باکس صادر می‌کند و از این موضوع چندان راضی نیست. جیم رایان، رئیس و مدیر عامل سرگرمی های تعاملی سونی، از ایکس باکس (به ویژه فیل اسپنسر) به دلیل […]

به گزارش خبر اول و به نقل از gametplay جیم رایان از سونی بیانیه‌ای در رابطه با پیشنهاد خرید Call of Duty اکتیویژن بلیزارد پس از ایکس‌باکس صادر می‌کند و از این موضوع چندان راضی نیست.

جیم رایان، رئیس و مدیر عامل سرگرمی های تعاملی سونی، از ایکس باکس (به ویژه فیل اسپنسر) به دلیل پیشنهاد فعلی آن در مورد آینده Call of Duty انتقاد می کند. همانطور که بسیاری می‌دانند، مایکروسافت در حال خرید Activision Blizzard King است، چیزی که زمان زیادی طول می‌کشد و باید به طور کامل بررسی و تایید شود.

در حالی که حداقل یک منطقه خرید اکتیویژن بلیزارد مایکروسافت را تایید کرده است، سایرین مانند بریتانیا خواستار تحقیقات دقیق تر در مورد این تأثیر بر بازار هستند. در میان آتش‌های متقابل، Call of Duty است، که مسلماً محبوب‌ترین فرانچایز تیراندازی اول شخص در تاریخ بازی‌ها است.

مشخص است که مایکروسافت نامه‌ای به سونی ارسال کرد و بیانیه‌ای را ارائه کرد و قول داد که Call of Duty روی پلی‌استیشن باقی بماند، «با ویژگی‌ها و محتوا برای حداقل چندین سال دیگر». همچنین گزارش شده است که این فراتر از هر گونه قرارداد فعلی بین سونی و اکتیویژن بلیزارد است، مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که این پیشنهاد فراتر از اکثر قراردادهای معمولی است. با این حال، سونی معتقد نیست که این وعده کافی است و تاثیر آن بر بازی‌بازان پلی‌استیشن را در نظر نمی‌گیرد.

رایان در بیانیه‌ای به GamesIndustry.biz اظهار داشت: «نمی‌خواست در مورد آنچه [او] به‌عنوان یک بحث تجاری خصوصی می‌داند، اظهارنظر کند»، اما فکر می‌کند باید «کارنامه را درست کند، زیرا فیل اسپنسر این موضوع را وارد کرده است». انجمن عمومی.» پر رایان،

مایکروسافت تنها پیشنهاد کرده است که Call of Duty به مدت سه سال پس از پایان قرارداد فعلی بین اکتیویژن و سونی در پلی استیشن باقی بماند. پس از تقریباً 20 سال بازی Call of Duty در پلی استیشن، پیشنهاد آنها در بسیاری از سطوح ناکافی بود و تأثیر آن بر گیمرهای ما را در نظر نگرفت. ما می‌خواهیم تضمین کنیم که گیمرهای پلی‌استیشن همچنان بالاترین کیفیت Call of Duty را داشته باشند و پیشنهاد مایکروسافت این اصل را تضعیف می‌کند.»

لازم به ذکر است که در ژانویه، صحبت ها در مورد این خرید چندان تیز یا رقابتی به نظر نمی رسید. فیل اسپنسر، در آن زمان، طبق گزارش ها، تماس خوبی با رهبری سونی داشت، جایی که آنها در مورد تعهد ایکس باکس به حفظ بازی Call of Duty در کنسول های پلی استیشن بحث کردند. علاوه بر این، اسپنسر قبلاً گفته بود که ساختن Call of Duty انحصاری برای Xbox به سادگی سودآور نخواهد بود، بنابراین مشخص نیست که این مکالمه تجاری واقعاً به کجا می‌رود. بسته به زمانی که مایکروسافت Activision Blizzard را خریداری می‌کند، یا به نظر می‌رسد که مایکروسافت فقط پیشنهاد دارد تا Call of Duty را از طریق CoD 2025 یا 2026 روی پلتفرم‌های دیگر حفظ کند.

در حالی که Call of Duty قطعاً محل اختلاف این دو شرکت است، اما همیشه به نوعی بوده است. آخرین بازی‌های Call of Duty همگی دارای محتوای انحصاری پلی‌استیشن هستند، در حالی که بازی‌های قبلی محتوای انحصاری ایکس‌باکس را دریافت می‌کردند. بدیهی است که این موضوع نهایی تر و بزرگتر است، بنابراین جالب است که ببینیم همه شرکت های درگیر چگونه این مشکل را حل می کنند.

Call of Duty: Modern Warfare 2 در 28 اکتبر برای PC، PS4، PS5، Xbox One و Xbox Series X/S منتشر می شود.

برچسب‌ها:, , , , , , ,