۱۰ اسباب بازی پسرانه که باید داشته باشید

۱۰ اسباب بازی پسرانه که باید داشته باشید
خرداد 28, 1401
105 بازدید

  اسباب بازی جزئی جدا نشدنی از دنیای کودکی و بهترین ابزار رشد و یادگیری برای کودکان است. همه والدین دوست دارند فرزندی مسئولیت پذیر، با پشتکار، صبور، مهربان و حامی داشته باشند. نکته مهم در تربیت فرزند توجه به ابزار مهمی به نام اسباب بازی است. در کنار همه روش‌های فرزند پروری انتخاب و […]

 

اسباب بازی جزئی جدا نشدنی از دنیای کودکی و بهترین ابزار رشد و یادگیری برای کودکان است. همه والدین دوست دارند فرزندی مسئولیت پذیر، با پشتکار، صبور، مهربان و حامی داشته باشند. نکته مهم در تربیت فرزند توجه به ابزار مهمی به نام اسباب بازی است. در کنار همه روش‌های فرزند پروری انتخاب و خرید اسباب بازی مناسب برای کودکمان می‌تواند مناسب‌ترین راه برای آموزش مفاهیم زندگی به او باشد.

اسباب بازی‌های پسرانه نیز از این قاعده مستثنی نیستند و تاثیر بالایی بر روحیه و روش زندگی کودک دارند. مردان موفق آینده پسربچه‌های شیرین و ماجراجو امروز هستند که با انتخاب شمشیر یا لگو اسباب بازی مسیری متفاوت برای آینده خود خواهند ساخت.

بهترین اسباب بازی پسرانه

باید بدانید هیچ اسباب بازی با عنوان بهترین اسباب بازی پسرانه وجود ندارد. نمی‌توان به یک اسباب بازی خاص برچسب عالی و بهترین بودن زد و از مزایای سایر بازی‌ها غافل ماند. برای هر کودک با سلیقه و مهارت‌های متفاوت، اسباب بازی مناسب وجود دارد و مهمترین نکته برای خرید اسباب بازی پسرانه جدید، خرید بهترین اسباب بازی برای کودک من است.علایق و توانمندی‌های کودک را بشناسید، نقاط ضعف او را بررسی کنید و در نهایت انتخابی مناسب فرزندتان داشته باشید.

یک ابزار مناسب برای این کار داشتن لیستی از اسباب بازی‌های موثر و مفید برای همه کودکان است. شما می‌توانید پس از ارزیابی کودک از درون لیست انتخاب مناسب فرزندتان را داشته باشید. در ادامه تاثیرگذارترین اسباب بازی‌های مناسب پسران را معرفی خواهیم کرد.

ماشین اسباب بازی

نمی‌شود از اسباب بازی پسرانه صحبت کرد اما درباره ماشین اسباب بازی حرفی نزد. ماشین اسباب بازی محبوب‌ترین اسباب بازی پسرانه و البته موثرترین آن است. انواع ماشین کنترلی، ماشین شارژی، کامیون اسباب بازی، ماشین پلیس، ماکت ماشین … هر کدام اهمیت زیادی در یادگیری کودک دارد. مهمترین نکته تناسب سن کودک با نوع ماشین اسباب بازی است. مثلا برای کودکان زیر یکسال بهتر است ماشین اسباب بازی پلاستیکی خرید و یا برای کودکان ۱ تا۳ سال کامیون اسباب بازی پلاستیکی بزرگ انتخابی مناسب است. کودکان ۳ تا ۵ سال ماشین شارژی دوست دارند و بعد از ۵ سالگی جمع کردن چند ماشین فلزی ماکت جذابیت زیادی خواهد داشت. انواع ماشین کنترلی نیز انتخابی مناسب برای ۸ ساله‌ها تا ۸۰ ساله‌ها است.

بازی با ماشین اسباب بازی تاثیر زیادی در بالا رفتن اعتماد به نفس و تمرکز کودک دارد. هدایت یک ماشین کنترلی علاوه بر اینکه هماهنگی چشم و دست کودک را بالا می‌برد در مهارت‌های کنترل هیجان کودک نیز موثر خواهد بود.

تفنگ اسباب بازی

خشن و پر تنش یا آموزنده و مفید؟! این اولین سوال والدین در مواجهه با انواع تفنگ اسباب بازی است. برخی اعتقاد دارند اسباب بازی‌های مبارزه‌ای مثل تفنگ، شمشیر اسباب بازی و یا تیروکمان خشونت را در کودکان ترویج می‌دهند. با این حال مطالعات روانشناسی انجام شده در این زمینه رابطه مستقیمی بین اسباب بازی مبارزه‌ای و خشونت در نوجوانی و بزرگسالی پیدا نکرده‌اند. اگر کودک رقابت طلبی و هیجان زیادی دارد انتخاب یک تفنگ اسباب بازی با ظاهری غیر واقعی به کنترل هیجانات او کمک خواهد کرد. از طرفی تفنگ آبپاش اسباب بازی بهترین انتخاب برای والدین حساس تر است زیرا هیچ گونه خشونتی ندارد و مفرح و سرگرم کننده است. در انتخاب هر یک از اسباب بازی‌های مبارزه‌ای و تفنگ باید دقت کرد که هدف از خرید افزایش مهارت دقت و تمرکز و همچنین تخلیه انرژی و هیجان کودک باشد نه ایجاد رقابت بین کودکان.

اسباب بازی کنترلی

اسباب بازیهای کنترلی و هدایت آن‌ها برای کودک جذابیت بالایی دارد. ماشین کنترلی، ربات کنترلی، کوادکوپتر، قطار کنترلی و… هر یک جذابیت‌های ظاهری و کاربردی خود را دارند.بهتر است در انتخاب اسباب بازی کنترلی داشتن چند کاربره مختلف، هدایت پذیری آسان و کیفیت را مد نظر داشته باشید. یک ماشین کنترلی ساده می‌تواند برای کودکان ۴-۵ ساله جذاب باشد اما برای پسر ۸ ساله خود بهتر است یک کامیون کنترلی یا جرثقیل کنترلی پیشرفته بگیرید. 

بازی فکری

بازی‌های فکری و بردگیم‌ها نیازی به تعریف ندارند. انواع بازی‌های فکری، آموزشی و گروهی اولویت بسیاری از والدین در خرید هستند. این بازی‌ها کودک را به چالش می‌کشند و مهارت حل مسئله را در او بالا می‌برند. بازی‌های گروهی نیز قدرت مذاکره را افزایش می‌دهند.

از جمله بهترین بازی‌های فکری و گروهی می‌توان مونوپولی، گربه‌های انفجاری، جالیز، استوژیت و اونو را نام برد. در انتخاب نوع بازی فکری از کودک نظر بخواهید و سعی کنیم معمای فکری بازی کمی بالاتر از مهارت‌های او باشد. بازی‌های آسان او را خسته می‌کند و اگر بازی خیلی سخت باشد اعتماد به نفس فرزندمان کم خواهد شد. 

اسباب بازی ورزشی

جنب و جوش قسمت جدا نشدنی از فعالیت‌های روزمره کودکان و به خصوص پسران است. پسربچه‌ها انرژی زیادی دارند و دائم به دنبال روشی برای تخلیه آن هستند. بازی‌های ورزشی و حرکتی برای تخلیه انرژی و افزایش قدرت بدنی کودکان بسیار مناسب هستند. انواع دوچرخه پسرانه از حدود ۴ سالگی برای کودک قابل استفاده اند. توپ، حلقه بسکتبال، ترامپولین و حلقه‌های ورزشی نیز دیگر اسباب بازی‌های ورزشی مورد علاقه پسران هستند. بهتر است اسکیت برد و اسکیت بعد از کامل شدن مهارت‌های حرکتی کودک تهیه شوند.

انواع پازل

چیدنی‌های دو قطعه چوبی تا پازل‌‌های هزار تکه و ۵۰۰۰ تکه همگی بازی‌های مفید برای تقویت مهارت تجسم و هوش تصویری کودک هستند. شما می‌توانید انواع پازل کودک آموزشی را از ۲ سالگی برای پسر خود تهیه کنید. پازل‌های تم جانوران، ماشین و دایناسور مدل‌هایی هستند که پسر بچه‌ها بیشتر دوست دارند.

انواع لگو و اسباب بازی ساختنی

کمتر لیست اسباب بازی پسرانه‌ ای پیدا می‌شود که در آن اسمی از لگو ساختنی نباشد. این ساختنی مبتنی بر خلاقیت و قدرت تجسم، به کودک اجازه می‌دهد آنچه در ذهن دارد را با آجرهای لگو بسازد و مهارت‌های حرکتی و عضلانی او را نیز بهبود می‌بخشد. انواع لگوهای حرفه‌ای مثل لگو تکنیک نیز مثل یک معمای ساختنی هستند که مهارت نقشه خوانی و ساختن کودک را افزایش می‌دهند. لگو تنوع بسیار زیادی دارد، از لگو ماشین گرفته تا لگو سری آیدیز که بهترین لگو برای پسران هستند.

اسباب بازی ابزار آلات

پیچ گوشتی، آچار، دریل و انبردست از جمله ابزار آلات جذاب اما خطرناک برای کودکان هستند. بازی با ابزار آلات و تجربه ساختن و خراب کردن علاوه بر تقویت اعتماد به نفس، حل مسئله و مهارت زندگی را به کودکان یاد می‌دهد. تهیه یک ست ابزار هم کودک را از خطر دور نگه می‌دارد و هم علاقه او را به سمت مهارت کسب کردن خواهد برد.

فیگور و اکشن فیگور

اکشن فیگور، فیگور حیوانات و فیگور دایناسورها اسباب بازی‌های مناسب برای بازی‌های وانمودی پسرانه هستند. کودکان دوست دارند در یک جنگل باشند یا به دوران ژوراسیک بروند و یا با بتمن و مرد عنکبوتی بازی کنند. اکشن فیگور انعطاف خوبی دارد و کودک به کمک آن می‌تواند بازی‌های خلاقانه و تکرار نشدنی انجام دهد.

عروسک پسرانه

وقت آن شده تا کلیشه‌های جنسیتی مربوط به اسباب بازی را فراموش کنیم. عروسک نه یک اسباب بازی دخترانه، که یک اسباب بازی کودکانه است. عروسک پسرانه محصولی آرامش بخش و انتقال دهنده احساسات برای کودک است. یک عروسک پولیشی حیوانات یا با یک شخصیت محبوب کودک در زمان خواب و بازی به او احساس امنیت می‌دهد و همکار خوبی برای آموزش به کودک نیز خواهد بود.

قیمت اسباب بازی پسرانه

اسباب بازی پسرانه تنوع بالایی دارد، در هر یک از دسته بندی‌ها می‌توان اسباب بازی ارزان یا گران پیدا کرد. مثلا قیمت ماشین کنترلی از حدود ۷۰ هزار تومان شروع می‌شود و ماشین کنترلی حرفه‌ای حدود ۲۰ میلیون تومان قیمت دارد.. خرید اسباب بازی ارزان پسرانه کار سختی نیست و میتوان با مقایسه قیمت‌ها مناسب‌ترین فروشگاه را انتخاب کرد. اگر قصد دارید یک اسباب بازی پسرانه بزرگ یا گران تهیه کنید، خرید قسطی اسباب بازی را به شما توصیه می‌کنیم. شما می‌توانید انواع دوچرخه پسرانه، ماشین شارژی بزرگ، ماشین کنترلی و … را با مناسب‌ترین قیمت و به صورت قسطی از فروشگاه اسباب بازی هویو خریداری کنید. خرید اقساطی از سایت هویو نیاز به ضامن یا چک ندارد و بسیار ساده است.

از کجا بخریم؟

برای خرید اسباب بازی پسرانه جدید می‌توانید از فروشگاههای حضوری اسباب بازی یا بازارچه‌ها بازدید کنید و یا از سایت‌های مطمئن فروش اینترنتی اسباب بازی پسرانه استفاده کنید. خرید حضوری این امکان را می‌دهد تا کالا را از نزدیک لمس کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید، البته در بسیاری از موارد به خصوص کالاهای گران مثل ماشین شارژی یا ماشین کنترلی پلمپ کالا باز نمی‌شود و داشتن گارانتی و قابلیت مرجوعی و تعویض امری ضروری است. فروشگاه اسباب بازی هویو جزئیات دقیقی اعم از آلبوم عکس و ویدئو اسباب بازی را در سایت خود قرار داده تا با آگاهی کامل از کارکرد محصول خرید کنید. از طرفی کلیه اسباب بازی‌های فروشگاه هویو امکان بازگشت و تعویض دارند و کالاهایی نظیر ماشین شارژی، ماشین کنترلی و دوچرخه با گارانتی تضمین اصالت کالا ارائه می‌شوند. بهترین گزینه برای خریدی مطمئن، ارزان و بدون دردسر برای والدین دغدغه مند و پر مشغله، خرید از فروشگاه اسباب بازی هویو خواهد بود.

 

 

برچسب‌ها:, , , ,