پرستار در منزل

پرستار در منزل
خرداد 18, 1402
30 بازدید

در سالهای اخیر با تغییر روش و سبک زندگی  درگیری های اعضای خانواده در تلاش برای یک زندگی بهتر و راحت و چالش هایی که در زندگی و شغل ایجاد می شودبیشتر شده و همین باعث می شود نتوانند مسئولیت های نگهداری یک فرد بیمار یا سالمند را در خانه  انجام دهند. در اینجاست که حضور افرادی […]

C:\Users\mohammad\Downloads\1\photo_2023-06-08_21-21-18.jpg

در سالهای اخیر با تغییر روش و سبک زندگی  درگیری های اعضای خانواده در تلاش برای یک زندگی بهتر و راحت و چالش هایی که در زندگی و شغل ایجاد می شودبیشتر شده و همین باعث می شود نتوانند مسئولیت های نگهداری یک فرد بیمار یا سالمند را در خانه  انجام دهند.

در اینجاست که حضور افرادی برای مراقبت و نگهداری آنان روند انجام مسئولیت های انها و زندگی را آسانتر خواهد کرد. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره لزوم پرستاری در منزل صحبت کنیم.

 

پرستار در منزل کیست؟

پرستار در منزل یک فرد با تخصص به علم پرستاری و پزشکی است در زمانی که فرد بیمار یا سالمند شرایط جابجایی برای درمان یا نگهداری را ندارند پرستار در منزل خدمات پرستاری را با بهترین کیفیت در منزل انجام می دهند.

پرستاری در منزل به افرادی که در منزل به دلایلی مانند نداشتن شرایط جابجایی، هزینه های بالای مراکز درمانی وکمبود وقت و….باید از تخصص یا خدمات پرستاری استفاده کنند کمک میکند تا بدون کمک و احتیاج و ازار دیگر اعضا خانواده سطح کیفی زندگی خوبی داشته باشند.

 

پرستاری در منزل برای چه افرادی انجام می گیرد؟

C:\Users\mohammad\Downloads\1\photo_2023-06-08_21-21-21.jpg

خدمات پرستاری تنها شامل سالمندان نمی شود و این خدمات افراد گروه های مختلفی را دربرمیگرد و این خدمات با توجه به گروه های مختلف برای خدمات مشخص متخصصانی را اعزام میکنند تا در تسریع و پیشرفت کار فرد کمک کننده باشند. در این قسمت بخش هایی که پرستاری در منزل انجام میگیرد را برای شما توضیح می دهیم در سایت آرین طب می توانید برای هر گروه از عزیزانتان پرستار در منزل انتخاب کنید.

پرستاری از کودک یا نوزاد در منزل

گاهی اوقات به دلیل مشغله های شغلی و برنامه های زندگی حضور والدین در ساعاتی از روز در کنار کودک وجود ندارد پرستار در منزل این شرایط را برای پدر و مادر فراهم میکند تا بدون نگرانی از تربیت و سلامت او  با خیال راحت کودک را در منزل بگذارند.

پرستاری از بیمار در منزل

گاهی اوقات امکان انتقال و جابجایی فرد بیمار برای بعضی خدمات پرستاری مانند پانسمان، بانداژ و… وجود ندارد یا باید بعد از ترخیص از بیمارستان از این خدمات استفاده کند در این شرایط حضور پرستاران متخصص در منزل برای انجام کارهای درمانی بسیار لازم و ارزشمند است.

پرستاری از سالمندان

امروزه به دلیل مشغله های فراوان کاری و زندگی ممکن است فرزاندان نمی توانند آنطور باید به عزیزانشان رسیدگی کنند حضور پرستار در منزل این روند را برای آنها راحت میکند همچنین اگر فرزندان در صورت نداشتن وقت نتوانند همنشینی با انها داشته باشند پرستار این خلا را هم پر خواهد کرد و سالمند به اسیب عاطفی دچار نخواهد شد و آرامش بیشتری را برای آنها فراهم میکند.

 

وظایف پرستار در منزل

پرستار باید در هر زمان و مکان بهترین خدمات را برای مددجو ارائه بدهد و در هر بخش خدماتی وظایف و مسئولیت های مخصوص به خود را دارند که متناسب با نیاز فرد متفاوت است مواردی مانند: خانه داری، خدمات کلینیکی و پرستاری، بهداشت، مراقبت های شخصی، حمل و نقل، تهیه وعده های غذایی، تسکین درد و…به عنوان مثال نمی تواند وظایفی که برای یک فرد سالمند است را برای کودک اجرا کند.

در ادامه برخی از خدماتی را که پرستار در منزل برای گروه های مختلف  به عهده دارد را برای شما لیست میکنیم.

وظایف پرستاری از سالمند در منزل

 • پیاده روی برای سالمندان انجام دهد.
 • برای مصرف دارهای انها نظارت داشته باشد.
 • با صحبت و هم نشینی روحیه مثبت در فرد ایجاد کند.
 • نظافت شخصی و استحمام
 • تهیه وعده های غذایی یا نظارت بر آن

وظایف پرستاری از بیمار در منزل

 • نظارت بر مصرف داروهای فرد بیمار
 • مراقبت های شبانه روزی
 • مراقبت های پرستاری مانند تعویض پانسمان، ساکشن، مراقبت از ونتیلاتور و ماسک اکسیژن، تزریقات، مراقبت از سوند و کیسه کولوستومی و… البته مراقبت های هر فرد بیمار متناسب با بیماری او متفاوت است اینها تنها بخشی از مراقبت های یک پرستار برای بیمار است.
 • کنترل علائم حیاتی

وظایف پرستاری از کودک در منزل

 • برنامه ریزی و نظارت بر مصرف داروی کودک
 • اجرای برنامه غذایی
 • انجام امورات خانه داری
 • نظافت، حمام و تعویض پوشک
 • کمک در انجام امورات درسی
 • برنامه ریزی برای سرگرمی و تفریح کودک

 

مزایای پرستاری در منزل

C:\Users\mohammad\Downloads\1\photo_2023-06-08_21-21-23.jpg

 1. دسترسی به پرستار در منزل: پرستار در منزل می تواند به صورت شبانه روزی برای مراقبت در دسترس باشد و به اعضا خانواده و فردی که به پرستار نیاز دارد کمک میکند تا ارامش داشته باشند و زندگی آنها از کیفیت بهتری برخوردار باشد.
 2. صرفه جویی در هزینه: در صورت استفاده از پرستار در منزل برای برخی کارها نیازی به رفت آمد در شلوغی شهر برای خدمات بیمارستان نیست.
 3. مدیریت دارو: اگر بیمار نسخه های متعددی از داروها داشته باشد و درزمان های مختلفی باید مصرف شود پرستار متخصص به شما کمک میکند تا داروها بدون تداخل دارویی در زمان های مناسب خورده شود.
 4. پشتیبانی و دقت و توجه: بیمارستان همه خواسته های فرد را توجه نمیکند و به دلیل رسیدگی به چند بیمار همزمان پشتیبانی و دقت کمی برای بیمار وجود دارد بنابراین با حضور پرستار در منزل خیال اعضا خانواده از نظر رسیدگی و توجه راحت خواهند بود. حتی نگهداری کودک در مهد توسط مربی هم همینطور می باشد و در صورت نگهداری پرستار در منزل کودک توجه و تربیت و رشد بهتری خواهد داشت.
 5. دریافت خدمات پرستاری به طور کامل سریعتر موجب بهبود حال بیماری های مزمنی مانند دیابت و… می گردد.

 

هزینه پرستار در منزل

پرستاری در منزل خدمات متنوعی دارد که به راحتی نمی توان برای همه یک قیمت واحد مشخص کرد قیمت پرستار در منزل بر اساس نوع پرستاری برای کودک، بیمار، سالمند است یا زمان پرستاری به صورت پاره وقت است یا نیمه وقت. و همچنین خدماتی که در پرستاری برای بیمار باید ارائه دهد برای پرستاری در منزل قیمت براورد هزینه می شود.

 

چگونه پرستار مناسب انتخاب کنید؟

برای انتخاب پرستار در منزل باید دقت و توجه بیشتری داشته باشید چون پرستار فردی است که در منزل و حریم خصوصی وخانوادگی شما مشغول به فعالیت است پس حتما باید از برخی ویژگی ها برتری و صلاحیت داشته باشد در ادامه برخی ویژگی ها را برای شما بیان میکنیم.

 • باید به ویژگی های شخصیتی فرد توجه کنید.
 • بااخلاق
 • دلسوز
 • متعهد و مسئولیت پذیر باشد
 • قابل اطمینان و مورد اعتماد باشد.

 

سخن آخر

پرستار در منزل از سالمندان، بیمار یا کودکان با مراقبت های دلسوزانه و مشخص تلاش میکند تا کیفیت زندگی خانواده ها را بهبود ببخشند ما در این مقاله با مطرح کردن برخی وظایف انواع پرستاری در منزل و مزایا و هزینه ی پرستار در منزل به شما درانتخاب یک پرستار خوب راهنمایی کردیم.

حتما به بررسی همه جانبه موارد برای انتخاب پرستار در منزل توجه داشت باشید و با توجه به شرایط ، زمان، جنسیت، مسافت و…. بهترین انتخاب را برای مراقبت در منزل داشته باشید اگر شما هم قصد دارید برای سالمند، کودک و بیمار خود پرستاری در منزل داشته باشید آرین طب بهترین انتخاب را برای پرستار در منزل در اختیار شما قرار می دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مرکز مشاوره برای پرستار در منزل در وب سایت آرین طب با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

 • 09121153344
 • 9-09120446305