جشنواره طراحی حرم مطهر ائمه بقیع برگزار می‌شود

آذر 29, 1400
19 بازدید

ایسنا/قزوین رئیس مرکز هنر و معماری جهاد دانشگاهی قزوین گفت: جشنواره طراحی حرم مطهر ائمه بقیع باهدف زمینه‌سازی و ایجاد آمادگی‌های لازم برای امت اسلام جهت احیای آستان مطهر ائمه بقیع (ع) برگزار می‌شود. علی دلزنده در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: جشنواره طراحی حرم مطهر ائمه بقیع باهدف زمینه‌سازی برای زیارت ائمه معصومین بقیع (ع) […]

جشنواره طراحی حرم مطهر ائمه بقیع برگزار می‌شود

ایسنا/قزوین رئیس مرکز هنر و معماری جهاد دانشگاهی قزوین گفت: جشنواره طراحی حرم مطهر ائمه بقیع باهدف زمینه‌سازی و ایجاد آمادگی‌های لازم برای امت اسلام جهت احیای آستان مطهر ائمه بقیع (ع) برگزار می‌شود.

علی دلزنده در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: جشنواره طراحی حرم مطهر ائمه بقیع باهدف زمینه‌سازی برای زیارت ائمه معصومین بقیع (ع) و سایر بزرگان مدفون در جنت‌البقیع است و در راستای تلاش در جهت مرمت و احیای آثار تاریخی صدر اسلام و آشنایی بیشتر بافرهنگ و تمدن غنی اسلامی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه مرکز هنر و معماری جهاد دانشگاهی قزوین یکی از حامیان این جشنواره است، افزود: زمینه‌سازی و ایجاد آمادگی‌های لازم برای امت اسلام جهت احیای آستان مطهر ائمه بقیع (ع) از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است، این مسابقه می‌تواند وفاق میان فرق اسلامی در پیگیری سیاست امت واحده جهانی، حول محور مدینه النبی را ایجاد کند و یک شور و نشاط فرهنگی و خلاقیت در جامعه معماران و شهرسازان به وجود بیاورد.

رئیس مرکز هنر و معماری جهاد دانشگاهی قزوین بیان کرد: در این مسابقه محدودیتی برای شرکت‌کنندگان وجود ندارد و همه معماران، شهرسازان، طراحان شهری، شرکت‌های مهندسین مشاور، اساتید و دانشجویان رشته‌های مرتبط در سطح ملی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی تأکید کرد: علاقه‌مندان می‌توانند به‌صورت گروهی یا به‌صورت انفرادی در مسابقه شرکت و طرح خودشان را ارائه کنند، برای اطلاع بیشتر از نحوه طراحی و محورهای آن و چگونگی ارسال آثار می‌توانند به سایت جشنواره به آدرس http://baqifestival.ir/#speakers مراجعه کنند.

دلزنده اظهار کرد: زمان تحویل مدارک مسابقه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ (روز معمار) در نظر گرفته‌شده و نتایج مسابقه در ۳ خرداد ۱۴۰۰ طی مراسم روز آزادی خرمشهر (مسجد جامع خرمشهر نماد مقاومت مکان مذهبی) اعلام می‌شود.

وی با اشاره به جوایز مسابقه، تأکید کرد: در بخش گروهی که توسط هیئت‌داوران برگزیده می‌شود، به گروه اول ۱۰۰ میلیون تومان، به گروه دوم ۷۰ میلیون تومان و به گروه سوم ۵۰ میلیون تومان اهدا می‌شود، همچنین در بخش انفرادی به برگزیدگان اول تا سوم به ترتیب ۳۰ میلیون تومان، ۲۰  میلیون تومان و ۱۵ میلیون تومان اهدا می‌شود همچنین در این بخش به نفرات چهارم تا دهم نیز ۱۰ میلیون تومان اهدا خواهد شد.

منبع:ایسنا

برچسب‌ها:, , , ,