تلفات روزانه کرونا در روسیه رکورد زد

مرداد 24, 1400
63 بازدید

یک روز پس از آنکه دپارتمان بهداشتی مسکو بیشترین تعداد کلی مرگ و میر ماهانه در این شهر از زمان شروع همه گیری کووید ۱۹ را گزارش کرد، آمار قربانیان روزانه این بیماری در روسیه نیز به رکورد جدید ۸۱۹ تن رسید.   در مجموع ۱۷ هزار و ۲۳۷ مورد فوت در ماه ژوئیه در […]

تلفات روزانه کرونا در روسیه رکورد زد

یک روز پس از آنکه دپارتمان بهداشتی مسکو بیشترین تعداد کلی مرگ و میر ماهانه در این شهر از زمان شروع همه گیری کووید ۱۹ را گزارش کرد، آمار قربانیان روزانه این بیماری در روسیه نیز به رکورد جدید ۸۱۹ تن رسید.

  در مجموع ۱۷ هزار و ۲۳۷ مورد فوت در ماه ژوئیه در مسکو ثبت شده که بالاترین آمار ماهانه مرگ و میرها از زمان شروع همه گیری بوده و دپارتمان بهداشتی مسکو اعلام کرده است که بیشتر این مرگ و میرها ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده است.

همچنین مجموع رسمی قربانیان کرونا در روسیه تاکنون به بیش از ۱۶۹ هزار نفر رسیده که بالاترین آمار در بین کشورهای اروپایی در حال حاضر است.

مقامات روسیه گونه مسری دلتا و سرعت پایین واکسیناسیون در این کشور را مقصر این شرایط می دانند.

دپارتمان بهداشتی مسکو در عین حال گرمای غیرمعمول هوا در ماه های اخیر را نیز مرتبط با افزایش فوتی ها دانسته و تاکید دارد که گرما، در بدحال کردن بیماران کووید نقش دارد.

به گزارش رویترز، روسیه روز شنبه ۲۲ هزار و ۱۴۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد و پس از یک دوره کاهش دوباره رو به افزایش است.

منبع: ايسنا