پنج عامل کلیدی که بر قیمت ایمپلنت دندان تاثیر می گذارند

مهر 4, 1401
45 بازدید

  یکی از درمان های محبوب و فوق العاده برای دندان های آسیب دیده و از دست رفته که مانند دندان های طبیعی به نظر رسیده و فواید زیادی داشته و همچنین از استخوان های فک، لثه و دندان های اطراف محافظت می کند، ایمپلنت دندان است. با این حال، کاشت دندان گران بوده و […]

 

یکی از درمان های محبوب و فوق العاده برای دندان های آسیب دیده و از دست رفته که مانند دندان های طبیعی به نظر رسیده و فواید زیادی داشته و همچنین از استخوان های فک، لثه و دندان های اطراف محافظت می کند، ایمپلنت دندان است.

با این حال، کاشت دندان گران بوده و به این ترتیب، آگاهی کامل در مورد عواملی که بر قیمت این گزینه تأثیر می‌گذارند، قبل از انجام این جراحی بسیار مهم است. فاکتورهای مختلفی ممکن است در این زمینه دخیل باشند. چه مواد مورد استفاده، تعداد ایمپلنت های مورد نیاز، یا صرفاً ناحیه ای که ایمپلنت در آن قرار می گیرد.

در ادامه مطلب، ما تمام عواملی را که بر هزینه تأثیر می گذارند، تجزیه و تحلیل کرده ایم تا به شما کمک کند یک درمان مناسب را با هزینه مناسب دریافت کنید.

پنج عامل مهمی که بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارند کدامند؟

به طور کلی، قیمت ایمپلنت دندان تحت تأثیر عوامل مختلفی است که باید هنگام جستجو و مقایسه هزینه کاشت دندان در نظر بگیرید:

1. تعداد ایمپلنت ها

تعداد ایمپلنت های مورد نیاز شما به وضعیت فردی شما بستگی دارد. در واقع، اگر نیاز به تعویض چندین دندان دارید، به بیش از یک ایمپلنت نیاز خواهید داشت. به عنوان یک قاعده کلی، با استفاده از ایمپلنت های معمولی، باید هشت یا تعداد بیشتری ایمپلنت داشته باشید تا یک قوس کامل از دندان ها جایگزین شود. بدیهی است که هر چه تعداد بیشتری مورد نیاز باشد، هزینه درمان نیز بالاتر خواهد بود.

2. مواد مورد استفاده

نوع مواد مورد استفاده برای ایمپلنت شما بر هزینه آن تأثیر می گذارد. برای ایمپلنت های سنتی معمولی برای خود ایمپلنت و تاج سرامیکی وجود خواهد داشت. ایمپلنت می تواند از تیتانیوم یا زیرکونیا ساخته شود. در مورد تیتانیوم، این فقط برای پیچی است که به استخوان فک متصل می شود. 

از سوی دیگر، زیرکونیا برای ایمپلنت های یک تکه استفاده شده و بنابراین تاج را نیز شامل می گردد. معمولاً هزینه ای که برای ایمپلنت دندان ارائه می شود شامل تمام مواد مورد نیاز است. 

با این حال، همیشه بهتر است در مورد کیفیت مواد با یک متخصص ایمپلنت مشورت نمایید. شاید مواد بی کیفیت در کوتاه مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما شود، اما بعداً می تواند منجر به تغییر رنگ ایمپلنت و سایر عوارض شود.

C:\Users\Arya\Desktop\dental-cleaning-and-examinations201.jpg

3. نوع ایمپلنت دندان

دندانپزشک بسته به نیاز شما، ممکن است یک یا چند ایمپلنت را توصیه کند. ایمپلنت یک گزینه محبوب برای جایگزینی دندان از دست رفته است. با این حال، آن برای جایگزینی چندین دندان یا برای یک بریج کامل نیز استفاده می شود. 

یک بریج کامل که از ایمپلنت پشتیبانی می نماید، شبیه دندان ‌های طبیعی بوده و به گونه‌ ای طراحی شده که ماندگاری بالایی دارد. همچنین نسبت به پروتزهای معمولی راحت تر و پایدارتر است. با این حال، هزینه آن گرانتر از پروتزهای مصنوعی معمولی می باشد.

4. نیازهای فردی شخص

یکی از بزرگ ترین عواملی قیمت کاشت دندان را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد، نیازها و وضعیت فردی ما است. این موارد عبارتند از:

  • تعداد مراجعات مورد نیاز: گاهی اوقات تعداد مراجعات شما به دندانپزشک قبل از تکمیل این فرآیند می تواند بر هزینه کلی کاشت دندان اثر بگذارد. برای مثال، تعداد عکسهای مورد نیاز از دندان یا فک و نیز کشیدن دندان ها.
  • ضخامت فک: همانطور که می دانید اگر شما از تراکم استخوان کافی برای فک برخوردار نباشید، به عمل پیوند استخوان نیاز دارید. پیوند استخوان قطعا به هزینه کلی ایمپلنت می افزاید.
  • زمان بهبودی: زمان بهبودی و قرار دادن بریج یا پروتز نهایی بین سه تا نه ما طول می کشد. اگر شخص نیازمند زمان بهبودی طولانی باشد، شخص به یک بریج یا پروتز موقت نیاز دارد که این خود می تواند هزینه تر باشد.

5. مهارت و تجربه دندانپزشک 

جراحی ایمپلنت دندان یک فرآیند پیچیده است و تنها باید توسط متخصصینی انجام شود که آموزش های زیادی در زمینه ایمپلنت دندان گذرانده اند. در حالی که انتخاب یک دندانپزشک با مهارت بالا ممکن است هزینه بالاتری داشته باشد، اما این تنها راه برای اطمینان از دریافت بهترین درمان، با بهترین مواد و طولانی ترین نتایج است.

C:\Users\Arya\Desktop\shutterstock_91097888-min-957x1024.jpg.optim.jpg

جمع بندی

در نهایت و در حالی که مقایسه مستقیم هزینه ایمپلنت های دندان آسان نیست، اما دانستن میانگین این قیمت می تواند در تصمیم گیری های شما نقش مهمی داشته باشد. 

برای ارزیابی کامل هزینه ایمپلنت دندان، بهترین شروع، مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی تخصصی و مشاوره گرفتن از یک دندانپزشک مجرب است. دکتر شهاب محمدی، drmohammadi.com، یکی از با تجربه ترین دندانپزشکان ایمپلنت است که می تواند درک کاملی از شرایط فردی شما، گزینه های در دسترس و هزینه های درمان به دست آورد. 

به خاطر داشته باشید که در حالی که ایمپلنت دندان ممکن است یک سرمایه گذاری اولیه قابل توجه باشد، اما می تواند در طول زمان در هزینه شما صرفه جویی کند.