از آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در ابهر چه خبر؟

آبان 24, 1400
6 بازدید

ایسنا/زنجان مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان ابهر گفت: ۷۰ درصد افراد بالای ۶۵ سال در ابهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. بیژن گهواره‌بند در گفت‌وگو با ایسنا، با ارائه توضیحی از آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در ابهر، اظهار کرد: هم‌اکنون دُز دوم واکسن کرونا در حال تزریق به جمعیت هدفی است که دُز اول را […]

از آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در ابهر چه خبر؟

ایسنا/زنجان مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان ابهر گفت: ۷۰ درصد افراد بالای ۶۵ سال در ابهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

بیژن گهواره‌بند در گفت‌وگو با ایسنا، با ارائه توضیحی از آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در ابهر، اظهار کرد: هم‌اکنون دُز دوم واکسن کرونا در حال تزریق به جمعیت هدفی است که دُز اول را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۷۰ درصد افراد بالای ۶۵ سال در شهرستان ابهر علیه ویروس کرونا واکسینه شده‌اند، ادامه داد: با استقرار اکیپ‌های مرتبط قبل و بعد از واکسن توضیح لازم توسط کادر بهداشت و درمان به مراجعان ارائه می‌شود.

کارشناس مسئول بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر، با تاکید بر اینکه مردم با مراجعه به سامانه سلامت می‌توانند در تعیین زمان واکسن خود کمک‌حال نظام بهداشت و سلامت باشند، یادآور شد: پس از ثبت‌نام با متقاضیان برای اطلاع از زمان حضور در مراکز تزریق تماس گرفته می‌شود که این امر گام موثری در زمینه پیشگیری از تجمع است.

گهواره‌بند با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه حتی توسط کسانی که واکسن زده‌اند، خاطرنشان کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تا واکسینه شدن ۷۰ درصدی جامعه همچنان لازم است و واکسن به منزله پایان کرونا نیست.

منبع:ایسنا