افتتاح و کلنگ‌زنی ۷ فضای آموزشی در خوزستان

افتتاح و کلنگ‌زنی ۷ فضای آموزشی در خوزستان
اسفند 19, 1400
156 بازدید

عکس از آرشیو   ۷ فضای آموزشی با ۱۷ کلاس درس در شهرستان‌های باغملک ، دزپارت و اندیکا با حضور مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد. علی قربانی امروز (۱۹اسفندماه) در آیین بهره‌برداری از دو مدرسه در اندیکا، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما در مدرسه‌سازی، تخریب فضاهای آموزشی فرسوده و ناایمن […]

افتتاح و کلنگ‌زنی ۷ فضای آموزشی در خوزستان
عکس از آرشیو

  ۷ فضای آموزشی با ۱۷ کلاس درس در شهرستان‌های باغملک ، دزپارت و اندیکا با حضور مدیر کل نوسازی مدارس خوزستان افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

علی قربانی امروز (۱۹اسفندماه) در آیین بهره‌برداری از دو مدرسه در اندیکا، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ما در مدرسه‌سازی، تخریب فضاهای آموزشی فرسوده و ناایمن و ساخت مدارس مستحکم ایمن با استانداردهای روز است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: بین مدارس تخریبی و نا ایمن، مدارسی که با سنگ ساخته شده برای ما در اولویت قرار دارند به دلیل اینکه اغلب این مدارس در مناطق کوهستانی و زلزله‌خیز هستند و در معرض خطر قرار دارند.

قربانی با اشاره به روند حذف ۱۲۰۰ کلاس درس سنگی در استان خوزستان گفت: خوشبختانه با تلاش و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، ۳۰۰ کلاس درس سنگی تخریب و کلاس درس مستحکم و ایمن جایگزین آنها شد و ۳۰۰ کلاس درس دیگر نیز تا مهرماه ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید که امیدواریم با کمک خیرین عزیز و دولت بتوانیم کلیه مدارس سنگی در استان را تا دوسال آینده حذف کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان گفت: خوشبختانه امروز یک مدرسه دو کلاسه با زیربنای ۷۶ متر مربع و اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال در روستای آب کهره و یک مدرسه یک کلاسه در روستای آب انارکی با زیربنای ۴۲ متر مربع و هزینه ۵ میلیارد ریال با مشارکت شرکت هلدینگ عظام در اندیکا به بهره‌برداری رسید که سهم خیر در ساخت این دو مدرسه ۵ میلیارد ریال بوده است.

وی ادامه داد: در مراسمی دیگر در شهرستان باغملک دبیرستان ۴ کلاسه مهر عظام با زیربنای ۱۶۵ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال با مشارکت هلدینگ عظام در محله منجنیق باغملک به بهره‌برداری رسید که سهم خیر در ساخت این مدرسه ۳ میلیارد ریال بوده است.

مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان از آغاز عملیات ساخت سه مدرسه در باغملک خبر داد و گفت: یک مدرسه سه کلاسه در روستای کلتندر، یک مدرسه سه کلاسه در محله آل خورشید و یک مدرسه دو کلاسه در روستای محمد کاظمی میداوود کلنگ‌زنی شد.

قربانی در پایان خاطرنشان کرد: در ادامه برنامه‌های امروز یک مدرسه دو کلاسه با زیربنای ۷۶ مترمربع و هزینه ۸ میلیارد ریال با مشارکت هلدینگ عظام در روستای کهرلا شهرستان دزپارت افتتاح شد.