تاکید معاون سازمان ثبت اسناد بر اجرای حدنگاری در استان تهران

آذر 2, 1400
14 بازدید

معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست با مدیران ستادی و استانی این سازمان بر ضرورت تسریع و تسهیل اجرای کاداستر (نقشه‌برداری ثبتی) در استان تهران تاکید کرد. به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جلسه قرارگاه حدنگاری با حضور معاون امور املاک و کاداستر […]

تاکید معاون سازمان ثبت اسناد بر اجرای حدنگاری در استان تهران

معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشست با مدیران ستادی و استانی این سازمان بر ضرورت تسریع و تسهیل اجرای کاداستر (نقشه‌برداری ثبتی) در استان تهران تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، جلسه قرارگاه حدنگاری با حضور معاون امور املاک و کاداستر و تعدادی از مدیران ستادی و استانی ثبت اسناد و املاک برگزار شد.

علی بهبهانی معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در نشست با مدیران کل املاک و کاداستر و روسای واحدهای ثبتی استان تهران به تبیین اهمیت اجرای دقیق و سریع طرح برون‌سپاری پرداخت.

در این جلسه معاون امور املاک و کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تشریح ضرورت تسریع و تسهیل اجرای کاداستر در استان تهران بر اجرای ماده ۳ قانون جامع حدنگار تاکید کرد.

ماده ۳- سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مکلف است ظرف مدت پنج سال از تاریخ لازم الاجراء شدن قانون جامع حدنگار، حدنگاری را به نحوی به انجام برساند که موقعیت و حدود کلیه املاک و اراضی داخل محدوده مرزهای جغرافیایی کشور اعم از دولتی و غیردولتی و همچنین موقعیت و حدود کلیه کوه‌ها، مراتع، جنگل‌ها، دریاها، دریاچه‌ها، تالاب‌ها، اراضی مستحدث ساحلی، مسیل‌های دایر و متروکه و جزایر کشور، مشخص و تثبیت شود و امکان بهره‌برداری از نقش‌ها و سایر اطلاعات توصیفی و ثبتی کلیه املاک و اراضی کشور، به صورت نقشه و اسناد مالکیت حدنگار در نظام جامع میسر گردد، به گونه‌ای که هیچ نقطه‌ای از کشور بدون نقشه و اسناد مالکیت حدنگار نباشد.

تبصره – کلیه دستگاه‌ها مکلف به همکاری با سازمان جهت اجرای حدنگاری می‌باشند.

در ادامه این  نشست هر یک از اعضای به ارزیابی و بررسی نقاط قوت و ضعف طرح برون‌سپاری پرداختند و نظرات کارشناسی و راهکارهای پیشنهادی خود را جهت تسریع فرایند اجرای امر برون‌سپاری استان تهران بیان کردند.

درحاشیه نشست به جهت عملی نمودن مصوبات مقرر شد دراسرع وقت نشستی با مجریان این طرح در استان تهران برگزار گردد، تا روند توجیهی و آموزشی این افراد همراه با اجرای طرح صورت گیرد.

انتهای پیام