بازپس گیری بیش از ۱.۱ هکتاری اراضی ملی و طبیعی در آستارا

مهر 24, 1400
83 بازدید

 رئیس اداره منابع طبیعی آستارا، از رفع تصرف ۱۱ هزار و ۵۸۵ مترمربعی از اراضی ملی و طبیعی این شهرستان خبر داد و گفت: متصرفین به مقامات قضایی معرفی شدند. محمدجعفر گل محمدی از رفع تصرف اراضی ملی و طبیعی در شهرستان آستارا خبر داد و اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری […]

بازپس گیری بیش از ۱.۱ هکتاری اراضی ملی و طبیعی در آستارا

 رئیس اداره منابع طبیعی آستارا، از رفع تصرف ۱۱ هزار و ۵۸۵ مترمربعی از اراضی ملی و طبیعی این شهرستان خبر داد و گفت: متصرفین به مقامات قضایی معرفی شدند.

محمدجعفر گل محمدی از رفع تصرف اراضی ملی و طبیعی در شهرستان آستارا خبر داد و اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا، ۳۹۴۳ مترمربع از زمین های منابع طبیعی را از یک متخلف و ۵۴۰ مترمربع از عرصه های منابع طبیعی را از متخلف دیگر در منطقه بهارستان پس گرفتند.

وی از رفع تصرف عرصه منابع طبیعی به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع در منطقه دربند شهرستان آستارا توسط ماموران یگان حفاظت این اداره خبر داد و تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا، در منطقه لوندویل حدود ۴۲ مترمربع و در منطقه هودول نیز حدود ۶۰ مترمربع از عرصه های ملی را رفع تصرف کردند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آستارا با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی مجموع زمین های مذکور را حدود ۷۰ میلیارد و ۵۹۱ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: همه آثار تصرف در عرصه های مذکور با حکم قضایی و براساس تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور جمع آوری و به منابع طبیعی بازگردانده شد؛ متصرفین را نیز به مقامات قضایی معرفی کردیم.

گل محمدی متذکر شد: حدود ۳۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی و حدود ۵۰۰ مترمربع اعیانات، مطابق احکام محاکم قضایی در منطقه کانرود شهرستان آستارا نیز رفع تصرف و قلع و قمع شد.

وی با اشاره به اینکه وسعت اراضی ملی آستارا حدود ۴۰ هزار هکتار و جنگل های این شهرستان جزو جنگل های هیرکانی استان گیلان است، تاکید کرد: حفاظت از انفال و منابع طبیعی در قانون اساسی وظیفه ای عمومی تعریف شده و همگان باید در حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و طبیعت کوشا باشیم.

منبع: ايسنا