تالار مرکزی شیراز تا سال ۱۴۰۳ تکمیل می‌شود

مهر 22, 1400
22 بازدید

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تکمیل تالار مرکزی شیراز تا سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: برای تکمیل این پروژه ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است. محمد مهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه ۲۲ مهرماه در جلسه شورای اداری فارس که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، با اشاره به مشکلات هنرمندان اظهار کرد: برای حوزه هنرمندان بسته ۵۰۰ […]

تالار مرکزی شیراز تا سال ۱۴۰۳ تکمیل می‌شود

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تکمیل تالار مرکزی شیراز تا سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: برای تکمیل این پروژه ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.

محمد مهدی اسماعیلی شامگاه پنجشنبه ۲۲ مهرماه در جلسه شورای اداری فارس که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، با اشاره به مشکلات هنرمندان اظهار کرد: برای حوزه هنرمندان بسته ۵۰۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که سازمان برنامه و بودجه این کار را به سرانجام رساندند.

او با اشاره به وعده برای تکمیل مرکز حافظ شناسی، افزود: ۲۵ میلیارد تومان برای این کار برآورد بودجه شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بازدید از شهرستان‌ها هم گفت: موزه شهرستان پاسارگاد ۵۰ ساله شده و تنها ۳۰ درصد پیشرفت داشته که با همت دولت امیدواریم در طول این ۴ سال مشکل این موزه حل شود.

اسماعیلی همچنین به شهرستان ارسنجان اشاره کرد و گفت: بیمارستان ارسنجان نیز طول کشیده که با یک بودجه اندک مشکل حل می‌شود.

خط دوم آبرسانی شیراز تا پایان امسال تکمیل می‌شود 

وزیر نیرو نیز در این جلسه گفت: تلاش می‌کنیم که خط دوم آبرسانی شیراز تا پایان امسال به مرحله بهره‌برداری کامل برسانیم.

علی‌اکبر محرابیان خاطرنشان کرد: متاسفانه فارس طی ۱۵ سال اخیر شرایط خوبی به لحاظ بارش نداشته است.

او با بیان اینکه ۱۳۴ محدوده مطالعاتی و دشت در استان فارس وجود دارد که ۹۴ محدوده ممنوعه و مطلق محسوب می‌شود، گفت: ۷۹ درصد منابع آبی استان، آب‌های زیرزمینی است و اتکایش به آب‌های زیرزمینی از میانگین کشوری بیشتر است.

وزیر نیرو همچنین با اشاره به ۳ سد در حال تکمیل استان فارس، عنوان کرد: یکی از این سدها، سد هایقر است که امید است با بارش‌های امسال آب‌گیری شود.سد نرگسی هم در کازرون در سال ۱۴۰۱ به مرحله آبگیری می‌رسد و سد کوار هم ۲۵ درصد پیشرفت دارد.

محرابیان با بیان اینکه از سدهای خارج از استان از جمله سد تنگ سرخ یاسوج هم تخصیص‌هایی برای استان فارس در نظر گرفته شده است، گفت: ۱۴ طرح مهم در حوزه آب در این سفر در نظر گرفته شده است.

او به انتقال آب دریا به استان فارس هم اشاره کرد و گفت: سهم استان در این طرح به ۴۰۰ میلیون مترمکعب ارتقا پیدا کرد.

وزیر نیرو با بیان اینکه ۳ خط انتقال به استان اختصاص داده شده است امیدواریم که هر ۳ خط را فعال کنیم، افزود: ۸ شرکت بزرگ کشور اعلام امادگی کردند و طبق گزارش مدیران تا یک ماه دیگر برنده فراخوان را مشخص می‌کنیم.

محرابیان در خصوص بازدید از شهرستان‌های استان نیز خاطرنشان کرد: شهرستان کوهچنار بسیار محروم است و باید همه اعضای دولت توجه ویژه به این شهرستان کنند چون از حداقل‌ها محروم است.

منبع: ايسنا