ادامه افشاگری‌های دستیار مطبوعاتی سابق دولت ترامپ درباره او

مهر 7, 1400
31 بازدید

بر اساس محتوای کتابی نوشته شده از سوی دبیر مطبوعاتی سابق دولت دونالد ترامپ، این رئیس جمهور سابق آمریکا خلق و خوی ناپایدار و ترسناکی داشت و گاهی دستیاران او مجبور می‌شدند برای آرام کردن او نماهنگ‌هایی را پخش کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از یاهونیوز، این مطلب در کتابی تحت عنوان “حالا به […]

ادامه افشاگری‌های دستیار مطبوعاتی سابق دولت ترامپ درباره او

بر اساس محتوای کتابی نوشته شده از سوی دبیر مطبوعاتی سابق دولت دونالد ترامپ، این رئیس جمهور سابق آمریکا خلق و خوی ناپایدار و ترسناکی داشت و گاهی دستیاران او مجبور می‌شدند برای آرام کردن او نماهنگ‌هایی را پخش کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از یاهونیوز، این مطلب در کتابی تحت عنوان “حالا به سوال‌های تو جواب می‌دهم” نوشته استفانی گریشام، دبیر مطبوعاتی اسبق کاخ سفید که قرار است در تاریخ پنج اکتبر روانه بازار شود، مطرح شده است.

روزنامه‌های نیویورک تایمز و واشنگتن پست که قبل از انتشار به نسخه‌های این کتاب دسترسی پیدا کرده‌اند گزارش کردند گریشام گفته است، کاخ سفید دستیاری را مخصوص پخش کردن نماهنگ‌های مورد علاقه دونالد ترامپ در زمان‌های عصبانیت وی تعیین کرده بود.

نام این دستیار ماکس میلر است؛ کسی که هم اکنون با تایید دونالد ترامپ نامزد کرسی ایالت اوهایو در مجلس نمایندگان آمریکا شده است.

گریشام در این کتاب ادعا می‌کند، دونالد ترامپ به ولادیمیر پوتین همتای روسیه‌ای خود در نشست سال ۲۰۱۹ در ژاپن اظهار کرد، در مقابل مطبوعات با او “کمی تندتر برخورد می‌کند: اما همه اینها نمایشی است.

گریشام از ترامپ نقل قول کرد که گفته است: این برخورد برای دوربین‌هااست و بعد از آنکه آنها بروند ما با هم صحبت خواهیم کرد. متوجه که هستید.

گریشام در جایی در کتابش از این صحبت کرد که سر زدن غیرمنتظره ترامپ در سال ۲۰۱۹ به مرکز پزشکی والتر رید – که گمانه زنی‌هایی درباره بیمار بودنش به راه انداخت – صرفا برای تصویربرداری کلونوسکپی بوده است (بدون نام بردن دقیق از عمل انجام شده) و ترامپ نمیخواست کسی بداند او چنین عملی را انجام داده است و بخشی از دلیلش این بود که او از واگذار کردن قدرت به مایک پنس معاونش در ریاست جمهوری برای حتی مدت زمانی کوتاه مخالف بود و نمی‌خواست مجری‌های برنامه‌های تلویزیونی شبانه این مساله را مورد شوخی قرار دهند.

گریشام همچنین از نزدیک با ملانیا ترامپ، بانوی اول سابق آمریکا و همسر ترامپ کار کرده و در بخش عمده زمانی که برای این دولت کار می‌کرده سخنگوی ملانیا ترامپ بوده است. او در کتابش از نارضایتی شدید ملانیا از شوهرش به خاطر گزارش‌ها درباره روابط خارج از ازدواج او و کناره گیری فزاینده‌اش از زندگی در کاخ سفید نوشته است.

گریشام در تاریخ ششم ژانویه از کارش به عنوان رئیس دفتر بانوی اول سابق آمریکا بعد از حمله آن روز به ساختمان کنگره استعفا کرد. این دستیار سابق دولت ترامپ در کتابش ادعا می‌کند از ملانیا درباره تمایلش به فرستادن توئیتی در محکوم کردن خشونت‌های آن روز سوال کرده اما رئیس سابقش این مساله را رد کرد.

بر اساس گزارشی که پلیتیکو اوایل ماه جاری میلادی منتشر کرد، گریشام این بانوی اول سابق آمریکا را با ماری آنتوانت، مقایسه کرده و نوشته است که از نظرش او شبیه به “این ملکه محکوم شده اسبق فرانسه است با همان شخصیت انکار کننده، مغلوب شده و جدا افتاده از واقعیت. گریشام گفت، ملانیا تئوری‌های توطئه شوهرش درباره این که در زمان انتخابات ۲۰۲۰ “اتفاقی بد افتاده” قبول داشت و از دعوت از جیل بایدن، بانوی اول فعلی آمریکا به صرف چای خودداری کرد.

گریشام بعد از انتصاب به عنوان سومین دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور سابق در ژوئیه ۲۰۱۹، هرگز کنفرانس مطبوعاتی برگزار نکرد و ماه آوریل بعدی کایلی مک انانی جانشینش شد. گریشام در کتابش می نویسد، به این دلیل کنفرانس مطبوعاتی برگزار نکرد چون می‌دانست دیر یا زود رئیس جمهور آمریکا از او خواهد خواست چیزی نادرست به مردم بگوید و این او را شبیه به دیوانه‌ها می‌کند.

گریشام قبل از انتضاب به عنوان دبیر مطبوعاتی کاخ سفید سابقه دروغگویی برای سرپوش گذاشتن بر کارهای خانواده ترامپ را داشته است. او یک بار به دروغ تاکید کرده که دونالد ترامپ قبل از برگزاری همه پرسی سال ۲۰۱۶ بریگزیت به اسکاتلند سفر کرده و نتیجه این همه پرسی را پیش بینی کرده در حالی که ترامپ که در آن زمان کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا بود بعد از برگزاری این همه پرسی وارد آنجا شده بود.

دفتر ملانیا ترامپ در بیانیه‌ای بعد از افشای مطالب کتاب گریشام گفت: نیت پشت انتشار این کتاب مشخص است. این تلاشی ازسوی او برای رستگار کردن خودش بعد از عملکرد ضعیفش به عنوان دبیر مطبوعاتی، روابط شخصی شکست خورده و رفتار غیر حرفه‌ای در کاخ سفید است. او به موجب دروغگویی و خیانت، به دنبال کسب اعتبار و پول با هزینه کردن از خانم ترامپ است.

همچنین گریشام در کتابش می‌نویسد، پیرایش موهای ترامپ مراسم مخصوص به خودش را با استفاده از “یک قیچی خیلی بزرگ” داشته است.

او بیان می‌کند که ترامپ “از یک قیچی خیلی بزرگ که احتمالا می‌توانست با آن در مراسم افتتاحیه یکی از املاکش روبان را قیچی کند” برای کوتاه کردن موهایش استفاده می‌کرد.

این در حالی است که نوع کوتاه کردن موهای دونالد ترامپ سال‌ها منشا گمانه زنی بوده و برخی ادعاها نیز در رسانه‌ها درباره نحوه مراقبت ترامپ از مدل مویش و هزینه زیادی که برای آن صرف می‌کند مطرح شده است.

روزنامه نیویورک تایمز یک بار در سال ۲۰۱۷ نوشت که پزشک سابق ترامپ فاش کرده این رئیس جمهور سابق آمریکا از داروی رشد مو استفاده می‌کند.

به نوشته گریشام مدل موی ترامپ در داخل کاخ سفید هم موضوع بحث بوده است.

او در کتابش به یک گفت‌وگوی ترامپ با ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اشاره کرده و می‌نویسد: ترامپ به ژنرال میلی گفت، این به نظر درست نمی‌آید من دید زیبایی شناختی دارم. ترامپ سپس دست‌هایش را وارد موهایش کرده و به شوخی می‌گوید: همینطور نیست؟

این کتاب در ادامه نوشته است، دونالد ترامپ و بوریس جانسون یک بار گفت‌وگویی داشتند که در آن درباره هر چیزی به جز سیاست حرف زدند. یکی از خبرنگاران نگارنده مطلب درباره کتاب گریشام در واشنگتن پست، جان داوسی، می‌گوید در گزارشش به برخی گفت‌وگوی جالبتری که گریشام فاش کرده اشاره نکرده است.

داوسی روز سه شنبه توئیت کرد: گریشام به توصیف چند برخورد شگفت انگیز دیگر ترامپ با دیگر رهبران جهان پرداخته است. او اظهار کرد: یک بار ترامپ و بوریس جانسون زمان زیادی از یک دیدارشان را صرف بحث درباره نحوه کارکرد کیسه صفرا، حیوانات وحشی فراوان در استرالیا و علاقه افراد ثروتمند به فضا کردند.

ترامپ ادعاهای مطرح شده در کتاب گریشام را رد کرده و او را “یک کارمند سابق ناراضی” خوانده است.

ترامپ در بیانیه‌ای که از طریق لیز هرینگتون، سخنگویش انتشار یافت گفت: استفانی آن شایستگی لازم را نداشت و این از همان اول مشخص بود. حالا او هم مثل کسان دیگر از ناشرهای رادیکال متمایل به چپ‌های رادیکال پول گرفته تا مطالب بد و نادرست بگوید. خیلی بد است که ناشرهای کثیف همچنین به گزارش کردن یک چنین آشغال‌های حوصله سر بری ادامه می‌دهند.

انتهای