بیانیه ستاد عالی بازی ها پس از پایان المپیک توکیو برای ایران

مرداد 16, 1400
179 بازدید

وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، با پایان کار کاروان ایران در المپیک توکیو بیانیه‌ای مشترک منتشر کردند.  وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک با پایان سی‌ودومین دوره بازی‌های المپیک 2020 به میزبانی توکیو، بیانیه‌ای مشترک به شرح زیر صادر کردند: «بسمه تعالی سی‌ودومین دوره بازی‌های المپیک در توکیو امروز در […]

بیانیه ستاد عالی بازی ها پس از پایان المپیک توکیو برای ایران

وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، با پایان کار کاروان ایران در المپیک توکیو بیانیه‌ای مشترک منتشر کردند.

 وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک با پایان سی‌ودومین دوره بازی‌های المپیک 2020 به میزبانی توکیو، بیانیه‌ای مشترک به شرح زیر صادر کردند:
«بسمه تعالی
سی‌ودومین دوره بازی‌های المپیک در توکیو امروز در حالی به پایان رسید که هزاران نفر از مردان و زنان از 206 کشور جهان گرد هم آمدند تا بار دیگری، زیبایی‌های ورزش به نمایش گذاشته و امید به بهروزی را در سرتاسر جهان نشر دهند. مردان و زنان ایرانی در قالب کاروان جمهوری اسلامی ایران بار دیگر توانمندی‌های خود را به نمایش گذاردند و علی‌رغم همه مشکلاتی که پشت سر گذاشته بودند، از جایگاه و نام کشور عزیزمان دفاع کردند.
برای حضور موفق در این بازی‌ها، بلافاصله بعد از پایان بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا ستاد عالی بازی‌ها با مشارکت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک و کارشناسان ذی‌صلاح تشکیل و در جلسات متعدد و با بهره‌گیری از کارگروه‌های کارشناسی و با حضور مدیران فدراسیون‌ها و مربیان تیم‌های صاحب شانس کسب سهمیه، به تبیین و تشریح نقشه راه و اتخاذ سیاست‌های حمایتی و پشتیبانی و فراهم کردن زمینه‌های موفقیت پرداخت. علی‌رغم اینکه در آغاز سال 2020 (زمستان 98) متأسفانه جهان و کشورمان درگیر پاندومی کرونا شد و مشکلات و مصائب زیادی برای مردم ایجاد و ورزش نیز با تعطیلی اماکن روبه‌رو شد، مسابقات یک سال به تعویق افتاد و روند آماده‌سازی‌ها دچار اختلال گردید، اما همه امیدوار بودیم از طرف دیگر فشار تحریم‌های ظالمانه و بی‌سابقه و تأثیر آن بر وضعیت اقتصادی جامعه موانع جدی به وجود آورد، مع‌ذلک جامعه ورزش موفق شد:
1- 68 سهمیه بازی‌های المپیک 1+2020 را کسب نماید که 66 نفر از دختران و پسران ما اعزام گردیدند که بالاترین سهمیه کسب شده در تاریخ ورزش ایران بود.
بیشتر بخوانید
المپیک 2020 توکیو| پایان روز پانزدهم با صعود 2 پله‌ای ایران
2- تعداد سهمیه‌های بانوان 10 نفر بود که در طول تاریخ حضور ایران در المپیک، یک رکورد محسوب می‌شود.
3- در سه رشته تیمی (والیبال، بسکتبال و شمشیربازی) کسب سهمیه کردیم که برای نخستین بار این موفقیت به دست آمد.
4- شایستگان ورزش کشور در این المپیک سه مدال طلا، دو مدال نقره و دو مدال برنز کسب کردند که از نظر کیفی، دومین نتیجه کیفی حضور ما در تمامی ادوار بازی‌های المپیک محسوب می‌شود.
5- در دو رشته تیراندازی و کاراته برای نخستین بار به مدالی، آن هم از نوع مرغوب رسیدیم و تعداد رشته‌های مدال‌آور ما را به شش رشته رسانید که بی‌سابقه است.
6- کتمان نمی‌کنیم که برخی مشکلات و نواقص محدودی وجود داشت که با توجه به رصد مستمر همه موارد، در آینده نزدیک نسبت به رفع آن اقدام خواهد شد.
7- در کسب این موفقیت دعای خیر مردم و تلاش روزافزون ورزشکاران، مربیان و مسئولین مرتبط در سایه الطاف الهی، یاور جامعه ورزش بوده است.
8- قطعاً در آینده نزدیک، گزارش کارشناسی اقدامات انجام گرفته و نتایج ارزیابی همه رشته‌ها و ورزشکاران شرکت‌کننده برحسب موازین علمی و کارشناسی برای اطلاع عموم منتشر خواهد گردید.
بیشتر بخوانید
واکنش وزیر ورزش عربستان و مربی طارق به فینال جنجالی کاراته
9- وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایران از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که با پیام دلگرم‌کننده امروز خود، ورزشکاران مدال‌آور را مورد تفقد قرار داده و همچنین از ریاست محترم جمهور که از تلاش‌های قهرمانان مدال‌آور با پیام خود تقدیر نمودند و همه دست‌اندرکاران ذی‌ربط در دولت از جمله سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور خارجه، وزارت ارشاد اسلامی، شهرداری تهران و زحمتکشان ورزش کشور شامل رؤسای محترم فدراسیون‌های حاضر در المپیک، ورزشکاران و مربیان و سایر کادرهای فنی و تدارکاتی، پزشکی، کادر سرپرستی کاروان ایران در توکیو، مدیران و همکاران وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، اصحاب رسانه به ویژه رسانه ملی که با پوشش خبری مناسب خود، کام مردم ایران را شیرین نمودند، صمیمانه تقدیر و تشکر می‌نماید.
وزارت ورزش و جوانان
کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران».
منبع: ايسنا