تشکیل ۶۵ تعاونی جدید در لرستان

مهر 11, 1400
17 بازدید

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در سال ۹۹ بیش از ۶۵ شرکت تعاونی در حوزه‌های مختلف استان تشکیل شده است. علی آشتاب با اشاره به اینکه هرسال بر اساس توانمندی‌های بومی و محلی تعاونی‌های جدید در استان تشکیل می‌شود، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده در سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۵ تعاونی جدید با […]

تشکیل ۶۵ تعاونی جدید در لرستان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در سال ۹۹ بیش از ۶۵ شرکت تعاونی در حوزه‌های مختلف استان تشکیل شده است.

علی آشتاب با اشاره به اینکه هرسال بر اساس توانمندی‌های بومی و محلی تعاونی‌های جدید در استان تشکیل می‌شود، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده در سال ۱۳۹۹ تعداد ۶۵ تعاونی جدید با اشتغال ۱۱۹۰ فرصت شغلی در استان تشکیل شده که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌شده ۱۱۲ درصد تحقق داشته است.

وی تصریح کرد: همچنین امسال باهدف تحقق شعار مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و کمک در حوزه کار و تولید، تلاش می‌شود واحدهای تولیدی و تعاونی راکد استان احیاء و به چرخه تولید بازگردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تعداد ۲۸۶۷ تعاونی فعال با اشتغال ۲۸ هزار نفر در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۴۷۸ تعاونی مربوط به بانوان است.

آشتاب با بیان اینکه تعاونی‌های لرستان سال گذشته بیش از ۳۴ هزار و ۴۳۰ دلار از محصولات خود را به خارج از کشور صادر کرده‌اند، خاطرنشان کرد: این صادرات در حوزه خدمات، صنعت، معدن و کشاورزی بوده که از طریق گمرک‌های مختلف انجام شده است

وی با بیان اینکه توسعه، ترویج فرهنگ کار گروهی، پیگیری مسائل و مشکلات و تقویت تعاونی‌ها در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها در کاهش نرخ بیکاری و ایجاد اشتغال مؤثر است، اضافه کرد: بر این اساس نیز در سال ۹۹ در مجموع ۴۶ هزار و ۴۸۴ هزار نفر ساعت دوره‌ آموزشی مهارتی تخصصی، مدیریتی و مجازی برای تعاونگران لرستانی برگزار شده است.

منبع:ایسنا