تاکید سازمان ملل بر لزوم احترام به جدول زمانی تعیین شده در نقشه راه لیبی

دی 26, 1400
101 بازدید

مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل خواهان احترام به خواسته ۲.۵ میلیون لیبیایی که کارت‌های شرکت در انتخابات خود را دریافت کرده‌اند، شد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، استفانی ویلیامز، مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل توییت کرد: کمیته زنان در مجمع گفتگوی سیاسی لیبی یک نشست مشورتی به صورت ویدیو کنفرانس […]

تاکید سازمان ملل بر لزوم احترام به جدول زمانی تعیین شده در نقشه راه لیبی

مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل خواهان احترام به خواسته ۲.۵ میلیون لیبیایی که کارت‌های شرکت در انتخابات خود را دریافت کرده‌اند، شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، استفانی ویلیامز، مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل توییت کرد: کمیته زنان در مجمع گفتگوی سیاسی لیبی یک نشست مشورتی به صورت ویدیو کنفرانس برگزار کرد که در آن چالش‌های پیش‌روی روند انتخاباتی را بررسی کردیم.

ویلیامز افزود: همانند همیشه از توصیه‌های سازنده، اصولی و عمیق طرف‌های شرکت‌کننده که در گذشته نقشی پیشگامی در گفتگو ایفا کردند، تقدیر می‌کنم.

مشاور ویژه دبیرکل سازمان ملل در ادامه نوشت: جدول زمانی تعیین شده در نقشه راه مجمع گفتگوی سیاسی لیبی را که تا ژوئن سال جاری ادامه دارد، به عنوان چارچوب اقدام تعیین شده از سوی شورای امنیت برای راه‌حل جامع دوره انتقالی در لیبی یادآور شدم.

او با تاکید بر لزوم احترام به خواست ۲.۵ میلیون لیبیایی که کارت‌های شرکت در انتخابات خود را دریافت کرده‌اند، تلاش‌هایی فوری و جدی برای حل بحران مشروعیت را که نهادهای ملی لیبی با آن مواجه هستند، خواستار شد.

عماد السایح، رئیس کمیسیون انتخابات لیبی اعلام کرد: با توجه به مدت قانونی که باید ۳۰ روز از تاریخ قبلی انتخابات گذشته باشد، ۲۴ ژانویه به عنوان تاریخ جدید برگزاری انتخابات ریاست جمهوری لیبی تعیین شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,