ایجاد ناحیه صنعتی به پیشرفت شهرستان زرآباد کمک شایانی می کند

مهر 24, 1400
85 بازدید

 فرماندار شهرستان زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان،گفت: ایجاد ناحیه صنعتی در این شهرستان در ایجاد اشتغال پایدار و پیشرفت شهرستان کمک شایانی می کنند.  نعمت الله نجاری در جلسه بررسی موانع و مشکلات پروژه های سواحل مکران افزود: با توجه به اینکه شهرستان زرآباد یکی از قطب های کشاورزی مهم و استراتژیک است لذا […]

ایجاد ناحیه صنعتی به پیشرفت شهرستان زرآباد کمک شایانی می کند

 فرماندار شهرستان زرآباد در جنوب سیستان و بلوچستان،گفت: ایجاد ناحیه صنعتی در این شهرستان در ایجاد اشتغال پایدار و پیشرفت شهرستان کمک شایانی می کنند.

 نعمت الله نجاری در جلسه بررسی موانع و مشکلات پروژه های سواحل مکران افزود: با توجه به اینکه شهرستان زرآباد یکی از قطب های کشاورزی مهم و استراتژیک است لذا استقرار صنایع پایین دستی پتروشیمی با بخش کشاورزی منجمله کارخانجات کود پتاس ،کود نیترات آمونیوم ،کود سولفات آمونیوم ،کود فسفات ،کود پتاس ،کود نیترات سدیم در این شهرستان لازم‌ است.

وی افزود:  ایجاد زنجیره بزرگ کشتی سازی و هاب کشتی سازی در پهنه سواحل زرآباد و تعمیرات کشتی های بزرگ با توجه به افق چابهار بعنوان مرکز تجاری خاورمیانه و زنجیره کالاهای صادراتی ،دام و شیلات ،احداث سردخانه ،پایش ماتریس و ارزیابی درخصوص بانوان و خانواده و ایجاد پارک مخصوص بانوان و از همه مهمتر احداث گمرک در بندر شهید رضایی کلات به پیشرفت روز افزون شهرستان زرآباد و بویژه استان سیستان و بلوچستان کمک دو چندان می کنند.

وی ادامه داد: شرایط برای واردات کالاهای ته لنجی برای ملوانان شهرستان زرآباد و استان سیستان و بلوچستان فراهم شود.

منبع: ايسنا