Chromecast با Google TV HD رسمی شد، فقط 30 دلار قیمت دارد

شهریور 31, 1401
6 بازدید

Chromecast با Google TV HD رسمی است و ارزان‌تر از حد انتظار است در ایالات متحده می‌توانید تنها با 30 دلار یکی را انتخاب کنید. این جایگزین کروم‌کست اولیه سال 2018 می‌شود که با قیمت 35 دلار عرضه می‌شد و توانایی بسیار کمتری داشت (بدون قسمت Google TV). به گزارش خبر اول و به نقل […]

Chromecast با Google TV HD رسمی است و ارزان‌تر از حد انتظار است در ایالات متحده می‌توانید تنها با 30 دلار یکی را انتخاب کنید. این جایگزین کروم‌کست اولیه سال 2018 می‌شود که با قیمت 35 دلار عرضه می‌شد و توانایی بسیار کمتری داشت (بدون قسمت Google TV).

Chromecast with Google TV HD goes official, costs just $30

به گزارش خبر اول و به نقل از gsmarena باید توجه داشته باشیم که در حالی که این دستگاه دارای “HD” در نام خود است، در واقع 1080p خروجی می دهد. مطمئناً، این رزولوشن کمتری است که مدل 4K ارائه می‌کند آن 50 دلار است اما همچنان از خروجی HDR پشتیبانی می‌کند. در یک تلویزیون کوچکتر، تفاوت بین 1080p و 4K ممکن است آنقدرها قابل مشاهده نباشد.

اگر علاقه مند هستید، می توانید یکی را از فروشگاه آنلاین Google، Best Buy و (به زودی) از آمازون انتخاب کنید. در آلمان نسخه HD 40 یورو و نسخه 4K 70 یورو است. Chromecast HD فقط در رنگ سفید “Snow” عرضه می شود.

در صورت اشتراک در YouTube TV و همچنین پخش بازی‌ها با Stadia، می‌توانید از این Chromecast با سرویس‌های پخش محبوب، برای تلویزیون زنده استفاده کنید (البته، به یک کنترلر نیاز دارید، زیرا کنترل از راه دور ارائه شده آن را قطع نمی‌کند).

Chromecast with Google TV HD مجهز به چیپست Amlogic S805X2 با 1.5 گیگابایت رم و 8 گیگابایت حافظه داخلی است. از این می توان برای نصب برخی از هزاران برنامه Android TV که پشتیبانی می کند استفاده کرد (این اندروید 12 را اجرا می کند).

این یکی (برخلاف مدل 4K) از AV1 پشتیبانی می‌کند، که با سایت‌های پخش ویدیو (شامل یوتیوب) طرفداران زیادی پیدا می‌کند، اما در چیپ‌ست‌های گوشی‌های هوشمند به خوبی پشتیبانی نمی‌شود (کوالکام و اپل مقصر اصلی هستند).

به هر حال، اگر Chromecast با Google TV 4K دارید یا قصد خرید آن را دارید، باید بدانید که به‌روزرسانی اندروید 12 تقریباً آماده است، اگرچه زمان دقیق انتشار هنوز مشخص نیست.

برچسب‌ها:,