افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در جنوب کشور

مرداد 23, 1400
5 بازدید

عکس تزئینی است. سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هشدار داد.   سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش ارتفاع موج بین ۱تا ۱.۵ متر در سواحل و فراساحل امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ مردادماه) برای نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس، […]

افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در جنوب کشور
عکس تزئینی است.

سازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان هشدار داد.

  سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: افزایش ارتفاع موج بین ۱تا ۱.۵ متر در سواحل و فراساحل امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ مردادماه) برای نواحی شمالی و مرکزی خلیج فارس، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان و بوشهر، دوشنبه (۲۵ مردادماه) برای نواحی شمالی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، غرب هرمزگان و سیستان و بلوچستان و سه شنبه و چهارشنبه (۲۶ و ۲۷ مردادماه) برای تنگه هرمز و دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل غرب هرمزگان و سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق‌های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس‌ها و تورهای صیادی وجود دارد و نسبت به احتیاط در شنا در سواحل و ممنوعیت در شنا در فراساحل، محدودیت تردد قایق‌های کوچک و شناورهای سبک و نیمه‌سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل توصیه می‌شود.

به گزارش ایسنا هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: ايسنا