توقف گام های داوطلبانه ایران در برجام ناقض توافق بین المللی نیست

آذر 29, 1400
24 بازدید

ایسنا/مازندران عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: لفاظی های اخیر رئیس جمهور آمریکا و مقامات اروپایی تاثیری بر اراده جمهوری اسلامی ایران در پایبندی به تعهدات معاهده برجام ندارد. علی کریمی فیروزجایی در گفت و گو با ایسنا افزود: بازگشت بدون رفع تحریمهای ظالمانه آمریکا به برجام گره ای از مشکلات کنونی این معاهده را […]

توقف گام های داوطلبانه ایران در برجام ناقض توافق بین المللی نیست

ایسنا/مازندران عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: لفاظی های اخیر رئیس جمهور آمریکا و مقامات اروپایی تاثیری بر اراده جمهوری اسلامی ایران در پایبندی به تعهدات معاهده برجام ندارد.

علی کریمی فیروزجایی در گفت و گو با ایسنا افزود: بازگشت بدون رفع تحریمهای ظالمانه آمریکا به برجام گره ای از مشکلات کنونی این معاهده را رفع نمی کند.
دبیر هیات رئیسه مجلس یازدهم با اشاره به خسارت سنگین ناشی از خروج یکطرفه آمریکا از برجام خاطرنشان کرد : آمریکا باید با رفع فوری تحریم های ظالمانه علیه کشورمان گام عملی برای بازگشت به برجام بردارد در غیر اینصورت وقت خود را تلف می کند.
این مسئول پارلمانی با تاکید بر عزم قاطع کشورمان در توقف اجرای تعهدات داوطلبانه برجامی افزود: توقف گام های داوطلبانه و فراتر از تعهدات برجامی بمعنای خروج از برجام و یا نقض آن نیست.
این نماینده مجلس افزود: تنها راه نجات برجام رفع تحریم های ظالمانه استکبار علیه جمهوری اسلامی ایران است.
نماینده مردم بابل ادامه دا د: جمهوری اسلامی ایران در حالی برای نشان دادن حسن نیت خود گام های داوطلبانه و فراتر از تعهدات برجامی را برداشت که کشور های اروپایی هیچ یک از تعهدات خود را عملی نکردند.
کریمی فیروزجایی با اشاره به تاکید رهبر فرزانه انقلاب در خصوص ضرورت برداشتن گام های عملی طرف های برجامی ایران گفت: اکنون جمهوری اسلامی ایران تنها عمل به تعهدات را می‌پذیرد نه حرف و شعارهای تکراری ،چراکه در طول این مدت وقت برای حرف و شعار کافی بود.
عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد:براساس اراده مسئولان عالی کشور همکاریهای فراتر از معاهده برجام و اجرای پروتکل الحاقی از سوی کشورمان پایان می یابد .
کریمی فیروزجایی یادآورشد: طرفهای برجامی ایران به ویژه اروپا وامریکا باید در مورد ساختار شکنی و عدم ایفای تعهد ات خود در برجام پاسخگو باشند.
دبیر کل جامعه اسلامی فرهنگیان کشور با اشاره به تلاش ایران برای همگرایی منطقی با جامعه بین المللی گفت: راهبرد قطعی کشورمان در مناسبات بین المللی حفظ نظامات و چارچوبهای شناخته شده فارغ از رویه های مستبدانه قدرتهای استکباری است .

منبع:ایسنا

برچسب‌ها:, , , ,