15 بهترین فیلم ترسناک درباره فرقه ها که ثابت می کنند با هم بودن وحشتناک است

15 بهترین فیلم ترسناک درباره فرقه ها که ثابت می کنند با هم بودن وحشتناک است
دی 20, 1402
67 بازدید

  به گزارش downloadfiilm و به نقل از برخورد دهنده پس احساس تنهایی می کنید و به دنبال دوستانی هستید که با آنها همنشینی کنید و چند فیلم ترسناک تماشا کنید؟ خوب، افراد صمیمی همیشه با آغوش باز، چاقوهای تیز و یک یا دو دیو بر پشت، آماده پذیرایی از شما هستند. از زمانی که […]

 

به گزارش downloadfiilm و به نقل از برخورد دهنده پس احساس تنهایی می کنید و به دنبال دوستانی هستید که با آنها همنشینی کنید و چند فیلم ترسناک تماشا کنید؟ خوب، افراد صمیمی همیشه با آغوش باز، چاقوهای تیز و یک یا دو دیو بر پشت، آماده پذیرایی از شما هستند. از زمانی که کلیسای مقدس آزار و شکنجه خود را از بت پرستی آغاز کرد، فرقه ها در سرتاسر جهان هراس داشتند، و جای تعجب نیست که آنها هنوز توسط فیلم های ترسناک برای جلب عمیق ترین ترس های شما استفاده می شوند.

 از جوامع نزدیک با رازهای عمیق گرفته تا شیطان پرستان تمام عیار، فرقه ها بخش مهمی از ژانر وحشت هستند. به همین دلیل است که ما سیزده بهترین فیلم ترسناک درباره فرقه ها را انتخاب کرده ایم تا دیگر هرگز در تاریکی احساس تنهایی نکنید. پس شمع های قرمز خود را بردارید، یک پنتاگرام روی زمین بکشید، و به ما بپیوندید تا نیرویی را که هر لحظه بیداری ما را تحت تأثیر قرار می دهد، پرستش کنیم: فیلم های ترسناک.

 

1-«بچه رزماری» (1968)

به کارگردانی رومن پولانسکی

 

در حالی که بچه رزماری ساخته رومن پولانسکی اولین فیلم ترسناک درباره یک فرقه نیست، ممکن است تاثیرگذارترین فیلم باشد. Rosemary’s Baby با بازی میا فارو در نقشی که حرفه او را مشخص کرد، رزماری عنوان‌دار را دنبال می‌کند، زیرا او نسبت به همسایگان خود که معتقد است بخشی از فرقه شیطانی هستند مشکوک می‌شود. نگرانی های رزماری توسط افراد نزدیک به او به عنوان پارانویا رد می شود. با این حال، به زودی آشکار می شود که او در قلب یک توطئه بزرگتر درگیر پسر تازه متولد شده اش است که گفته می شود پسر خود شیطان است. با کاوش در وحشت‌های احتمالی مادری، Rosemary’s Baby جایگاه خود را به عنوان یک زمان جهانی که در برابر گذشت زمان مقاومت می‌کند و هنوز هم می‌تواند بیننده را بترساند، ادعا کرد.

 

2- «مرد حصیری» (1973)

به کارگردانی رابین هاردی

نیم قرن پس از انتشار اولیه خود ، The Wicker Man The Wicker یکی از تأثیرگذارترین فیلم های ترسناک تا کنون است. مرد حصیری یک افسر پلیس مسیحی پرشور (ادوارد وودوارد) را دنبال می کند که مسئول تحقیق درباره ناپدید شدن یک کودک در جزیره منزوی سامراسل اسکاتلند است. متأسفانه برای او، آنچه که می‌توانست یک تحقیق ساده باشد، زمانی که افسر متوجه می‌شود جامعه مسیحیت را رها کرده و به جای آن از آیین‌های باروری بت پرستانه پیروی می‌کند، تبدیل به یک کابوس شهوت‌آمیز می‌شود.

 

در سال 1973 ، مرد حصیری در مورد خواسته های مخفی یک جامعه بزرگ مسیحی صحبت کرد ، که به جای پذیرش این که تماس جسمی صمیمی برای اکثر انسان ها لازم است ، رابطه جنسی و لذت را سرکوب می کند. امروزه ، این فیلم با نشان دادن چگونگی مردم در یک فرقه – یا دین – مایل به انجام هر کاری برای تأیید اعتقادات خود است ، یک کاوش اساسی در ایمان باقی مانده است. به علاوه ، چیز خاصی در مورد دیدن یک کریستوفر لی جوان در حال آواز خواندن و تشویق در حالی که شخص دیگری به طرز وحشتناکی می میرد ، وجود دارد.

 

3- “بچه های ذرت” (1984)

به کارگردانی فریتز کیرش

Children of the Corn یکی از پربارترین و مسلماً بدترین فرنچایزهای ترسناک است که 11 فیلم را در خود جای داده است. با وجود دنباله‌های غیرضروری، فیلم اصلی ۱۹۸۴، بر اساس داستان کوتاهی از استیون کینگ، یکی از ناراحت‌کننده‌ترین فیلم‌هایی است که تا به حال دیده‌اید. زوج جوانی به نام برت (پیتر هورتون) و ویکی (لیندا همیلتون) در حال سفر در مزارع ذرت نبراسکا هستند. در آنجا است که آنها با یک فرقه مذهبی آشنا می شوند که «کسی که پشت ردیف راه می رود» را می پرستد. بدتر از آن، این فرقه از کودکانی ساخته شده است که معتقدند هر فردی بالای 18 سال باید بمیرد. دیدن ذهن های جوان که قبلاً توسط یک فرقه متعصب منحرف شده اند، به بیننده احساس ناامیدی مطلق می دهد. چگونه می توانید کسی را که هرگز چیز دیگری نمی شناسد تغییر دهید؟ از مزارع ذرت دنباله ها دور بمانید، اما نسخه اصلی یک شاهکار در تعلیق است. به بازیگران کورتنی گینز در نقش مالاچی و جان فرانکلین در نقش آیزاک توجه ویژه ای داشته باشید.

 

4-شهدا (2008)

به کارگردانی پاسکال لوژیه

تفاوت بین یک فرقه و دین چیست؟ آنها هر دو مبتنی بر ایمان و آیین ها هستند و در طول تاریخ ، حتی می توان گفت که دین به افراد بیشتری آسیب رساند تا فرقه ها. این بخشی از چیزی است که شهدای پاسکال لاژیه را بسیار جذاب می کند، زیرا فرقه شیطانی فیلم فرانسوی شیطان یا خدایان بت پرست را نمی پرستد. در حقیقت ، آنها از شهدای کلیسای مقدس الهام می گیرند تا آنچه را که واقعاً فراتر از حجاب زندگی وجود دارد ، کشف کنند. قربانیان شهدا از بدترین و تهاجمی‌ترین روش‌ها عبور می‌کنند، زیرا فرقه ثروتمند فیلم سعی می‌کند آنها را به شهدای واقعی تبدیل کند، قادر به نگاهی اجمالی به بهشت و زمزمه اسرار خدا برای زنده‌ها. و لاوگیر از نشان دادن همه جزئیات شکنجه های گسترده خود خودداری نمی کند ، و این یکی از خشن ترین فیلمهایی است که تاکنون تصور شده است. حتی اگر عاشق فیلم‌های ترسناک درباره فرقه‌ها هستید، باید با احتیاط به این فیلم نگاه کنید، مبادا برای زندگی ضربه‌ای بخورید.

 

5-Safe Haven-بخش ‘V/H/S 2’ (2013)

به کارگردانی تیمو تجاهانتو و گرت ایوانز

به دنبال سنت فیلم برداری یافت شده از فرنچایز V/H/S، تیمو تجاهجانتو و گرت ایوانز Safe Haven گروهی از روزنامه نگاران را دنبال می کند که به یک فرقه نفوذ می کنند تا اسرار کثیف آن را فاش کنند. در حالی که فیلم کوتاه زمانی که موجود شیطانی مورد پرستش فرقه وارد بازی می شود به هم می ریزد، اما Safe Haven خیلی قبل از اینکه عناصر ماوراء طبیعی خود را نشان دهد کاملاً وحشتناک است. تحقیقات خبرنگاران بر رهبر معنوی فرقه متمرکز شده است، مردی که تنها به عنوان “پدر” (اپی کوسندار) شناخته می شود، که جامعه خود را محکم نگه می دارد. پدر با وعده مکانی در بهشت به کسانی که از او پیروی می کنند، شیوه زندگی سختگیرانه ای را برای مردم پناهگاه امن تحمیل می کند و در عین حال زنان را به نقش بندگی تقلیل می دهد. این فیلم کوتاه همچنین نشان می دهد که پدر با دختران جوان جامعه خود رابطه جنسی دارد. و در نیمه راه فیلم، پدر همه را متقاعد می کند که دست به خودکشی دسته جمعی بزنند. ترسناک ترین قسمت آن؟ این نوع جامعه وجود داشت – و هنوز هم وجود دارد. این یک فکر واقعاً وحشتناک است.

 

6- «دعوت» (2015)

به کارگردانی کارین کوساما

در حالی که بیشتر فیلم‌های ترسناک درباره فرقه‌ها از فولکلور و اسطوره‌های باستانی الهام می‌گیرند، «دعوت» اثر کارین کوساما دامنه‌های یک جامعه بسته در هسته جامعه مدرن را بررسی می‌کند. در این فیلم، یک زوج ثروتمند چند دوست را برای شام دعوت می کنند و قول می دهند که بعد از چند سال غیبت دوباره با هم ارتباط برقرار کنند. زمانی که میزبانان شروع به اشتراک گذاری جهان بینی عجیبی می کنند که در حین پیوستن به یک فرقه به دست آورده اند، که البته عواقب فاجعه باری برای همه به همراه دارد، شام چرخشی عجیب به خود می گیرد. دعوت نشان می دهد که چگونه تروما می تواند حتی عاقل ترین افراد را به تغییر درک خود از قوانین اجتماعی سوق دهد. این همچنین یک داستان هشداردهنده است که چگونه جوامعی که شفای عاطفی معجزه آسا را به بازار عرضه می کنند، در واقع فرقه هایی هستند که احتمالاً بیشتر از اینکه کمک کنند آسیب خواهند رساند.

 

7-“Baskin” (2015)

به کارگردانی Can Evrenol

Can Evrenol’s Baskin یک فیلم ترسناک ترکی است که مملو از فولکلور و سورئالیسم است. داستان درباره گروهی از افسران پلیس است که به یک تماس برای کمک پاسخ می‌دهند و ناخواسته به جهنم می‌روند. این یک استعاره نیست، آنها واقعاً از سد بین ابعاد عبور می کنند و به جای رنج و درد ختم می شوند. در آنجا آنها قربانی یک فرقه شیطانی می شوند که به نام ارباب تاریک خود مراسم شیطانی را انجام می دهند. باسکین مملو از فرهنگ ترکی است و آن را برای مخاطبان غربی چالش برانگیز می کند. با این حال، تصاویر کابوس‌آمیز فیلم می‌تواند باعث زخمی شدن افراد از هر فرهنگی شود، و عاشقان چیزهای عجیب و غریب به خوبی توسط فرقه بی‌سابقه باسکین خدمت خواهند کرد.

 

8-“The Void” (2016)

به کارگردانی استیون کوستانسکی و جرمی گیلسپی

فیلم The Void اثر استیون کوستانسکی و جرمی گیلسپی نه شخصیت محکمی دارد که امیدها و ترس‌های ما را ثابت کند و نه داستان آن به‌ویژه تازه است. اما چیزی که The Void از نظر ماهیت فاقد است، در سبک جبران می کند. داستان درباره یک افسر پلیس است که با خدمه و چند بیمار در یک بیمارستان نیمه متروکه به دام می افتد. آنها به زودی هدف فرقه ای می شوند که به یک نهاد لاوکرافت اختصاص داده شده است. بازماندگان در حالی که سعی می کنند از فرقه فرار کنند، یکی یکی کشته می شوند. اما هر یک سنت از بودجه فیلم صرف گریم و جلوه های عملی شد تا طرح های خارق العاده ای از موجودات ارائه شود. این فیلم همچنین برای درک این موضوع که ترس لاوکرفتی در حاشیه بین ایمان و علم رشد می کند، امتیاز بیشتری به دست می آورد، با شخصیت شروری که هم خدایان الدریچ را می پرستد و هم آزمایش های وحشتناکی انجام می دهد.

 

9-“The Endless” (2017)

به کارگردانی جاستین بنسون و آرون مورهد

جاستین بنسون و آرون مورهد The Endless یک خدای الدریچ دستکاری زمان دارند که مردم را در حلقه های موقتی به دام می اندازد تا آنها را شکنجه کند. همچنین این یک مراقبه آرام و شگفت‌آور در مورد آسیب‌های دوران کودکی است، زیرا کارگردان‌ها نقش دو برادر را بازی می‌کنند که با این واقعیت که توسط یک فرقه بزرگ شده‌اند کنار می‌آیند. بنسون و مورهد با در دست گرفتن کنترل خلاقانه کامل، از فیلمنامه تا تدوین، داستانی جذاب از خانواده، عشق و احترام به خود را روایت می کنند. این فیلم قدرت پذیرش و اجتماع را با نمایش فرقه‌ای که به دور از شر و اشتباه است، بررسی می‌کند. جامعه به جای آسیب رساندن به برادران، آماده است تا با آغوش باز از آنها استقبال کند، که چشم انداز تازه ای است. در The Endless به اندازه کافی نمایش وجود دارد که تماشاگران معمولی سینما را راضی کند. با این حال، در پایان، The Endless به دلیل بیان یک داستان بسیار بدیع و در عین حال احترام به روابط انسانی شخصیتش، شایسته ستایش است.

 

10-آیین “(2017)

به کارگردانی دیوید بروکنر

گروهی از دوستان در حال پیاده‌روی تصمیم می‌گیرند از میان‌بر جنگلی بی‌نشان بروند. پیش‌فرض «آیین» اثر دیوید بروکنر شبیه داستان یک داستان کلیشه‌ای ترسناک به نظر می‌رسد، اما فیلم به دور از داستان دیگری از گم شدن افراد گنگ است. ابتدا، گروه سفر خود را با هم انجام می دهند تا یاد و خاطره دوست مرده ای را که قبل از اینکه با هم ترک کنند به قتل رسیده، جشن بگیرند. بعد، انحراف غیرمنتظره آنها به دلیل یک مشکل شدید سلامتی اتفاق می افتد. با این حال، آنها در جنگل گم می شوند و توسط یک موجود عجیب و غریب و فرقه ای که آن را می پرستند عذاب می دهند. این موجود می تواند مردم را وادار کند تا بزرگترین پشیمانی ها و ترس های خود را ببینند، قدرتی که گروه را مجبور می کند تا از مرگ دوست خود خلاص شوند. مخلوق The Ritual نیز به دلیل اینکه یکی از اصیل ترین و خلاق ترین هیولاهای دهه آخر سینما بوده، شایسته ستایش است.

 

11-Mandy (2018)

به کارگردانی پانوس کازماتوس

نیکلاس کیج یک ستاره تفرقه‌انگیز است و عاشقان مهارت‌های بازیگری استثنایی او را ستایش می‌کنند، در حالی که متنفران به این نکته اشاره می‌کنند که چگونه گریمس‌های اغراق‌آمیز او غوطه‌ور شدن هر فیلمی را می‌شکند. پس چه کسی فکرش را می‌کرد که یکی از بهترین و محبوب‌ترین بازی‌های کیج در فیلمی با دوئل اره برقی باشد؟

 

Mandyfollows Cage اثر Panos Cosmatos در نقش مردی که وقتی همسرش توسط یک فرقه شیطانی دستگیر و کشته می شود همه چیز را از دست می دهد. پس از اندکی اندوه، شخصیت کیج تصمیم می گیرد به دنبال افرادی برود که همسرش را به قتل رساندند و آنها را یکی یکی بکشند. در حالی که مندی منظره‌ای از خون و روده را ارائه می‌دهد، اما به کیج این فرصت را می‌دهد تا از تمام انرژی آشفته‌اش برای بیان درد و رنج شوهری غمگین پر از خشم و پشیمانی استفاده کند. در نتیجه، مندی خشن است اما به طرز شگفت‌انگیزی احساساتی است و این را به یکی از بهترین فیلم‌های ترسناک درباره یک فرقه تبدیل می‌کند.

 

12-«ارثی» (2018)

به کارگردانی Ari Aster

فیلم ارثی آری آستر که آشکارا با الهام از بچه رزماری الهام گرفته شده است، خانواده ای را دنبال می کند که در اثر فاجعه ای که کوچکترین دخترش در یکی از وحشتناک ترین و ناراحت کننده ترین تصادفات تاریخ سینما جان خود را از دست داده است، می پردازد. پس از مرگ وحشیانه، خانواده شروع به درک می کنند که نیروهای ماوراء طبیعی در رنج آنها دخیل هستند و به نظر می رسد که همه اینها به فرقه ای از افراد عجیب و غریب مرتبط است که هر کجا که می روند آنها را دنبال می کنند. در قلب سریال Heritary، مادر خانواده قرار دارد، با بازی تونی کولت در اجرای جنایتکارانه ای که توسط جوایز اسکار نادیده گرفته شد، در میان یک خانواده کامل که به اندازه کافی برای تماشاگران وقت گذاشته اند تا درد خود را با هم در میان بگذارند.

 

13 – “رسول” (2018)

به کارگردانی گرت ایوانز

در حالی که اکثر فرقه ها نیروهای ماورایی را می پرستند، حواری گرت ایوانز جامعه ای را دنبال می کند که به روح طبیعت اختصاص داده شده است، که مستقیماً بر محصولات آنها تأثیر می گذارد و تضمین می کند که آنها در جزیره ای منزوی رشد می کنند. این فیلم با الهام از مرد حصیری، مردی به نام توماس (دن استیونز) را دنبال می کند که به جامعه جزیره نفوذ می کند تا خواهرش را که برای باج گیری ربوده شده بود، پیدا کند. توماس با تظاهر به اینکه تازه مسلمان شده است، بخشی از فرقه می شود و به آرامی اسرار مرگبار آن را آشکار می کند. از آنجایی که توماس یک مبلغ سابق است که ایمان خود را از دست داده است، رسول نیز تأملی در مورد اعتقاد است. در حالی که توماس عمیق‌تر به این فرقه می‌رود، مجبور می‌شود تعجب کند که واقعاً مشرکان چقدر با مسیحیانی که تصمیم به فرار از آنها داشت متفاوت هستند. در نهایت، رسول فقط زرق و برق دار است، هم در نمایش مناسک الهی فرقه به عنوان مجازات خونین آن برای کسانی که از قوانین خود پیروی نمی کنند. اگرچه ممکن است Apostle برای برخی افراد خیلی کند بسوزد، اما همچنان در زمره بهترین فیلم های ترسناک درباره فرقه ها قرار می گیرد.

 

14-«Midsommar» (2019)

به کارگردانی Ari Aster

آری آستر با به روز رسانی داستان مرد حصیری برای نسل جدید، بت پرستی را به عنوان استعاره ای از راست افراطی در میدسومار بررسی می کند. این فیلم درباره یک جامعه بسته است که وقتی یک زن غمگین (فلورانس پوگ) را متقاعد می‌کنند تا مراسم وحشیانه خشونت را انجام دهد، عضو جدیدی پیدا می‌کنند. با این حال، Midsommar به قدری غنی است که به عنوان یک کاوش تأثیرگذار در مورد تروما و اثرات ماندگار افسردگی باقی می ماند. هر فریم از Midsommar پر از جزئیات کوچکی است که به فرهنگ بت پرستی ادای احترام می کند. این فیلم عمیقاً آزاردهنده است و حتی شجاع ترین شیاطین ترسناک را به چالش می کشد تا چشمان خود را باز نگه دارند زیرا فرقه بت پرست Midsommar ما را به تجربه ای زیبا از رنگ، صدا و خون می برد. اما این سفر ارزش وقت شما را دارد، زیرا بدون شک Midsommar یک تجربه فراموش نشدنی است.

 

15- «مرد خالی» (2020)

به کارگردانی دیوید پریور

اگر هرگز نام مرد خالی را نشنیده باشید، یا شنیده باشید و فوراً آن را رد کرده باشید، بخشیده خواهید شد، زیرا عنوان آن را شبیه یک فیلم مرد باریک برای نوجوانان جوان کرده است. اگرچه فیلم کارگردان دیوید پریور هنگام اکران در سال 2020 در طول همه‌گیری گم شد، اما سزاوار توجه شماست، و هر چه کمتر بدانید که وارد آن شوید، بهتر است. بله، صحنه ای با نوجوانان و یک نوع افسانه شهری وجود دارد، اما این فقط سطح است. مرد خالی خیلی بیشتر است. جیمز بج دیل نقش کارآگاهی را بازی می‌کند که در حال بررسی یک سری از مرگ‌های وحشیانه است که او را به یک فرقه عجیب و غریب سوق می‌دهد. ممکن است فکر کنید قبلاً آن را دیده‌اید، اما هر بار که فکر می‌کنید همه چیز را فهمیده‌اید، این فیلم برخلاف انتظارات شما پیش می‌رود. این یک اکت پایانی تکان دهنده دارد، اما صحنه آغازین کشیده مرد خالی است که در کوه های بوتان اتفاق می افتد و به بیننده می گوید که این شبیه سازی خالی از فیلم های ترسناک دیگر نیست، بلکه چیزی کاملاً بدیع و فراموش نشدنی است.