معرفی کامل نرم افزار CRM + لیست قیمت + دانلود CRM

معرفی کامل نرم افزار CRM + لیست قیمت + دانلود CRM
مرداد 11, 1402
37 بازدید

معرفی کامل نرم افزار CRM + لیست قیمت + دانلود CRM در ادامه این نوشتار از سایت سیستم مدیریت اطلاعات فریار آمده است. انواع نرم افزارهای سی آر ام، نرم افزار حقوق و دستمزد، سیستم آرشیو اسناد، نرم افزار اتوماسیون اداری و … در سایت فریارسیستم موجود است. با ما تا اخر این نوشته همراه باشید. نرم‌افزار‌هایی که برای […]

نرم افزار CRM چیست

معرفی کامل نرم افزار CRM + لیست قیمت + دانلود CRM در ادامه این نوشتار از سایت سیستم مدیریت اطلاعات فریار آمده است. انواع نرم افزارهای سی آر ام، نرم افزار حقوق و دستمزد، سیستم آرشیو اسناد، نرم افزار اتوماسیون اداری و … در سایت فریارسیستم موجود است. با ما تا اخر این نوشته همراه باشید.

نرم‌افزار‌هایی که برای مدیریت ارتباطات با مشتریان کسب و کار‌ها طراحی و تولید شده اند، اصطلاحاً Customer relationship management یا به صورت مخفف CRM نامیده می‌شود. استفاده از نرم‌افزارهای CRM به طور رسمی در دهه 1990 شروع شد. در آن زمان، نرم‌افزارهای CRM ابزاری برای ثبت و مدیریت اطلاعات مشتریان بودند. با پیشرفت فناوری‌های اطلاعاتی، نرم‌افزارهای CRM به ابزاری برای مدیریت روابط با مشتریان تبدیل شدند و امکانات جدیدی اضافه شد.

با توجه به رشد روزافزون استفاده از نرم‌افزارهای CRM، آمارهای مختلفی درباره آنها منتشر شده است. به عنوان مثال، طبق گزارش شرکت Grand View Research، بازار نرم‌افزارهای CRM در سال 2020 بیش از 40 میلیارد دلار بوده است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2028 به بیش از 85 میلیارد دلار رشد کند. همچنین، طبق گزارش شرکت Gartner، در سال 2020 بازار نرم‌افزارهای CRM با رشد 12.6 درصدی، به یک میلیارد و 47 میلیون دلار رسیده است. حال که از بازار داغ این نرم‌افزار‌ها در جهان با خبر شدید شاید بخواهید بدانید که واقعاً این نرم‌افزار چیست و چه قابلیت‌هایی را برای کاربران خود فراهم می‌کند؟

نرم افزار CRM چیست؟

نرم افزار CRM چیست؟ در واقع نرم افزار CRM یک ابزار مدیریتی است که به کسب و کارها کمک می‌کند تا ارتباطات خودشان با مشتریان را به سریع ترین وراحت‌ترین شکل ممکن مدیریت کنند. این نرم افزار برای ثبت و مدیریت اطلاعات مشتریان، پیگیری فروش، ارتباط با مشتریان، و بهبود تجربه خرید مشتریان به کار می‌رود.

CRM چه می‌کند؟

نرم افزار CRM امکانات زیادی دارد که به کسب و کارها کمک کند. برخی از این امکانات عبارتند از:

– ثبت و مدیریت اطلاعات مشتریان

– پیگیری فروش و تبلیغات

– برنامه‌ریزی فعالیت‌ها و ارائه خدمات بهتر به مشتریان

– ایجاد و مدیریت تیکت‌های پشتیبانی

– تحلیل و گزارش‌دهی بهبود عملکرد کسب و کار

what is CRM

آیا سی آر ام می تواند به همه بیزینس ها کمک کند؟

بله، نرم افزار CRM می‌تواند در انواع و اقسام کسب و کارها مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع هر جا که مشتری باشد، ارتباطات مشتریان نیز باید مدیریت شود و این نرم افزارها این کار را برای ما به راحتی  انجام می‌دهند . این نرم افزار برای همه بیزینس ها، از کسب و کارهای کوچک و متوسط تا بزرگ و چند ملیتی مناسب است.

نرم افزار CRM برای چه کسب و کارها ضروری است؟

پیش از این اشاره کردیم که نرم افزار CRM برای همه کسب و کارهایی که با مشتریان سروکار دارند، قابل استفاده است و کمک می‌کند اما به طور خاص، کسب و کارهایی که در زمینه فروش، خدمات پس از فروش، پشتیبانی مشتریان، بازاریابی، برندینگ و تبلیغات، فعالیت می‌کنند، بیش از دیگر سازمان ها به این نوع از نرم افزار ها نیار دارند و به نوعی برای آنها ضروری است.

دانلود نرم افزار CRM رایگان

نرم افزار CRM در بازار دارای گزینه‌های متنوعی برای دانلود و استفاده است. معمولا شرکت‌هایی که نرم افزار CRM را ارائه می‌کنند، نسخه‌های رایگان یا آزمایشی این نرم افزار را برای کاربران خود در اختیار قرار می‌دهند. البته باید در نظر داشته باشید که بسته به نیازهای شما، نرم‌افزار CRM متفاوتی ممکن است برای شما مناسب باشد. در زیر، لینک‌هایی برای دانلود نرم‌افزارهای CRM رایگان و پرکاربرد را برای شما معرفی می‌کنم:

Zoho CRM  :

https://www.zoho.com/crm/

Hubspot CRM:

https://www.hubspot.com/products/crm/

Flowlu CRM:

https://www.flowlu.com/crm/

Bitrix24 CRM:

https://www.bitrix24.com/

SuiteCRM:

Download

Capsule CRM:

 https://capsulecrm.com/signup

EspoCRM:

Download EspoCRM

نرم افزار CRM رایگان اندروید

نرم افزار سی آر ام

نرم افزار CRM رایگان اندروید نیز در دسترس است. می‌توانید به فروشگاه گوگل پلی مراجعه کنید و از آنجا نرم افزار CRM مورد نظر خود را جستجو کرده و دانلود کنید. همچنین بنده چند لینک به منظور دسترسی آسان تر شما معرفی میکنم :

Zoho CRM:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zoho.crm&hl=en

Hubspot CRM:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hubspot.android.sales&hl=en

لازم به ذکر است که این لینک‌ها صرفاً به عنوان مثال ارائه شده‌اند و ممکن است نرم‌افزار CRM مناسب شما در این لیست نباشد. قبل از دانلود هر نرم‌افزاری، بهتر است امکانات و ویژگی‌های آن را با دقت بررسی کنید. در نهایت، برای استفاده بهتر از نرم افزار CRM، بهتر است که با کاربردهای مختلف آن آشنا شوید و سپس از امکانات آن بهره‌مند شوید. همچنین، لازم است به امنیت و حریم شخصی اطلاعات مشتریان توجه کنید و از ابزارهای موجود در نرم افزار CRM برای مدیریت و حفاظت از این اطلاعات استفاده کنید.

خلاصه

از گذشته تا کنون، ایجاد ارتباط با مشتریان برای فروش توسط مدیران کسب و کار‌ها اعم از کوچک و بزرگ انجام می‌شده است. حتی زمانی که کاغذ نیز جایگاه خاصی در کسب و کار‌ها نداشت، تاجران و بازاریان تمام تلاش خودشان را برای جذب مشتریان جدید، حفظ مشتریان فعلی و افزایش اعتبار خود از طریق گوش کردن به نیازمندی‌های مشتریان‌شان انجام می‌داده‌اند. سپس با توجه به بزرگ‌تر شدن کسب و کار‌ها و همچنین افزایش تعداد مشتری و به تبع آن زیاد شدن نیازمندی‌های مشتریان، پیشرفت تکنولوژی به کمک انسان‌ها آمده است تا با به کارگیری نرم‌افزار‌های مدیریت اطلاعات، انجام این امور برای مشتریان سازمان را راحت‌تر کند. امروزه، نرم‌افزارهای CRM به شدت در کسب و کارهای مختلف استفاده می‌شوند و به عنوان یکی از ابزارهای اساسی برای مدیریت روابط با مشتریان شناخته می‌شوند. CRM یا مدیریت روابط مشتریان، امروزه به عنوان یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای کاربردی در بین کسب و کارها شناخته می‌شود. نرم افزار CRM، به کسب و کارها کمک می‌کند تا ارتباطات خود با مشتریان خود را بهبود دهند و برای آنها تجربه خرید بهتری فراهم کنند. در این مقاله، چند نمونه از نرم افزار CRM رایگان و نرم افزار CRM رایگان اندروید معرفی شد.