تشریح برنامه وزرای پیشنهادی اقتصاد و اطلاعات در کمیسیون آموزش

مرداد 24, 1400
97 بازدید

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور وزرای پیشنهادی اقتصاد و اطلاعات در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد. رضا حاجی پور در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این جلسه با حضور خاندوری وزیر پیشنهادی اقتصاد و خطیب وزیر پیشنهادی اطلاعات برگزار شد و وزرای پیشنهادی به ارائه […]

تشریح برنامه وزرای پیشنهادی اقتصاد و اطلاعات در کمیسیون آموزش

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور وزرای پیشنهادی اقتصاد و اطلاعات در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

رضا حاجی پور در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این جلسه با حضور خاندوری وزیر پیشنهادی اقتصاد و خطیب وزیر پیشنهادی اطلاعات برگزار شد و وزرای پیشنهادی به ارائه برنامه های خود پرداختند.

وی توضیح داد: در این نشست مباحث مختلفی از جمله واردات ارز، خنثی‌سازی محاصره‌های اقتصادی، موضوع مالیات بر درآمد، تمرکز بر هوشمندسازی نظام مالیاتی جهت جلوگیری فرار از مالیات و کمک به مودیان، همچنین اصلاح وضعیت کسب و کار، آسان کردن صدور مجوزها، بحث دارایی‌ها و بدهی‌های دولت، تحول در نظام بیمه، تحول در گمرک، تحول در نظام یارانه و  راه‌های بالا بردن ارزش پول ملی و موضوع قاچاق کالا مطرح شد و وزیر پیشنهادی اقتصاد برنامه هایش را ارائه کرد.

به گفته حاجی پور مواردی همچون مشارکت بانک‌ها جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سطح کشور و همچنین کسب درآمدهای ارزی از طریق صادرات نیز بیان شد.

منبع: ايسنا