سونی ممکن است نمایش پلی استیشن خود را به خاطر مایکروسافت لغو کند

سونی ممکن است نمایش پلی استیشن خود را به خاطر مایکروسافت لغو کند
مهر 27, 1401
113 بازدید

به گزارش خبر اول و به نقل از gametplay به گفته یک منبع شناخته شده، سونی ممکن است نمایشگاه پلی استیشن خود را لغو کند تا مایکروسافت را در خرید ABK تقویت نکند. سونی ممکن است نمایشگاه سالانه PlayStation Showcase خود را برگزار نکند زیرا معتقد است که می تواند پرونده مایکروسافت را با تنظیم […]

به گزارش خبر اول و به نقل از gametplay به گفته یک منبع شناخته شده، سونی ممکن است نمایشگاه پلی استیشن خود را لغو کند تا مایکروسافت را در خرید ABK تقویت نکند.

سونی ممکن است نمایشگاه سالانه PlayStation Showcase خود را برگزار نکند زیرا معتقد است که می تواند پرونده مایکروسافت را با تنظیم کننده هایی که در حال حاضر در حال بررسی خرید Activision Blizzard King هستند، تقویت کند. چند تن از رگولاتورها قبلاً آن را بررسی و تأیید کرده اند، اما برخی مانند تنظیم کننده بریتانیا در حال بررسی دقیق تر هستند. تضاد اصلی خرید مایکروسافت، Call of Duty است که ادعا می‌کند انحصاری نخواهد بود، اما سونی گفته است پیشنهاد مایکروسافت کافی نیست.

در همین حال، طرفداران پلی استیشن مشتاقانه منتظر یک PlayStation Showcase بوده اند و این دو به واسطه یک خودی اخیر به هم متصل شده اند. سونی در چند سال گذشته نمایشگاه پلی استیشن را در ماه سپتامبر برگزار کرده است. به عنوان مثال، سال گذشته فیلم‌های انحصاری خود مانند بازسازی شوالیه‌های جمهوری قدیمی، مرد عنکبوتی 2 مارول، ولورین مارول و خدای جنگ راگناروک را به نمایش گذاشت. بدیهی است که امسال این اتفاق نیفتاد و بسیاری از شایعات حاکی از آن است که سونی PlayStation Showcase خود را به اکتبر منتقل می کند. برخی هنوز به این شایعه دامن می زنند، اما به نظر می رسد حداقل یک نفر معتقد است که اینطور نخواهد بود.

به گفته Millie A که سابقه قوی دارد، انتظار می رفت سونی PS Showcase را در 11 اکتبر و در 20 اکتبر معرفی کند. پنجره اعلام 9 روزه لزوما با الگوهای گذشته سونی مطابقت ندارد، اما پس از آن دوباره الگوی سپتامبر را شکست. انتظار می رفت سونی عناوین انحصاری و IP شخص اول را معرفی کند، مانند آنچه که در کنار Horizon Zero Dawn Remake به بیرون درز کرده است، با تیزر Elle Fanning کوجیما و فاش شدن Silent Hill نیز در آنجا، قبل از اینکه هر دو به وضوح قطع شوند. همچنین پیشنهاداتی توسط Yoshi-P وجود دارد مبنی بر اینکه Final Fantasy 16 در ماه اکتبر تریلر منتشر خواهد شد که اشاره به نمایش بالقوه PlayStation Showcase دارد.

اما، همانطور که CMA در حال بررسی خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت است، سونی نمی‌خواهد به مایکروسافت هیچ مهماتی برای استدلال‌های متقابلش بدهد. در واقع، Millie A می‌گوید که «سونی معتقد است که ویترین به بحث‌های MS اضافه می‌کند»، بنابراین سونی فعلاً «محکم نگه داشته است». بدیهی است که تحقیقات احتمالاً به این زودی پایان نخواهد یافت و این امر باعث می‌شود که PS Showcase به زودی بعید باشد.

این نیز بسیار منطقی است، زیرا سونی تمایلی به فاش کردن جزئیات زیادی در مورد God of War Ragnarok ندارد، علیرغم اینکه تنها یک ماه مانده به عرضه آن، اما بدیهی است که همه چیز به هم ریخته است. واقعیت این است که اگر سونی بخواهد مجموعه‌ای از انحصاری‌ها را فاش کند، حق دارد. بدون شک Call of Duty یک غول‌پیکر است، اما سونی پایگاه انحصاری بسیار قوی‌تری نسبت به مایکروسافت دارد. اگر سونی برای طرفداران خود یک PS Showcase به کار می‌برد (و باید باشد)، این نمایشگر بزرگی از پروژه‌های انحصاری فعلی و آینده سونی خواهد بود. آشفته است، به همین سادگی. در صورت تمایل می توان مایکروسافت را به خاطر خرید استودیوها سرزنش کرد، اما سونی در کل دوران PS4-Xbox One با موارد انحصاری تسلط داشت. تمام شرط آن، با وجود کتابخانه عظیمی از بازی‌ها و بازی‌های در حال توسعه، این است که Call of Duty این رقابت را اساساً تغییر می‌دهد، آن را انکار نمی‌کند، و شاید هم همین‌طور باشد. باید دید که همه اینها چگونه انجام می شود، اما وضعیت همچنان در حال توسعه است.

برچسب‌ها:, ,