الکاظمی و ماکرون تلفنی اجلاس کشورهای هم‌جوار عراق را بررسی کردند

مرداد 18, 1400
25 بازدید

نخست‌وزیر عراق امروز، دوشنبه تماس تلفنی را از جانب رئیس‌جمهوری فرانسه دریافت کرد که در جریان آن به بررسی روابط دوجانبه بین دو کشور و نیز مسائل منطقه و جهان پرداخت.   به نقل از سومریه نیوز، دفتر اطلاع‌رسانی مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد، در تماس تلفنی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه با الکاظمی مقدمات […]

الکاظمی و ماکرون تلفنی اجلاس کشورهای هم‌جوار عراق را بررسی کردند

نخست‌وزیر عراق امروز، دوشنبه تماس تلفنی را از جانب رئیس‌جمهوری فرانسه دریافت کرد که در جریان آن به بررسی روابط دوجانبه بین دو کشور و نیز مسائل منطقه و جهان پرداخت.

  به نقل از سومریه نیوز، دفتر اطلاع‌رسانی مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد، در تماس تلفنی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه با الکاظمی مقدمات کنونی برگزاری کنفرانس منطقه‌ای که عراق پایان ماه جاری میلادی میزبان آن خواهد بود، بررسی شد.

در این تماس تلفنی برای همکاری با فرانسه جهت برگزاری این کنفرانس هماهنگی‌هایی انجام شد و ماکرون برای سفر دوباره به عراق و حضور در این کنفرانس ابراز امیدواری کرد.

نخست‌وزیر عراق تاکید کرد: فرانسه شریک واقعی عراق است و دو کشور تاریخ طولانی از روابط سازنده دارند و ما تلاش می‌کنیم این روابط را در زمینه‌های مختلف تقویت کنیم.

ماکرون نیز بر حمایت کامل خود از عراق و رویکرد کنونی الکاظمی و نیز تدابیر در راستای تقویت موسسات کشور عراق تاکید کرد.

رئیس‌جمهوری فرانسه همچنین از دیپلماسی متوازن عراق که نخست‌وزیر آن را هدایت می‌کند و سهیم بودن این موضوع در تقویت اصول صلح و ثبات تقدیر کرد.

منبع: ايسنا